cykle rynku nieruchomości

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu cykle rynku nieruchomości. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące cykle rynku nieruchomości.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Perły Samorządu: Oto najlepsze miasta powyżej 100 tys. mieszkańców

  Perły Samorządu: Oto najlepsze miasta powyżej 100 tys. mieszkańców

  W kategorii miasta powyżej 100 tys. mieszkańców na podium znalazły się Gdańsk, Lublin i Łódź. 

  czytaj więcej

 • Imigranci równoważą nam gospodarkę

  Imigranci równoważą nam gospodarkę

  Koniunktura w Polsce nie jest tak rozgrzana, jak w Rumunii czy na Węgrzech. Nie pozwolili na to przybysze ze Wschodu.

  czytaj więcej

 • KSF: Rynek nieruchomości jest w fazie wysokiej aktywności

  KSF: Rynek nieruchomości jest w fazie wysokiej aktywności

  Rynek nieruchomości jest w fazie wysokiej aktywności, nie generowała ona dotąd nadmiernych napięć - poinformował w poniedziałek w komunikacie Komitet Stabilności Finansowej. Według KSF trzeba monitorować rynek nieruchomości mieszkaniowych z punktu widzenia źródeł ryzyka systemowego.

  czytaj więcej

 • Hofman: Producenci materiałów budowlanych konsekwentnie wykorzystują popyt i podnoszą ceny

  Hofman: Producenci materiałów budowlanych konsekwentnie wykorzystują popyt i podnoszą ceny

  Produkcja mieszkaniowa jest tak duża, że producenci materiałów budowlanych konsekwentnie wykorzystują popyt i podnoszą ceny - skomentował dla PAP wzrosty cen materiałów budowlanych prezes Rady Gospodarczej Strefy Wolnego Słowa Piotr Hofman. W maju rdr. wzrosły ceny wszystkich materiałów budowlanych.

  czytaj więcej

 • Sierant: Akcje na wysokiej orbicie

  Sierant: Akcje na wysokiej orbicie

  Kapitał własny (inaczej wartość księgowa lub aktywa netto) obliczamy, odejmując od sumy aktywów (całego majątku) wszystkie zobowiązania. W przypadku grup kapitałowych musimy pamiętać o kapitałach udziałowców mniejszościowych, obecnie nazywanych niesprawującymi kontroli.

  czytaj więcej

 • Rynki finansowe: Globalny entuzjazm udziela się europejskim giełdom

  Rynki finansowe: Globalny entuzjazm udziela się europejskim giełdom

  Po zwyżkach w Azji i USA, również europejskie indeksy w większości idą w górę. Rynki "byczo" odebrały wtorkowe wysłuchanie Jerome'a Powella przed Senatem USA.

  czytaj więcej

 • Jak ograniczyć natłok zadań administracyjnych w małej i średniej firmie?

  Jak ograniczyć natłok zadań administracyjnych w małej i średniej firmie?

  Lista piętrzących się zadań administracyjnych spędza sen z powiek wszystkim właścicielom małych i średnich firm. Badania ICM dla Canon wskazują, że aż jedna na pięć osób zarządzających przedsiębiorstwem poświęca większość swojego czasu na realizację zadań administracyjnych. Co więcej, aż 31 proc. właścicieli MŚP oraz biur domowych w Europie uważa, że prace administracyjne stanowią ich główne wyzwanie.

  czytaj więcej

 • Teatr WARSawy zapowiada nowy sezon, a raczej pół. Kłopoty lokalowe coraz większe

  Teatr WARSawy zapowiada nowy sezon, a raczej pół. Kłopoty lokalowe coraz większe

  - Od 5 lat, odkąd znajdujemy się w budynku na Rynku Nowego Miasta, nic w sprawie zamiany i odzyskania budynku dla teatru nie drgnęło. Na razie dobre relacje z właścicielem budynku pozwalają nam na to, żeby spróbować zaplanować najbliższe pół roku - mówił o planach repertuarowych Teatru WARSawy jego dyrektor Adam Sajnuk. Wśród propozycji także prapremiera sztuki Davida Eldridge’a w reżyserii Adama Sajnuka „Beginning”, w której zagrają Maria Seweryn i Tomasz Kot.

  czytaj więcej

 • Emilewicz: Warunki pracy na uczelniach poprawiają się [WYWIAD]

  Emilewicz: Warunki pracy na uczelniach poprawiają się [WYWIAD]

  Polacy przez 200 lat musieli sobie radzić z przeciwnościami losu oraz niedoborem pieniędzy i produktów, więc między innymi dzięki temu mamy mocno rozwinięty gen innowacyjności - mówi w DGP minister Jadwiga Emilewicz. 

  czytaj więcej

 • Koniec górki na rynku mieszkań

  Koniec górki na rynku mieszkań

  Ten rok będzie pierwszym od ośmiu, w którym sprzedaż nowych lokali zmaleje. Analitycy prognozują, że tylko na sześciu głównych rynkach (w Warszawie, Krakowie, we Wrocławiu, w Trójmieście, Poznaniu i Łodzi) spadnie o ponad 14 proc., do 62,5 tys. sztuk. Deweloperzy przekonują, że do załamania sprzedaży jeszcze daleko, bo sytuacja od strony popytowej jest zdrowa. A to, co się teraz dzieje, to naturalny cykl charakterystyczny dla branży.

  czytaj więcej

 • Co czeka gospodarkę do 2021 r.

  Co czeka gospodarkę do 2021 r.

  W drugiej już edycji badania dotyczącego średniookresowych prognoz makroekonomicznych dla Polski oraz mapy zagrożeń dla koniunktury gospodarczej i stabilności systemu finansowego, przeprowadzonej przez Europejski Kongres Finansowy, wzięło udział ponad 30 wybitnych ekspertów, głównie z największych polskich banków, renomowanych firm konsultingowych, a także ze środowiska akademickiego. Zgodnie z prognozami ekspertów w najbliższych latach należy się spodziewać spowolnienia wzrostu gospodarczego.

  czytaj więcej

 • Ossowski: Adwokatura nie potrafiła obronić swoich rodowych sreber [OPINIA]

  Ossowski: Adwokatura nie potrafiła obronić swoich rodowych sreber [OPINIA]

  Ostatnie 15 lat to okres utraty wpływów i pozycji adwokatury w obszarach, które przez dziesięciolecia pozostawały niemal wyłączną domeną jej działalności.

  czytaj więcej

 • Franczyza WGN - pomysł na własny biznes

  Franczyza WGN - pomysł na własny biznes

  Franczyza nieruchomości WGN to idealny pomysł na biznes. Nowi Partnerzy szybko przekonują się że współpraca z Grupą WGN to gwarancją sukcesu w branży nieruchomości, wpływ na to ma rozpoznawalna marka i blisko 30 lat doświadczenia na wymagającym rynku. Partnerska umowa, 100% zysku dla Franczyzobiorcy oraz sztab specjalistów centrali gwarantujących wsparcie.

  czytaj więcej

 • 30 lat ochrony konsumenta. Czy w końcu mamy więcej praw niż przedsiębiorcy?

  30 lat ochrony konsumenta. Czy w końcu mamy więcej praw niż przedsiębiorcy?

  By na początku polskiej transformacji zapewnić rozwój konkurencji, chronić podmioty gospodarcze przed monopolami oraz interesy konsumentów powołano Urząd Antymonopolowy. Do tego w ciągu ostatnich 30 lat powstało szereg przepisów umożliwiających skuteczną reklamację produktów i usług oraz poszerzyło dostęp do dóbr nie tylko o rynki krajowe, ale i zagraniczne.

  czytaj więcej

 • Azjaci chętnie inwestują w Polsce. Można u nas zarobić więcej niż na Zachodzie

  Azjaci chętnie inwestują w Polsce. Można u nas zarobić więcej niż na Zachodzie

  Biura, magazyny, hotele czy mieszkania mają wzięcie, bo u nas można na nich zarobić więcej niż na Zachodzie.

  czytaj więcej

 • Szef PFR: Wyrok TSUE ws. kredytów frankowych może doprowadzić do prawdziwego kryzysu gospodarczego w Polsce [WYWIAD]

  Szef PFR: Wyrok TSUE ws. kredytów frankowych może doprowadzić do prawdziwego kryzysu gospodarczego w Polsce [WYWIAD]

  - Jeśli unijny trybunał uzna, że kredyty frankowe należy zamienić na złotowe, ale utrzymać oprocentowanie takie jak w szwajcarskiej walucie, to możemy mieć prawdziwy kryzys gospodarczy – uważa Paweł Borys, prezes Polskiego Funduszu Rozwoju, jeden z najbliższych współpracowników premiera

  czytaj więcej

 • Jaka przyszłość rynku kapitałowego w Polsce

  Jaka przyszłość rynku kapitałowego w Polsce

  O miejscu, w którym jesteśmy obecnie, państwowej strategii rozwoju, roli Polskiego Funduszu Rozwoju i pracowniczych planów kapitałowych dyskutowali uczestnicy debaty zorganizowanej w redakcji Dziennika Gazety Prawnej: Wiesław Rozłucki (współzałożyciel i pierwszy prezes zarządu Giełdy Papierów Wartościowych), Piotr Borowski (członek zarządu Giełdy Papierów Wartościowych), Robert Gwiazdowski (niezależny ekspert rynku kapitałowego), Tomasz Czechowicz (założyciel i partner zarządzający Grupy MCI), Aleksander Łaszek (główny ekonomista Forum Obywatelskiego Rozwoju), Maciej Trybuchowski (prezes zarządu Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych) oraz Artur Włoch (członek zarządu Alior TFI).

  czytaj więcej

 • Wspólne dobro – czy i jak rozwijać firmy rodzinne z korzyścią dla Polski i Polaków

  Wspólne dobro – czy i jak rozwijać firmy rodzinne z korzyścią dla Polski i Polaków

  Przyszłość polskiej przedsiębiorczości rodzinnej była tematem dyskusji, jaka miała miejsce 17 września w Domu Towarowym Braci Jabłkowskich w Warszawie, jednej z najstarszych i najbardziej zasłużonych firm rodzinnych w stolicy. Inicjatorem debaty było Stowarzyszenie Inicjatywa Firm Rodzinnych, a partnerem wydarzenia Family Business Network Poland. Pierwszy raz w Polsce politycy debatowali nad sprawami dotyczącymi tej ogromnej rzeszy przedsiębiorców. – Mam nadzieję, że spotkanie to rozpocznie szeroką debatę o firmach rodzinnych i ich roli w naszej gospodarce – powiedział Łukasz Rotarski, członek zarządu krajowego i prezes Oddziału Śląskiego Stowarzyszenia Inicjatywa Firm Rodzinnych (IFR), inaugurując obrady. Jak podkreślił, reprezentuje on też własną firmę rodzinną jako sukcesor w drugim pokoleniu.

  czytaj więcej

 • Promujmy innowacyjne rozwiązania w budownictwie

  Promujmy innowacyjne rozwiązania w budownictwie

  Budownictwo mieszkaniowe musi stać się jednym z najbardziej nowoczesnych i innowacyjnych sektorów polskiej gospodarki – uważa Piotr Hofman, prezes i główny akcjonariusz HM Inwest SA.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników