citroen

Citroën (wymowa: []) – francuska marka samochodów osobowych, dostawczych i ciężarowych obecnie wraz z firmą Peugeot tworząca koncern PSA.


 • Ewakuacja szkoły w Warlubiu po znalezieniu ładunku pod autem

  Ewakuacja szkoły w Warlubiu po znalezieniu ładunku pod autem

  680 przedszkolaków, uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Warlubiu (Kujawsko-Pomorskie) zostało w poniedziałek ewakuowanych z powodu podejrzenia znalezienia ładunku wybuchowego pod samochodem - poinformowały policja i straż pożarna.

  czytaj więcej

 • Podlaskie: Pogranicznicy zatrzymali przemyt 117 kg haszyszu

  Podlaskie: Pogranicznicy zatrzymali przemyt 117 kg haszyszu

  117 kg haszyszu o czarnorynkowej wartości ponad 3,5 mln zł odkryła Straż Graniczna w czasie kontroli samochodu 41-letniego Rosjanina, który wyjeżdżał z Polski przez przejście z Białorusią w Kuźnicy (Podlaskie) - poinformował w poniedziałek Podlaski Oddział SG.

  czytaj więcej

 • Francja: Demonstracje przeciwko reformie prawa pracy prezydenta Macrona

  Francja: Demonstracje przeciwko reformie prawa pracy prezydenta Macrona

  W całej Francji odbyły się w czwartek demonstracje przeciwników reformy kodeksu pracy. Po raz drugi od wyboru w maju Emmanuela Macrona na prezydenta protestowali przeciw rządowym zmianom, które według związków zawodowych ograniczają prawa pracowników.

  czytaj więcej

 • Bąk: Kia, czyli nowy Volkswagen

  Bąk: Kia, czyli nowy Volkswagen

   Grzyby. Wszędzie grzyby. Jak otwieram Facebooka i widzę zdjęcia, które wrzucają znajomi, to odnoszę wrażenie, że w ostatnich tygodniach wszyscy porzucili pracę, domy, rodziny – i poszli w las. Duże i małe, proste i pokrzywione, z trawy i spod krzaka, w siatkach, wiaderkach i koszykach. Do zbiorowego szaleństwa dołączyły się media opisujące historie Józiów, Rysiów i Krystyn oraz znalezionych przez nich okazów, które nie mieszczą się w kadrze normalnego aparatu, więc trzeba im robić ujęcia z odległości paru kilometrów. Witajcie w Rzeczypospolitej Polskiej Grzybowej!

  czytaj więcej

 • Mazowieckie: Trzy kobiety zginęły na pasach wracając z pasterki

  Mazowieckie: Trzy kobiety zginęły na pasach wracając z pasterki

  Trzy kobiety zginęły w nocy z niedzieli na poniedziałek na drodze wojewódzkiej w Kobyłce, w powiecie wołomińskim. Samochodów wjechał na przejściu dla pieszych w grupę wiernych wracających z pasterki. 22-latek kierujący autem był trzeźwy. Trwają czynności policyjne.

  czytaj więcej

 • Łódź: Trzy osoby zginęły w wypadku na trasie Górnej

  Łódź: Trzy osoby zginęły w wypadku na trasie Górnej

  Trzy osoby zginęły na miejscu w zderzeniu dwóch samochodów osobowych, do którego doszło w Łodzi w poniedziałek tuż przed północą na skrzyżowaniu ul. Pryncypalnej z al. Bartoszewskiego (trasa Górna).

  czytaj więcej

 • Samochód Żandarmerii Wojskowej z Antonim Macierewiczem zderzył się z innym autem

  Samochód Żandarmerii Wojskowej z Antonim Macierewiczem zderzył się z innym autem

  W Warszawie doszło do kolizji z udziałem auta Żandarmerii Wojskowej wiozącego Antoniego Macierewicza.

  czytaj więcej

 • Bąk: Nissan, niech cię prąd kopnie! [FELIETON]

  Bąk: Nissan, niech cię prąd kopnie! [FELIETON]

  Mamy wolny rynek, ogromną konkurencję i asortyment wszelkiej maści produktów tak szeroki, że nowo budowane supermarkety muszą mieć wielkość lotniskowców, aby to wszystko pomieścić. A mimo to pewne rzeczy od razu kojarzymy z konkretnymi markami. Weźmy takie dżinsy – obecnie produkuje je mniej więcej milion firm na świecie, ale gdy ktoś pyta mnie o pierwsze skojarzenie, odpowiadam bez wahania: Levi’s. Maszynki do golenia? Oczywiście Gillette! Scyzoryk? Rzecz jasna Victorinox, nie ma innego. Gacie do pływania to Speedo, krem – Nivea, sztućce wyłącznie od Gerlacha, pasta do zębów Colgate, jogurt Danona, ketchup Heinza, majonez musi być Kielecki, a piwo z Żywca.

  czytaj więcej

 • Bąk: Kia, take my money! [Kia Stinger GT]

  Bąk: Kia, take my money! [Kia Stinger GT]

  Rok. Tyle czasu czekałem na to, by móc usiąść za kierownicą tego samochodu. Przede mną mieli go już wszyscy, w związku z czym czułem się trochę jak gość, który poszedł na randkę z dziewczyną zajmującą się zawodowo tym, czym Julia Roberts w filmie „Pretty Woman”. Mówiąc wprost, poczułem się jak Richard Gere.

  czytaj więcej

 • Babiarz: Europa już nie jest taka sama [WYWIAD Mazurka]

  Babiarz: Europa już nie jest taka sama [WYWIAD Mazurka]

  Na początku lat 90., kiedy jeździłem komentować imprezy na południu, to można było w restauracji o drugiej w nocy coś zjeść. Teraz jest UE, wspólne prawa pracownicze, i w nocy nie zjesz - mówi Przemysław Babiarz, komentator sportowy TVP.

  czytaj więcej

 • Gdzie mieszkają, ile zdołali odłożyć? Oto majątki polskich sędziów [RAPORT]

  Gdzie mieszkają, ile zdołali odłożyć? Oto majątki polskich sędziów [RAPORT]

  Mają trochę nowsze samochody, większe mieszkania, więcej oszczędności, ale i większe niż statystyczny Kowalski długi. Wynagrodzenia sędziów stały się jakiś czas temu głównym bohaterem debaty publicznej.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników