ceny walut

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu ceny walut. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące ceny walut.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Rozliczanie dochodów kapitałowych w rocznym PIT

  Rozliczanie dochodów kapitałowych w rocznym PIT

  Podatnicy, którzy w 2007 roku uzyskali dochody kapitałowe, np. ze sprzedaży papierów wartościowych czy udziałów w spółkach mających osobowość prawną, muszą najpóźniej 30 kwietnia 2008 r. rozliczyć się z fiskusem. W tym celu trzeba wypełnić PIT-38. Warto jednak wiedzieć, że nie każda sprzedaż papierów wartościowych będzie objęta PIT, a także, że przy tego typu rozliczeniach istnieje możliwość uwzględnienia kosztów uzyskania przychodów. Dla wyjaśnienia pojawiających się wątpliwości w tym zakresie prezentujemy dziś wybrane interpretacje organów podatkowych wraz z opiniami specjalistów.

  czytaj więcej

 • Kto zastąpi WIBOR? NBP mógłby ręcznie sterować rynkiem kredytów

  Kto zastąpi WIBOR? NBP mógłby ręcznie sterować rynkiem kredytów

  Zamiast WIBOR-u stopy procentowe ustalane przez Radę Polityki Pieniężnej? To nie jest wykluczone.

  czytaj więcej

 • Moda mogąca zwiastować spadki

  Moda mogąca zwiastować spadki

  Inwestycje na rynkach wschodzących stały się popularne wśród inwestorów. To znak możliwej korekty.

  czytaj więcej

 • Zubelewicz: Czy polityka gospodarcza należy do RPP czy do rządu? [WYWIAD]

  Zubelewicz: Czy polityka gospodarcza należy do RPP czy do rządu? [WYWIAD]

  Nie poparłem planu finansowego NBP na 2018 r. ze względu na sceptyczne nastawienie wobec polityki zatrudnienia w banku centralnym – mówi w wywiadzie dla DGP Kamil Zubelewicz, członek Rady Polityki Pieniężnej.

  czytaj więcej

 • Księgowi mają problemy z kryptowalutami

  Księgowi mają problemy z kryptowalutami

  - Kryptowaluty mogą być kłopotem w momencie sporządzania sprawozdania finansowego. Trzeba bowiem sobie odpowiedzieć na pytanie, czy nie straciły na wartości. A nie jest to takie łatwe - mówi Krzysztof Burnos dla DGP.

  czytaj więcej

 • Tryumf Trumpa w Azji: Nie ma już wojny, jest handel

  Tryumf Trumpa w Azji: Nie ma już wojny, jest handel

  Stany Zjednoczone sprzedadzą Wietnamowi 110 samolotów pasażerskich. I wycofują się z zaporowych ceł na chińską produkcję.

  czytaj więcej

 • Szef domu maklerskiego: Spekulacja nie jest zła [WYWIAD]

  Szef domu maklerskiego: Spekulacja nie jest zła [WYWIAD]

  Ludzie inwestują w rynki, które znają. Stąd rynek rodzimy zawsze będzie atrakcyjniejszy. Więc to nie jest tak, że dostęp do giełd amerykańskich osłabia GPW – choć na tej samej platformie można kupić zarówno akcje KGHM, jak i Apple’a. - mówi w wywiadzie dla DGP Omar Arnaout szef domu maklerskiego X-Trade Brokers specjalizującego się w rynku walutowym.

  czytaj więcej

 • Sprawozdanie finansowe za 2018: Po sporządzeniu trzeba podpisać i odpowiednio opublikować

  Sprawozdanie finansowe za 2018: Po sporządzeniu trzeba podpisać i odpowiednio opublikować

  Sprawozdanie za 2018 r. musi być sporządzone w formie elektronicznej i sygnalizowaliśmy to już na naszych łamach. W praktyce pojawia się jednak coraz więcej wątpliwości, dlatego w tym dodatku zebraliśmy te pojawiające się najczęściej. Dotyczą one często aspektów technicznych, które są w tym roku szczególnie istotne.

  czytaj więcej

 • System Rezerwy Federalnej skapitulował. Brak inflacji głównym problemem

  System Rezerwy Federalnej skapitulował. Brak inflacji głównym problemem

  Po ostatnim posiedzeniu Fed poinformowano, że w tym roku – mimo wcześniejszych zapowiedzi – nie będzie żadnych podwyżek stóp procentowych. To oznacza problem w przypadku nadejścia kolejnej recesji.

  czytaj więcej

 • Ekonomiści przestrzegają w liście przed skutkami tzw. piątki PiS

  Ekonomiści przestrzegają w liście przed skutkami tzw. piątki PiS

  Wspólne stanowisko w sprawie tzw. piątki PiS przygotowali polscy ekonomiści. Wcześniej, w specjalnie napisanej dla DGP opinii, Ludwik Kotecki ocenił, że „piątka” w połączeniu z wprowadzonymi już nowymi sztywnymi pozycjami spowoduje przekroczenie dopuszczalnego limitu wydatków aż o ok. 58 mld zł.

  czytaj więcej

 • Obowiązkowy split payment najwcześniej od 2020 r.

  Obowiązkowy split payment najwcześniej od 2020 r.

  - Jednym z ułatwień będzie możliwość opłacania innych danin publicznych z konta VAT. Mam tu na myśli podatek od importu, akcyzę, cło, podatek dochodowy, ale też składki ZUS - mówi w wywiadzie dla DGP Wojciech Śliż, dyrektor departamentu VAT w Ministerstwie Finansów.

  czytaj więcej

 • Kaczyński: Mówimy "nie" euro, mówimy "nie" europejskim cenom

  Kaczyński: Mówimy "nie" euro, mówimy "nie" europejskim cenom

  Mówimy "nie" euro, mówimy "nie" europejskim cenom - powiedział w sobotę w Lublinie prezes PiS Jarosław Kaczyński. Niezależnie od tego, jaki będzie mechanizm przyjęcia euro, w ten czy inny sposób na tym stracimy - dodał.

  czytaj więcej

 • Szydło: Złoty jest gwarantem bezpieczeństwa naszej gospodarki

  Szydło: Złoty jest gwarantem bezpieczeństwa naszej gospodarki

  Polski złoty jest gwarantem bezpieczeństwa polskiej gospodarki i polskiej przedsiębiorczości. Dopóki Polacy nie będą żyli na poziomie przeciętnego Europejczyka w krajach Europy Zachodniej, jeżeli będzie rządziło Prawo i Sprawiedliwość, polski złoty będzie naszą walutą – przekonywała w sobotę wicepremier Beata Szydło w Jabłonce.

  czytaj więcej

 • Euro: czy, kiedy i po co?

  Euro: czy, kiedy i po co?

  Zaskakujące wywołanie przez prezesa Kaczyńskiego tematu przystąpienia Polski do strefy euro zbiega się w czasie z 15. rocznicą przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Zaskakujące, ponieważ to nie Parlament Europejski czy jego posłowie będą decydować o dacie przystąpienia Polski do strefy euro, to musi być suwerenna decyzja polskiego rządu.

  czytaj więcej

 • Euro w Polsce? Warto zachować zdrowy rozsądek [OPINIA]

  Euro w Polsce? Warto zachować zdrowy rozsądek [OPINIA]

  Od początku transformacji naszym celem było dołączenie do integrującej się Europy Zachodniej. Dziś, w 15-lecie pełnoprawnej przynależności do UE, możemy powiedzieć, że członkostwo w Unii przynosi Polsce wszechstronne korzyści. Chcemy być beneficjentami przynależności do UE również w przyszłości. W tym kontekście zasadne jest pytanie o euro. Przystępując do UE, Polska zobowiązała się do przyjęcia wspólnej waluty, lecz nie został określony termin, w którym to ma nastąpić. Nie łamiąc zobowiązań traktatowych, Polska może więc pozostawać poza strefą euro tak długo, jak zechce.

  czytaj więcej

 • Jakie przepisy wybrać dla dokumentacji cen transferowych za 2018 rok

  Jakie przepisy wybrać dla dokumentacji cen transferowych za 2018 rok

  Zgodnie z regulacjami przejściowymi podatnicy mogą opisywać ubiegłoroczne transakcje z podmiotami powiązanymi na nowych zasadach. Powinni oni jednak rozważyć, czy będzie to dla nich korzystne.

  czytaj więcej

 • Czy warto odkładać w PPK?

  Czy warto odkładać w PPK?

  Choć uczestnictwo w pracowniczym planie kapitałowym jest dla pracownika dobrowolne, zapis wszystkich między 18. a 55. rokiem życia jest obligatoryjny. Jeśli ktoś nie chce w PPK uczestniczyć, może wypełnić stosowną deklarację i się z programu wypisać. Tylko czy za cenę niezmniejszania pensji o 2 do 4 proc. warto rezygnować z dopłat od pracodawcy i państwa?

  czytaj więcej

 • Banki nie będą miały zdolności wspierania gospodarki. Rosnące obciążenia odczują klienci [DEBATA]

  Banki nie będą miały zdolności wspierania gospodarki. Rosnące obciążenia odczują klienci [DEBATA]

  Warunki działania banków stały się tak trudne, że mogą pojawić się problemy z finansowaniem gospodarki. Klienci odczują również wzrost cen usług bankowych – oceniają najważniejsi przedstawiciele sektora. W ubiegłym roku ich banki okazały się najlepsze w konkursie „Gwiazdy Bankowości” organizowanym przez DGP i firmę PwC. Na początku czerwca rozstrzygnięcie piątej edycji konkursu.

  czytaj więcej

 • Krzysztof Kalicki: Okazaliśmy się bazarem Wschodu [WYWIAD]

  Krzysztof Kalicki: Okazaliśmy się bazarem Wschodu [WYWIAD]

  Czy jest w Europie inny kraj, w którym koszt jest nazywany zyskiem i de facto trzeba od niego zapłacić podatek? Dopóki takie rzeczy w Polsce nie zostaną uporządkowane, nikt nie będzie nas traktował perspektywicznie

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników