ckm

Częstochowski Klub Motocyklowy "Włókniarz" Spółka Akcyjna.


 • Internetowa drukarnia III tysiąclecia

  Internetowa drukarnia III tysiąclecia

  Szeroki wachlarz możliwości oraz ich prawdziwie nowatorskie zastosowanie to cechy wyróżniające drukarnię ViperPrint w branży poligraficznej. Pragnąc jeszcze bardziej sprostać oczekiwaniom narzuconym przez rynek, firma utrzymuje najwyższą jakość usług i wyrobów nieprzerwanie od 12 lat, wykorzystując przy tym najnowocześniejsze formy druku w Polsce.

  czytaj więcej

 • Polski wkład w Izrael. Jak II RP angażowała się na Bliskim Wschodzie

  Polski wkład w Izrael. Jak II RP angażowała się na Bliskim Wschodzie

  Wzajemna antypatia dwóch nacji przynosi czasami efekty brzemienne dla całego świata. Za jej sprawą II RP robiła, co tylko możliwe, by pomóc Żydom zdobyć własne państwo, i osiągnęła na tym polu spore sukcesy

  czytaj więcej

 • Ekskluzywna forma druku

  Ekskluzywna forma druku

  XXI wiek to czasy, kiedy komputery są obecne w niemal każdym domu, laptopy, iPhony czy iPady nie są już nowością. Jednakże coraz więcej wydawców, zarówno mediów drukowanych jak i elektronicznych, dostrzega korzyści z łączenia wielu kanałów komunikacji. Żeby sprostać wymaganiom rynku firma poligraficzna taka jak Quad/Graphics stale inwestuje w nowoczesne technologie oferując kompleksową obsługę w zakresie nie tylko tradycyjnego druku. Quad/Graphics, będący częścią światowego giganta poligrafii, to idealny przykład takiej drukarni.

  czytaj więcej

 • Skazani na zagładę

  Skazani na zagładę

  Niemal 4 tys. zabitych, rannych i zaginionych. Taką cenę zapłacili żołnierze Berlinga za pomoc powstańcom warszawskim. Stalin poświęcił ich z pełną premedytacją. To była część jego planu.

  czytaj więcej

 • Irackie pospolite ruszenie

  Irackie pospolite ruszenie

  20-letni Hassan zaczął walczyć z Państwem Islamskim dwa lata temu. Na pytanie, ilu terrorystów zabił, wzrusza ramionami i mówi: – Strzelam z ckm-u, nie mam pojęcia.

  czytaj więcej

 • Upadek wielkiego muftiego: Religijny fanatyzm ideologią podważającą władzę dyktatorów

  Upadek wielkiego muftiego: Religijny fanatyzm ideologią podważającą władzę dyktatorów

  Kiedy islamiści znaleźli się pod opieką Berlina, a Brytyjczycy starali się pozyskać Arabów za cenę rzucenia im Żydów na pożarcie, tym ostatnim pozostało tylko wsparcie Polaków.

  czytaj więcej

 • Komunistyczna propaganda uczyniła z bitwy pod Lenino wielki triumf

  Komunistyczna propaganda uczyniła z bitwy pod Lenino wielki triumf

  75 lat temu, 12 października 1943 r., nieopodal wsi Lenino, na Białorusi rozpoczęła się krwawa bitwa pomiędzy polską 1 Dywizją Piechoty im. Tadeusza Kościuszki w składzie sowieckiej 33 Armii a Wehrmachtem. W walkach, których rocznica obchodzona była w PRL jako Dzień Ludowego Wojska Polskiego, straty polskie stanowiły około 20 proc. stanu dywizji.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników