CSR

Czechosłowacja (czes.


 • Ks. Stryczka na stanowisku prezesa Wiosny zastąpiła Joanna Sadzik

  Ks. Stryczka na stanowisku prezesa Wiosny zastąpiła Joanna Sadzik

  Ks. Jacek Stryczek nie jest już prezesem stowarzyszenia Wiosna, które organizuje Szlachetną Paczkę. W środę walne zgromadzenie tego stowarzyszenia przyjęło rezygnację księdza i powołało nowego prezesa – Joannę Sadzik, dotychczasową dyrektor Szlachetnej Paczki.

  czytaj więcej

 • Dialog społeczny – klucz do biznesowego sukcesu

  Dialog społeczny – klucz do biznesowego sukcesu

  W ostatnich latach w Polsce coraz większe znaczenie zyskuje społeczna odpowiedzialność przedsiębiorstw. W dialog z pracownikami i tworzenie przyjaznego środowiska pracy angażują się najwięksi pracodawcy

  czytaj więcej

 • Cele społeczne i środowiskowe nadrzędną wartością wrocławskiego MPWiK

  Cele społeczne i środowiskowe nadrzędną wartością wrocławskiego MPWiK

  Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji we Wrocławiu otrzymało właśnie tytuł Lidera Społecznej Odpowiedzialności 2018 w kategoriach Dobra Firma, Dobry Pracodawca i Eko Firma. Nagroda ta jest swoistym podsumowaniem szerokiej działalności spółki w zrównoważonym rozwoju przedsiębiorstwa i otoczenia, w którym funkcjonuje.

  czytaj więcej

 • Europejskie Forum Jakości i Innowacyjności 2018 - relacja

  Europejskie Forum Jakości i Innowacyjności 2018 - relacja

  Innowacje, zrównoważony rozwój, konkurencyjność polskich firm, patriotyzm gospodarczy, RODO oraz synergia biznesu i sportu to główne zagadnienia Europejskiego Forum Jakości i Innowacyjności, które 26 października br. odbyło się w Katowicach. Podczas wydarzenia wręczone też zostały nagrody Najwyższa Jakość Quality International oraz Liderzy Społecznej Odpowiedzialności – Dobra Firma / Dobry Pracodawca / Eko Firma 2018.

  czytaj więcej

 • Nieetyczne alkoholowe porady? Producenci wódki uczą, jak rozmawiać o piciu

  Nieetyczne alkoholowe porady? Producenci wódki uczą, jak rozmawiać o piciu

  Agencja walcząca z problemami alkoholowymi krytykuje program sponsorowany przez przemysł spirytusowy.

  czytaj więcej

 • Bank wszechstronnie odpowiedzialny

  Bank wszechstronnie odpowiedzialny

  Najpopularniejsza definicja głosi, że CSR to koncepcja, według której przedsiębiorstwa na etapie budowania strategii uwzględniają interesy społeczne i ochronę środowiska, a także relacje z różnymi grupami interesariuszy. W Banku BGŻ BNP Paribas CSR rozumiany jest znacznie szerzej

  czytaj więcej

 • Drożdże Babuni Marką Dekady!

  Drożdże Babuni Marką Dekady!

  Historia koncernu Lesaffre rozpoczyna się  w XIX w., wraz z  odkryciem przez L. Pasteura procesu fermentacji drożdży. Założyciel firmy, Louis Lesaffre, jako jeden z pionierów przemysłu drożdżowego, aktywnie przyczynił się do rozwoju rzemiosła piekarskiego, otwierając fabrykę świeżych  drożdży we Francji.

  czytaj więcej

 • MSP: Ustawa antyzatorowa ma pomóc w walce z opóźnieniami w płatnościach [WIDEO]

  MSP: Ustawa antyzatorowa ma pomóc w walce z opóźnieniami w płatnościach [WIDEO]

  - 90 proc. przedsiębiorców MSP skarży się na opóźnienia w płatnościach; niemal połowa deklaruje w ankietach, że nierzadko ich partnerzy biznesowi wymuszają odległe terminy płatności, a przecież koszty związane z płaceniem po terminie najbardziej obciążają właśnie ten mały biznes, który miewa trudności z płynnością finansową - mówi Marek Niedużak, wiceminister przedsiębiorczości i technologii w rozmowie z Klarą Klinger z DGP.

  czytaj więcej

 • Ekologia wpisana w strategię

  Ekologia wpisana w strategię

  Wodociągi i Kanalizacja w Opolu Sp. z o.o., jako największe w województwie opolskim przedsiębiorstwo wodociągowo-kanalizacyjne, obsługujące ok. 20 tys. odbiorców, realizuje wielomilionowe inwestycje i wdraża najnowocześniejsze technologie, w ramach polityki biznesu społecznie odpowiedzialnego, zwłaszcza w aspekcie ekologii. Obecnie spółka realizuje jedną z największych inwestycji w historii miasta Opola – projekt pn. Kompleksowa modernizacja oczyszczalni ścieków w Opolu wraz z poprawą gospodarki wodno-ściekowej, którego wartość wynosi ponad 207 mln zł.

  czytaj więcej

 • Czas na zagranicę

  Czas na zagranicę

  Nie można stać w miejscu, jeśli chce się rozwijać. Dlatego w 2017 r. zapadła decyzja o rozszerzaniu działalności na rynkach zagranicznych. Zaczęło się od otwarcia biura w Hamburgu. W planach są kolejne, m.in. w Szwecji i Czechach – mówią Bartłomiej Glinka i Marek Rostkowski, założyciele Omida Group

  czytaj więcej

 • Energa zaprasza młodzież do współpracy

  Energa zaprasza młodzież do współpracy

  Grupa Energa od wielu lat angażuje się w ważne inicjatywy społeczności lokalnej. Szczególny nacisk kładzie na projekty związane z rozwojem edukacji i rynku pracy. Jako jedna z czterech największych krajowych spółek energetycznych inwestuje w edukację przyszłych energetyków.

  czytaj więcej

 • Wszystko co chcielibyście wiedzieć o Muszyniance

  Wszystko co chcielibyście wiedzieć o Muszyniance

  Muszynianka to jedna z najpopularniejszych wód mineralnych w Polsce. Pełna wartościowych pierwiastków niezbędnych do prawidłowego działania organizmu. Jednak nie tylko dlatego warto po nią sięgnąć.

  czytaj więcej

 • Odpowiedzialna i ekologiczna produkcja tworzyw sztucznych

  Odpowiedzialna i ekologiczna produkcja tworzyw sztucznych

  Mimo trendu odchodzenia od plastiku, nie możemy całkowicie wyeliminować tworzyw sztucznych z naszego życia. Ograniczamy używanie plastikowych wyrobów jednorazowego użytku, ale są dziedziny gospodarki, gdzie tworzywa sztuczne są, póki co, niezastąpione. Sedno tkwi w skutecznym recyklingu tych produktów.

  czytaj więcej

 • Dbamy o naszych pracowników

  Dbamy o naszych pracowników

  Rozmowa z Antonim Pietkiewiczem, Prezesem Zarządu Fabryki Kotłów „SEFAKO” S.A. (Sędziszów, woj. świętokrzyskie)

  czytaj więcej

 • Jaka jest uczciwa cena pieniądza? [OPINIA]

  Jaka jest uczciwa cena pieniądza? [OPINIA]

  Nie ustają kontrowersje wokół ubiegłotygodniowej decyzji rządu, by w projekcie ustawy antylichwiarskiej drastycznie ograniczyć prowizje pobierane od klientów przez firmy pożyczkowe. Dziś niezależne od okresu kredytowania mogą one wynosić maksymalnie 25 proc. wartości pożyczki.

  czytaj więcej

 • Sklepy mają dość reklamówek

  Sklepy mają dość reklamówek

  Foliówki przy kasach będą droższe – tu zaskoczenia nie ma. Koszt opłaty recyklingowej poniosą klienci. Przy okazji sieci planują całkowitą rezygnację z siatek foliowych.

  czytaj więcej

 • Małgorzata Wiśniewska przejmuje stery w PBG – Rafako. "Będę kontynuować plany męża"

  Małgorzata Wiśniewska przejmuje stery w PBG – Rafako. "Będę kontynuować plany męża"

  - Ostatnich 10 lat pokazało, że realizowaliśmy znaczące inwestycje dla Polski, między innymi nowy blok węglowy 910 MW w Jaworznie – mówi Małgorzata Wiśniewska, która przejmuje stery w PBG – Rafako po śmierci Jerzego Wiśniewskiego

  czytaj więcej

 • KE zastosowała procedurę 'stop the clock' w sprawie połączenia Orlenu i Lotosu

  KE zastosowała procedurę 'stop the clock' w sprawie połączenia Orlenu i Lotosu

  PKN Orlen otrzymał od Komisji Europejskiej więcej czasu na przygotowanie dodatkowych, szczegółowych informacji w procesie przejęcia kapitałowego Grupy Lotos, podała spółka. KE poinformowała, że została zastosowana standardowa dla drugiej fazy negocjacji procedura "stop the clock".

  czytaj więcej

 • Konferencja "Społeczna odpowiedzialność administracji publicznej – wymiar informacyjny” już 17 października

  Konferencja "Społeczna odpowiedzialność administracji publicznej – wymiar informacyjny” już 17 października

  Już po raz czwarty w Rzeszowie w ramach współpracy Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie i rzeszowskiego Oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych odbędzie się Ogólnopolska Konferencja poświęcona społecznej odpowiedzialności administracji, w tym roku pt. „Społeczna odpowiedzialność administracji publicznej – wymiar informacyjny”.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników