cyberprzestępcy radzą

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu cyberprzestępcy radzą. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące cyberprzestępcy radzą.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Hakerzy mogą zaatakować twój telewizor

  Hakerzy mogą zaatakować twój telewizor

  Celem hakerów mogą stać się obecnie nie tylko komputery, tablety i smartfony, ale również nowoczesne telewizory wyposażone w funkcję Smart TV. Wszystko za sprawą luki w standardzie telewizji hybrydowej HbbTV, która umożliwia cyberprzestępcom modyfikację sygnału docierającego do widza.

  czytaj więcej

 • Policjanci na tropie przestępstw gospodarczych: palacze marihuany przestali być wrogiem nr 1

  Policjanci na tropie przestępstw gospodarczych: palacze marihuany przestali być wrogiem nr 1

  O tym, że już 4 proc. policjantów ściga przestępstwa gospodarcze, a palacze marihuany nie są już celem nr 1 – mówi komendant główny policji nadinsp. Marek Działoszyński

  czytaj więcej

 • Logujesz się do banku przez internet? Uważaj na ataki phishingowe

  Logujesz się do banku przez internet? Uważaj na ataki phishingowe

  W 2013 r. zidentyfikowano prawie milion złośliwych programów atakujących użytkowników systemów bankowych odpierając tym samym większość ataków. Niestety cyberprzestępcy przygotowali już swoją odpowiedź na te kroki i rozpracowali zabezpieczenie procesu logowania się użytkowników przy pomocy dwuetapowej weryfikacji z wykorzystaniem „żetonów sesji”. Walka o bezpieczeństwo w sieci przypomina, więc pojedynek szachowy między napastnikami, a obrońcami, gdzie po każdym ruchu następuje kontra.

  czytaj więcej

 • Uwaga na fałszywe e-maile. Ktoś podszywa się pod Krajowy Rejestr Długów

  Uwaga na fałszywe e-maile. Ktoś podszywa się pod Krajowy Rejestr Długów

  Ktoś na masową skalę rozsyła fałszywe e-maile w imieniu Krajowego Rejestru Długów z zainfekowanym załącznikiem - ostrzegają przedstawiciele KRD. Na co naraża nas otwarcie podejrzanego listu?

  czytaj więcej

 • Klienci operatorów zagrożeni działaniem hakerów

  Klienci operatorów zagrożeni działaniem hakerów

  W związku z oferowaniem wspólnych usług przez operatorów i banki, ryzyko ze strony przestępców wzrasta. Choć firmy są dobrze przygotowane na cyberataki, to nie chcą ze sobą współpracować w zakresie ochrony oraz nie tworzą specjalnych komórek do walki z podobnymi zjawiskami. A ryzyko stale wzrasta.

  czytaj więcej

 • Opóźniony lub odwołany lot: Jakie prawa przysługują konsumentowi?

  Opóźniony lub odwołany lot: Jakie prawa przysługują konsumentowi?

  Przypadek Polskich Linii Lotniczych LOT wydatnie pokazał, że nie znamy dnia i godziny kiedy nasze połączenia lotnicze zostaną zawieszone. Przewoźnik powinien zapewnić wszelkie wynikające z tego faktu prawa dla swoich klientów, niezależnie od tego czy przeciw niemu skierowano atak hakerski, czy taka sytuacja wyniknęła z winy przedsiębiorcy.

  czytaj więcej

 • Cyfrowe haki znajdą się na każdego

  Cyfrowe haki znajdą się na każdego

  Dostarczająca rządom hakerskie oprogramowanie włoska firma Hacking Team została zhakowana. Przy okazji przeciętni zjadacze chleba dowiedzieli się, że każdy może zostać miłośnikiem dziecięcej pornografii.

  czytaj więcej

 • Nowy trend w atakach hakerskich: Działania marketingu, reklamy, HR czy PR to zagrożenie

  Nowy trend w atakach hakerskich: Działania marketingu, reklamy, HR czy PR to zagrożenie

  - Pracownicy od zawsze stanowili istotny element ryzyka w przypadku niepożądanych działań zagrażających bezpieczeństwu IT. Nie mówię tylko np. o świadomych próbach kradzieży danych, ale także codziennym funkcjonowaniu w firmie, korzystaniu z systemów czy służbowych urządzeń, które to działania mogły nieść za sobą ryzyko ataku hakerów. Tak było, jest i będzie, a zadaniem firm jest radzenie sobie z tego typu sytuacjami. Jednak w ostatnim czasie w cyberbezpieczeństwie pojawił się nowy trend, który po części sprowokowały same firmy – uważa Jakub Bojanowski, Partner, Deloitte

  czytaj więcej

 • Firmowe sieci pod ostrzałem cyberprzestępców. Sektor finansowy najczęstszym celem

  Firmowe sieci pod ostrzałem cyberprzestępców. Sektor finansowy najczęstszym celem

  Kraków, 26 lutego 2016 r. Media społecznościowe i kontrola aplikacji stanowią słabe ogniwa w bezpieczeństwie firmowych sieci, a ponad 44 proc. cyberataków jest skierowanych przeciwko sektorowi finansowemu. Takie wnioski płyną z pilotażowego etapu programu szacowania cyberzagrożeń (CTAP) firmy FORTINET.

  czytaj więcej

 • Kolejna odsłona phishingu. Fałszywe SMS-y o wygaśnięciu konta w Apple

  Kolejna odsłona phishingu. Fałszywe SMS-y o wygaśnięciu konta w Apple

  Graham Cluley, ekspert bezpieczeństwa i współpracownik firmy ESET, ostrzega użytkowników urządzeń firmy Apple przed wymierzonym w nich nowym atakiem. Celem oszustwa jest wyłudzenie danych dostępowych do konta Apple i w konsekwencji kradzież danych osobowych, w tym m.in. adresu zamieszkania czy danych karty kredytowej. Według Grahama Cluleya, twórcy pułapki wzięli na cel właścicieli urządzeń Apple, ponieważ uchodzą oni za zamożnych, co nie umknęło uwadze cyberprzestępców.

  czytaj więcej

 • Uwaga na oszustów: Bilety na Euro 2016 sprzedawane w sieci mogą być fałszywe

  Uwaga na oszustów: Bilety na Euro 2016 sprzedawane w sieci mogą być fałszywe

  Na kilka godzin przed rozpoczęciem Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej, cyberprzestępcy próbują zarobić na kibicach, pragnących zobaczyć swoją drużynę na żywo w akcji. Eksperci z firmy ESET ostrzegają, że kupowanie teraz w sieci biletów na mecz może skończyć się… utratą pieniędzy.

  czytaj więcej

 • Uwaga na aplikacje „duchy”! Nowy raport o zagrożeniach mobilnych

  Uwaga na aplikacje „duchy”! Nowy raport o zagrożeniach mobilnych

  Dane pochodzące z najnowszego raportu Mobile Threat Report 2017 opublikowanego przez Intel Security nie pozostawiają złudzeń – liczba zagrożeń mobilnych stabilnie wzrasta! Co więcej, aż pół miliona użytkowników Androida może być narażonych na włamania, phishing i inne zagrożenia, ponieważ nadal używa tzw. aplikacji duchów, czyli pobranych z Google Play programów, które z powodu naruszenia bezpieczeństwa i prywatności zostały już z niego dawno usunięte.

  czytaj więcej

 • Cyberbezpieczeństwo: Najsłabszym ogniwem może być pracownik firmy

  Cyberbezpieczeństwo: Najsłabszym ogniwem może być pracownik firmy

  – Cyberprzestępcy stosują coraz bardziej wyszukane metody. Przedsiębiorstwa muszą zdać sobie sprawę z tego, że za każdym ukierunkowanym atakiem stoi człowiek, który oprócz arsenału dostępnych środków może wykorzystywać różne sztuczki.

  czytaj więcej

 • Samorządy kopią bitcoiny. Nieświadomie

  Samorządy kopią bitcoiny. Nieświadomie

  Hakerzy używają stron internetowych urzędów do zarabiania na kryptowalutach, tym samym utrudniając petentom i mieszkańcom dostęp do informacji. Eksperci alarmują, że zjawisko tzw. cryptojackingu będzie coraz częstsze.

  czytaj więcej

 • Szpitale na celowniku hakerów. Czy dane pacjentów są bezpieczne?

  Szpitale na celowniku hakerów. Czy dane pacjentów są bezpieczne?

  Sieć została zhakowana. Wszystkie komputery żądały opłacenia okupu za ich odblokowanie. Taka sytuacja miała miejsce niedawno w Szpitalu Regionalnym Hancock w Greenfield w USA, gdzie cyberprzestępcy zażądali zapłaty za odblokowanie dostępu do danych pacjentów. Zdaniem eksperta, placówki medyczne coraz częściej będą narażone na taki rodzaj ataków.

  czytaj więcej

 • Zawód: cyberprzestępca. Rośnie globalny rynek nielegalnych usług hakerskich

  Zawód: cyberprzestępca. Rośnie globalny rynek nielegalnych usług hakerskich

  Rośnie globalny rynek nielegalnych usług hakerskich. Ich wykonawcy dają gwarancje, akceptują reklamacje, a nawet uruchamiają infolinie, tworzą programy partnerskie i łączą się w organizacje.

  czytaj więcej

 • Spam kończy 40 lat. Jak się przed nim chronić?

  Spam kończy 40 lat. Jak się przed nim chronić?

  Minęło już 40 lat, odkąd wysłany został pierwszy e-mail zawierający spam. Od tamtej pory cyberprzestępcy sporo się nauczyli, ale okazuje się, że pomimo upływu czasu wciąż korzystają ze starych, sprawdzonych narzędzi. Według badań firmy F-Secure spam to nadal najczęściej wykorzystywana metoda rozpowszechniania złośliwego oprogramowania, szkodliwych linków, kradzieży poufnych danych czy wyłudzeń z udziałem „nigeryjskiego księcia”.

  czytaj więcej

 • Wyzwanie dla firm i pracowników

  Wyzwanie dla firm i pracowników

  30 mld urządzeń będzie podłączonych do internetu za dwa lata – wynika z analiz firmy Hewlett Packard. Obecnie jest ich już ponad 15 mld, dwa razy więcej, niż wynosi cała populacja ludzi. Tyle też bram do świata cyfrowego mają do dyspozycji cyberprzestępcy

  czytaj więcej

 • Nadążyć za rozwojem informatyki: Jak prawo powinno radzić sobie z przestępstwami komputerowymi?

  Nadążyć za rozwojem informatyki: Jak prawo powinno radzić sobie z przestępstwami komputerowymi?

  Wyzwaniem dla prawodawcy jest określenie granic kryminalizacji przestępstw komputerowych i nadążanie za zmianami technicznymi w sferze informatyki.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników