Christopher Hill

Christopher Robert Hill (ur.


 • Złote Globy 2012 - ogłoszono listę nominowanych

  Złote Globy 2012 - ogłoszono listę nominowanych

  Hollywoodzkie Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej ogłosiło nominacje do Złotych Globów. Największe szanse na zdobycie statuetek ma film "The Artist", który zdobył sześć nominacji.

  czytaj więcej

 • BAFTA 2012: o nagrody walczy "Drive", "Szpieg" i "Artysta"

  BAFTA 2012: o nagrody walczy "Drive", "Szpieg" i "Artysta"

  Brytyjska Akademia Filmowa ogłosiła nominacje do nagród BAFTA. Najwięcej nominacji zdobył "Artysta". Ceremonia wręczenia statuetek odbędzie się 12 lutego. Galę poprowadzi Stephen Fry.

  czytaj więcej

 • Oscary 2012: Ogłoszono nominacje

  Oscary 2012: Ogłoszono nominacje

  Ogłoszono nominacje do Oscarów. 84 gala wręczenia statuetek odbędzie się 26 lutego w Kodak Theatre w Hollywood. Ceremonię poprowadzi Billy Crystal.  Wśród nominowanych znaleźli się Polacy. "W ciemności" Agnieszki Holland ma szansę otrzymać Oscara za najlepszy film nieanglojęzyczny. Janusz Kamiński otrzymał nominację z zdjęcia do filmu "Czas wojny".

  czytaj więcej

 • Philip Seymour Hoffman i Joaquin Phoenix w "Mistrzu" Paula Thomasa Andersona

  Philip Seymour Hoffman i Joaquin Phoenix w "Mistrzu" Paula Thomasa Andersona

  „Mistrz” to fascynująca historia spotkania wizjonera, który głosi, że odkrył zagadkę istnienia (Philip Seymour Hoffman) i człowieka który mu uwierzył i zaczął ślepo wypełniać jego polecenia (Joaquin Phoenix). To opowieść o pragnieniu władzy i miłości, o mrokach ludzkiej duszy i odwiecznej tęsknocie za swoim miejscem na ziemi. Uznawany przez światową krytykę za najpoważniejszego kandydata do przyszłorocznych Oscarów najnowszy film Paula Thomasa Andersona, twórcy „Magnolii” i „Aż poleje się krew”.

  czytaj więcej

 • Koniec świata na zdjęciach z "This Is the End"

  Koniec świata na zdjęciach z "This Is the End"

  Komedia "To już jest koniec ("This is the End") to opowieść o sześciu aktorach, uwięzionych w domu jednego z nich po tym, jak seria dziwnych i katastroficznych wydarzeń zmienia Los Angeles w kupę gruzu. Świat na zewnątrz się rozpada, a kurczące się zapasy żywności i przymusowe towarzystwo wewnątrz kryjówki sprawia, że kruszą się silne dotąd więzi przyjaźni. Ostatecznie nasi bohaterowi muszą stawić czoła przeznaczeniu, by odkryć, czym naprawdę jest męska przyjaźń.

  czytaj więcej

 • „22 Jump Street” - gliniarze na studiach

  „22 Jump Street” - gliniarze na studiach

  Żarty nie są zbyt wybredne, bardzo często balansują na granicy dobrego smaku (nieraz ją zresztą przekraczają), ale to wciąż humor wysokiej jakości.

  czytaj więcej

 • „48:13” - gitary i elektronika

  „48:13” - gitary i elektronika

  Na nowej płycie grupa Kasabian przez 48 minut i 13 sekund toczy walkę między gitarami i elektroniką.

  czytaj więcej

 • "Lego: Przygoda" (DVD) - świeża komedia

  "Lego: Przygoda" (DVD) - świeża komedia

  Banalny pomysł – niepozorny legoludek z pomocą m.in. koleżanki, Batmana oraz hybrydy kotka i jednorożca musi uratować całą klockową krainę przed złym Lordem Biznesem – został zamieniony w naszpikowaną absurdalnym humorem, rozpędzoną familijną komedię.

  czytaj więcej

 • TTIP na jednym baku raczej nie dojedzie

  TTIP na jednym baku raczej nie dojedzie

   – Jeśli spojrzy się na problem ISDS w umowie TTIP z perspektywy zbyt płytkiej instytucjonalizacji działania arbitrów, to najpoważniejszym zagrożeniem są właśnie owi arbitrzy. Uzasadnione są też obawy, że ISDS dyskryminuje krajowych przedsiębiorców, a postępowania mają daleko idące konsekwencje dla skarbu państwa. Nie podzielam jednak opinii, że mechanizm podważa decyzje ekonomiczno-gospodarcze suwerennego państwa. Jest to zarzut najbardziej podszyty ideologią, a z perspektywy praktycznej najmniej istotny - uważa prof. Grzegorz Adamski z Uniwersytetu Wrocławskiego.

  czytaj więcej

 • Hillary Clinton: Kiedyś hipiska, dzisiaj polityk. Kim jest kandydatka Demokratów?

  Hillary Clinton: Kiedyś hipiska, dzisiaj polityk. Kim jest kandydatka Demokratów?

  Hillary Clinton od dekad przygotowywała się, by zostać prezydentem USA. Jej wejście do polityki nie było jednak łatwe.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników