cineman

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu cineman. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące cineman.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Serwisy VoD: reklama przymusowa, ale film już za darmo

  Serwisy VoD: reklama przymusowa, ale film już za darmo

  Siedem największych serwisów oferuje już blisko 17 tys. godzin filmów fabularnych, dokumentalnych, seriali i bajek dla dzieci. Wszystkie legalnie można obejrzeć na terenie Polski, często bezpłatnie (wystarczy obejrzeć reklamy je poprzedzające), a nawet jeżeli trzeba za nie zapłacić, to jest to koszt kilku złotych za pojedynczy materiał.

  czytaj więcej

 • Telewizje internetowe chcą wygrać z kablówkami walkę o widza

  Telewizje internetowe chcą wygrać z kablówkami walkę o widza

  Jeszcze dwa lata temu nie było na świecie osoby, która zgodziłaby się z tezą, że internetowe serwisy z filmami i serialami mogą wysadzić z siodła biznes kablowy i satelitarny w walce o portfele klientów. Dziś eksperci nie zastanawiają się czy, ale kiedy to nastąpi.

  czytaj więcej

 • Onet i At Media walczą o pieniądze z reklam w sieci

  Onet i At Media walczą o pieniądze z reklam w sieci

  Nadawcy kanałów tematycznych i wydawcy sieciowych serwisów wideo zabiegają o budżety reklamodawców zainteresowanych dotarciem do widzów telewizji internetowych

  czytaj więcej

 • TVN, Polsat i TVP walczą o klienta w sieci

  TVN, Polsat i TVP walczą o klienta w sieci

  TVN, Polsat i TVP coraz mocniej rywalizują na rynku sieciowych aplikacji. Muszą, bo już ponad połowa kupujących telewizory podłącza je do internetu i tam ogląda ulubione programy.

  czytaj więcej

 • Polskie serwisy VOD. Czy mamy swojego Netfliksa?

  Polskie serwisy VOD. Czy mamy swojego Netfliksa?

  Co piąty polski internauta korzysta z treści VOD na co dzień, a 40 proc. użytkowników ogląda wideo w internecie trzy razy w tygodniu – wynika z danych GfK Polonia. Sprzyja to rozwojowi polskiego rynku VOD, a kolejne serwisy wyrastają "jak grzyby po deszczu”. Jak wypadają one na tle Netfliksa, który od lat wyznacza standardy dla światowego rynku VOD?

  czytaj więcej

 • VoD: Część filmów dostępna tylko z kartą kredytową

  VoD: Część filmów dostępna tylko z kartą kredytową

  Propozycja oglądania części filmów na życzenie tylko z kartą kredytową może uderzyć w kilka milionów ludzi.

  czytaj więcej

 • Arkadiusz Jakubik. Aktor z korbą napędową

  Arkadiusz Jakubik. Aktor z korbą napędową

  – Do roli komediowej podchodzę bardzo serio. Uważam, że takie role należy grać absolutnie na poważnie, podobnie jak największy dramat czy tragedię. Tylko wtedy jest szansa, że będzie to rola zabawna, przejmująca, ale przede wszystkim prawdziwa. W tym głównie tkwi sekret filmu – rozmawiamy z Arkadiuszem Jakubikiem, bohaterem sekcji "I Bóg stworzył aktora" na Festiwalu Dwa Brzegi, gdzie już od soboty 28 lipca będziemy mogli prześledzić jak hartował się jego wizerunek artystyczny.

  czytaj więcej

 • Roman Polański: Film jest jak zapałka. Można go użyć tylko raz

  Roman Polański: Film jest jak zapałka. Można go użyć tylko raz

  – „Pianista" jest bardzo osobistym filmem. Opisuje rzeczy, które w pewnym sensie sam przeżyłem. To znaczy, że są w filmie sceny naprawdę z mojego życia. Oczywiście głównie to wspomnienia spisane przez Władysława Szpilmana, ale szczegóły i niektóre sytuacje są przeniesione dokładnie tak, jak je pamiętam z dzieciństwa w krakowskim getcie – z Romanem Polańskim o jego filmach, współpracy z Tadeuszem Łomnickim i Krzysztofem Komedą oraz przygotowywanej „Sprawie Dreyfussa" rozmawia Ryszard Jaźwiński.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników