Citizen

Citizen Watch Co., Ltd.


 • Musicmania w Łodzi

  Musicmania w Łodzi

  11 młodych kapel z Łodzi i regionu wystąpi w pierwszej edycji konkursu Musicmania 2012, który 29 czerwca odbędzie się na rynku łódzkiej Manufaktury. Zaplanowano także koncerty zespołów Rambo Jet i Kumka Olik.

  czytaj więcej

 • Dave Grohl zawiesza działalność Foo Fighters

  Dave Grohl zawiesza działalność Foo Fighters

  Lider grupy Foo Fighters, były perkusista Nirvany Dave Grohl, potwierdził plotki o planowanej przerwie w działalności zespołu. "Nie wiem, kiedy Foo Fighters znów wystąpi. Czuję, że powinniśmy na chwilę odejść" - napisał muzyk na facebookowej stronie zespołu.

  czytaj więcej

 • Soundtrack filmu "West of Memphis" - recenzja

  Soundtrack filmu "West of Memphis" - recenzja

  Na zeszłorocznym Sundance Film Festival ma premierę dokument o głośnej sprawie nominowanej do Oscara Amy Berg „West of Memphis”, wyprodukowany przez Petera Jacksona. 15 stycznia ukaże się soundtrack do tego filmu. Lista wykonawców, których piosenki się tam znalazły, mogłaby w zasadzie wystarczyć za jego omówienie i recenzję. Ścieżkę dźwiękową przygotowali Nick Cave i Warren Ellis. Na płycie pojawiają się m.in.: Henry Rollins, Johnny Depp, Marilyn Manson („You’re So Vain”), Band of Horses („Dumpster World”), Eddie Vedder („Satellite”), Bob Dylan („Ring Them Bell”), Patti Smith

  czytaj więcej

 • Aplikacje mobilne, CB Radio, specjalne rolety - tak Polacy chronią się przed fotoradarami

  Aplikacje mobilne, CB Radio, specjalne rolety - tak Polacy chronią się przed fotoradarami

  CB radio, antyradar oraz aplikacje na telefon komórkowy to tylko kilka z najpopularniejszych wśród kierowców sposobów na rosnącą ostatnio na polskich drogach liczbę fotoradarów. Wśród sprawdzonych metod radzenia sobie z “suszarkami” znalazły się również rolety zasłaniające tablice rejestracyjne.

  czytaj więcej

 • Dave Grohl zapowiada nową płytę Foo Fighters

  Dave Grohl zapowiada nową płytę Foo Fighters

  Dave Grohl, były perkusista Nirvany, lider Foo Fighters a ostatnio reżyser filmu dokumentalnego "Sound City", zapowiedział nową płytę Foo Fighters. Zespół "bezterminowo" zawiesił działalność w październiku. Grohl nie podał jeszcze daty premiery krążka.

  czytaj więcej

 • Nadchodzi iWatch – czy zegarek wprowadzi Apple’a w nową erę?

  Nadchodzi iWatch – czy zegarek wprowadzi Apple’a w nową erę?

  Nie tak dawno Tim Cook poinformował, że Apple pracuje obecnie nad modelem telewizora, który już wkrótce miałby stać się jednym z flagowych produktów giganta z Cupertino. Okazuje się jednak, że to nie telewizor, a zegarek może wprowadzić firmę z powrotem na ścieżkę sukcesu. Jaki będzie iWatch?

  czytaj więcej

 • Ubuntu chce podbić rynek smartfonów… dzięki 32 milionom dolarów od internautów

  Ubuntu chce podbić rynek smartfonów… dzięki 32 milionom dolarów od internautów

  Twórcy legendarnej linuksowej dystrybucji w pocie czoła pracują nad swoim debiutanckim smartfonem, który może zadebiutować na rynku już w maju 2014 roku. Może, ale nie musi – twórcy Ubuntu Edge muszą najpierw zebrać ponad 30 milionów dolarów w ciągu zaledwie 31 dni.

  czytaj więcej

 • Komorowski i Sikorski w największej bazie marynarki na świecie

  Komorowski i Sikorski w największej bazie marynarki na świecie

  To jedna z największych, o ile nie największa baza marynarki wojennej na świecie, a jednocześnie siedziba Dowództwa Transformacji NATO. Dziś do Norfolk w stanie Wirginia udadzą się prezydent Bronisław Komorowski i szef dyplomacji Radosław Sikorski. Odwiedzą jeden ze stacjonujących tam lotniskowców.

  czytaj więcej

 • Komorowski uhonorowany przez Radę Atlantycką

  Komorowski uhonorowany przez Radę Atlantycką

  "Jestem przekonany, że odzyskana 25 lat temu przez nas wolność będzie procentowała jak najlepszy kapitał w najlepszym amerykańskim banku"- mówił w Nowym Jorku Bronisław Komorowski. Nad ranem czasu polskiego prezydent odebrał nagrodę Obywatel Świata (Global Citizen Award) przyznaną mu przez Radę Atlantycką.

  czytaj więcej

 • Fałszywe dogmaty ekonomii: Nauka też opiera się na prawdach wiary

  Fałszywe dogmaty ekonomii: Nauka też opiera się na prawdach wiary

  Prawdy wiary to nie tylko domena religii. Opiera się na nich również nauka. Kto wie, czy nie bardziej niż na obliczeniach i eksperymencie

  czytaj więcej

 • CBA używa programu do szpiegowania? Sprawdzi WSA w Warszawie

  CBA używa programu do szpiegowania? Sprawdzi WSA w Warszawie

  Dziś Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie rozpatrzy skargę Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka na decyzję szefa Centralnego Biura Antykorupcyjnego. CBA odmówiło udostępnienia informacji, czy posługuje się oprogramowaniem komputerowym o nazwie Remote Control System.

  czytaj więcej

 • CBA nie musi ujawniać narzędzi operacyjnych

  CBA nie musi ujawniać narzędzi operacyjnych

  Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie oddalił skargę Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka na decyzję szefa Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Służba odmówiła odpowiedzi, czy posługuje się oprogramowaniem o nazwie Remote Control System. System służy do monitorowania komputerów i telefonów, pozyskiwania z nich danych oraz śledzenia korespondencji, nawet gdy użytkownik nie jest podłączony do internetu. Pozwala także kopiować pliki z dysku twardego komputera, nagrywać rozmowy Skype, przechwytywać hasła wprowadzone do wyszukiwarki, włączyć kamerę internetową itp.

  czytaj więcej

 • Agnes Obel o swojej nowej płycie „Citizen of Glass”

  Agnes Obel o swojej nowej płycie „Citizen of Glass”

  KONCEPT ALBUM | Przed koncertami w Polsce Agnes Obel opowiada o swojej nowej płycie „Citizen of Glass” i dlaczego porzuciła Danię na rzecz Berlina

  czytaj więcej

 • USA: Pozwy przeciwko Trumpowi za złamanie konstytucji

  USA: Pozwy przeciwko Trumpowi za złamanie konstytucji

  Amerykański dystrykt stołeczny (Dystrykt Kolumbii - DC) i stan Maryland oskarżyły w poniedziałek prezydenta USA Donalda Trumpa o złamanie konstytucji. Tamtejsze władze uważają, że Trump postąpił wbrew ustawie zasadniczej, przyjmując pieniądze od obcych rządów.

  czytaj więcej

 • Forgotten righteous. Polish envoy in Bern saved hundreds of Jews from the Holocaust

  Forgotten righteous. Polish envoy in Bern saved hundreds of Jews from the Holocaust

  Aleksander Ładoś, Polish envoy in Bern, together with Jewish associations active in Switzerland and United States saved hundreds of Jews from the Holocaust. Previously unpublished documents, seen by ‘Dziennik Gazeta Prawna’, depict how a complex, diplomatic intrigue helped polish officials save lives.

  czytaj więcej

 • Miliardy do wzięcia z UE na rozwój najnowszych technologii

  Miliardy do wzięcia z UE na rozwój najnowszych technologii

  30 mld euro z programu Horyzont 2020 przeznaczone jest na innowacyjne działania podejmowane wspólnie z miastami. Do tej pory nasze samorządy rzadko sięgały po to wsparcie. A szkoda, bo można uzyskać dofinansowanie nawet do 125 proc. kosztów kwalifikowanych.

  czytaj więcej

 • Roman Polański: Film jest jak zapałka. Można go użyć tylko raz

  Roman Polański: Film jest jak zapałka. Można go użyć tylko raz

  – „Pianista" jest bardzo osobistym filmem. Opisuje rzeczy, które w pewnym sensie sam przeżyłem. To znaczy, że są w filmie sceny naprawdę z mojego życia. Oczywiście głównie to wspomnienia spisane przez Władysława Szpilmana, ale szczegóły i niektóre sytuacje są przeniesione dokładnie tak, jak je pamiętam z dzieciństwa w krakowskim getcie – z Romanem Polańskim o jego filmach, współpracy z Tadeuszem Łomnickim i Krzysztofem Komedą oraz przygotowywanej „Sprawie Dreyfussa" rozmawia Ryszard Jaźwiński.

  czytaj więcej

 • Stan wyjątkowy w warunkach amerykańskich. Spór o zakres władzy między rządem federalnym a stanowym

  Stan wyjątkowy w warunkach amerykańskich. Spór o zakres władzy między rządem federalnym a stanowym

  Wprowadzenie stanu wyjątkowego w USA to początek bezprecedensowej batalii sądowej o uprawnienia Donalda Trumpa. Korzystny dla niego wyrok bardzo by wzmocnił prezydenturę.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników