cykl produkcyjny

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu cykl produkcyjny. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące cykl produkcyjny.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Profesjonalizm i dojrzałość

  Profesjonalizm i dojrzałość

  Burzliwa dyskusja towarzyszyła wyborowi Dyrektora Finansowego Roku a to z powodu różnych opinii członków kapituły na temat kryteriów.  Padały pytania  co nagradzać - „sukces czy człowieka” i czy tylko za osiągnięcia w firmie, czy także za aktywność poza nią. Ostatecznie udało się znaleźć odpowiedź w tajnym głosowaniu.

  czytaj więcej

 • Chludziński: Moje zadanie to efektywność [WYWIAD]

  Chludziński: Moje zadanie to efektywność [WYWIAD]

  - Dokonujemy przeglądu strategicznego aktywów zagranicznych, także w USA i Kanadzie. W grudniu będziemy komunikować, w którym kierunku z tymi projektami pójdziemy - mówi w wywiadzie dla DGP Marcin Chludziński, prezes KGHM Polska Miedź, były prezes Agencji Rozwoju Przemysłu.

  czytaj więcej

 • Nowa pracownicza forma oszczędzania na emeryturę już pewna

  Nowa pracownicza forma oszczędzania na emeryturę już pewna

  W 2019 r. będziemy mieć pracownicze plany kapitałowe. Wprawdzie zaczną one działać pod koniec przyszłego roku, ale już dziś warto poznać zalety i wady programu.

  czytaj więcej

 • Makroekonomiczna dyskusja DGP: Recepta na wolniejszy wzrost

  Makroekonomiczna dyskusja DGP: Recepta na wolniejszy wzrost

  Powinniśmy się szykować na gospodarcze spowolnienie, którego główne czynniki ryzyka pochodzą z zagranicy. Jeśli faktycznie nastąpi, kłopotem w naszym kraju będą rynek pracy i finanse publiczne – to główne tezy z makroekonomicznej dyskusji DGP.

  czytaj więcej

 • Energetyka potrzebuje zrównoważonego rozwoju

  Energetyka potrzebuje zrównoważonego rozwoju

  Wśród licznych spotkań i dyskusji towarzyszących konferencji klimatycznej COP24 w Katowicach odbyła się również debata o tym, jak kreować przyszłość sektora paliwowego. Jasne staje się, że priorytety zrównoważonego rozwoju muszą być elementem codziennej działalności wszystkich korporacji. Troska o środowisko musi znaleźć odzwierciedlenie w strategiach biznesowych firm w sektorze energetycznym – to jeden z wniosków dyskusji „Fuel a Long Run – sustainable strategies for energy”

  czytaj więcej

 • Pracowity jak polski emeryt. Nawet połowa uprawnionych nie korzysta ze świadczenia

  Pracowity jak polski emeryt. Nawet połowa uprawnionych nie korzysta ze świadczenia

  Jak w wynika z danych ZUS nawet połowa osób aktywnych zawodowo uzyskujących uprawnienia emerytalne zostaje na rynku pracy. ZUS zyskuje na tym blisko 2 mld zł.

  czytaj więcej

 • Elektromobilność: Przyszłość będzie napędzana bateriami

  Elektromobilność: Przyszłość będzie napędzana bateriami

  Tak jak zwykłe auta nie jeździłyby bez ropy, tak samo elektryki nie ujadą daleko bez ogniw. Dlatego za kulisami premier kolejnych modeli samochodów z napędem elektrycznym odbywa się globalna rozgrywka o zasoby niezbędne do ich produkcji.

  czytaj więcej

 • Niełatwo o specjalistów, więc należy ich kształcić

  Niełatwo o specjalistów, więc należy ich kształcić

  PKN ORLEN działa w branżach, w których jednym z wyzwań kadrowych jest znalezienie pracowników o wysokich kwalifikacjach zawodowych. Jak skutecznie zapewnić zastępowalność i odpowiednie kompetencje na stanowiskach, na których fachowcy odchodzą na emeryturę? Na to oraz wiele pytań w dobie dzisiejszych wyzwań rynkowych odpowiadają sobie pracodawcy świadomie zarządzający kadrami i jednym z takich przykładów jest zadbanie o następców o wiele wcześniej.

  czytaj więcej

 • Trudna gra na rynku pracy

  Trudna gra na rynku pracy

  Spora presja na płace, braki kadrowe w wielu branżach, nie tylko na stanowiskach wymagających najwyższych kwalifikacji, ambicje rozwoju zawodowego i łączenia go z satysfakcjonującym życiem osobistym – to już rzeczywistość, z którą muszą sobie radzić działy HR. I to nie tylko w wielkich firmach

  czytaj więcej

 • W Głogowie arsenu mniej, ale wciąż zbyt wiele

  W Głogowie arsenu mniej, ale wciąż zbyt wiele

  Rok temu DGP ujawnił rekordowe przekroczenia dopuszczalnego stężenia tego metalu w 2017 r. Dane za 2018 r. pokazują poprawę.

  czytaj więcej

 • Jak przygotować się do raportowania schematów podatkowych?

  Jak przygotować się do raportowania schematów podatkowych?

  KOWEX SA jest dużym podmiotem handlowo-produkcyjnym zajmującym się wytwarzaniem i dystrybucją zaawansowanych urządzeń i podzespołów elektronicznych. Firma wchodzi w skład grupy kapitałowej (niestanowiącej podatkowej grupy kapitałowej), w której jest spółką dominującą. Polityka grupy jest taka, że każda z tworzących ją spółek ma swoją własną księgowość, jednak wiele działań jest podejmowanych z istotnym udziałem wyższej kadry zarządzającej KOWEX. Przy czym spółka dominująca jako jedyna w grupie ma zawartą umowę z kancelarią doradcy podatkowego czy kancelarią prawną, a ich koszty są odpowiednio refakturowane na poszczególne spółki z grupy.

  czytaj więcej

 • Drożdże Babuni Marką Dekady!

  Drożdże Babuni Marką Dekady!

  Historia koncernu Lesaffre rozpoczyna się  w XIX w., wraz z  odkryciem przez L. Pasteura procesu fermentacji drożdży. Założyciel firmy, Louis Lesaffre, jako jeden z pionierów przemysłu drożdżowego, aktywnie przyczynił się do rozwoju rzemiosła piekarskiego, otwierając fabrykę świeżych  drożdży we Francji.

  czytaj więcej

 • Najbliższe miesiące upłyną pod znakiem malejącej inflacji

  Najbliższe miesiące upłyną pod znakiem malejącej inflacji

  Wskaźnik Przyszłej Inflacji (WPI), prognozujący z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem kierunek zmian cen towarów i usług konsumpcyjnych, spadł w marcu br. o kolejne 0,6 pkt w stosunku do lutego - podało Biuro Inwestycji i Cykli Ekonomicznych. Najbliższe miesiące mogą upłynąć pod znakiem malejącej inflacji.

  czytaj więcej

 • Agencje pracy tymczasowej mają problem: Pracownicy zaczęli przechodzić na etaty

  Agencje pracy tymczasowej mają problem: Pracownicy zaczęli przechodzić na etaty

  Rośnie presja na agencje pracy tymczasowej. Ubywa im pracowników, których przyjmują do siebie na etaty ich kontrahenci.

  czytaj więcej

 • Katastrofa Boeinga: Zaniechano dokładniejszych testów w imię oszczędności czasu?

  Katastrofa Boeinga: Zaniechano dokładniejszych testów w imię oszczędności czasu?

  Pierwsze doniesienia z Etiopii w niedzielę 10 marca nie zapowiadały afery. spadł boeing 737 max, ale początkowo była to katastrofa niczym niewyróżniająca się spośród innych.

  czytaj więcej

 • Redbad Klynstra-Komarnicki: Teatr powinien być domeną artystów niezależnych [WYWIAD]

  Redbad Klynstra-Komarnicki: Teatr powinien być domeną artystów niezależnych [WYWIAD]

  Teatr powinien być domeną artystów niezależnych; jest szybszy niż książka czy film w opisywaniu zjawisk społecznych - powiedział PAP aktor i reżyser Redbad Klynstra-Komarnicki.

  czytaj więcej

 • Akademia menadżera innowacji na półmetku

  Akademia menadżera innowacji na półmetku

  Minął półmetek nowatorskiego programu doradczo-szkoleniowego dla małych i średnich firm – Akademia Menadżera Innowacji (AMI). Niedawno odbył się czwarty zjazd, z ośmiu zaplanowanych w pełnym cyklu.

  czytaj więcej

 • OECD podwyższyła prognozę wzrostu PKB w Polsce

  OECD podwyższyła prognozę wzrostu PKB w Polsce

  OECD podwyższyła prognozę wzrostu PKB w Polsce w 2019 r. do 4,2 proc. z 4,0 proc., a w 2020 r. do 3,5 proc. z 3,3 proc. - wynika z majowej edycji raportu "Economic Outlook". Ekonomiści OECD podtrzymali, że CPI i bazowy CPI w 2020 r. wzrośnie w okolice 3 proc. OECD rekomenduje zacieśnienie polityki fiskalnej w Polsce.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników