ceny stali

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu ceny stali. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące ceny stali.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Ostre strzyżenie studentów. Uczelnie zarabiają na rekrutacji, choć nie powinny

  Ostre strzyżenie studentów. Uczelnie zarabiają na rekrutacji, choć nie powinny

  Szkoły wyższe każą płacić za rekrutację więcej, niż wynikałoby z rzeczywistych kosztów jej przeprowadzenia – stwierdzili kontrolerzy NIK. Tylko pięć uczelni zarobiło na tym 900 tys. zł.

  czytaj więcej

 • Prof. Oręziak o TTIP: Pomiędzy USA a Unią Europejską są ogrone rozbieżności interesów

  Prof. Oręziak o TTIP: Pomiędzy USA a Unią Europejską są ogrone rozbieżności interesów

  Stworzenie strefy wolnego handlu, zniesienie ceł i innych ograniczeń oraz ujednolicenie przepisów – to główne oficjalne cele negocjowanej od 2013 r. pomiędzy Unią Europejską a Stanami Zjednoczonymi umowy handlowej TTIP. Ma ona ożywić europejską gospodarkę, otworzyć amerykański rynek dla firm z UE, dać nowe miejsca pracy, a wszystko z dbałością o zrównoważony rozwój, czyli z zapewnieniem ochrony praw pracowniczych oraz środowiska.  W przypadku wariantu optymistycznego przyrost PKB ma wynieść 0,5 proc. w UE, a w Polsce ok. 0,2–0,4 proc. Mimo tych zapewnień po obu stronach Atlantyku słychać negatywne opinie o tej umowie. Krytycy TTIP wskazują, że cła są już niskie i dodatkowe ich obniżenie przyniesie małe korzyści. Według nich faktycznym celem umowy jest poszerzenie wpływu korporacji na państwa i na decyzje podejmowane przez demokratyczne władze, m.in. za sprawą mechanizmu ISDS (inwestor przeciwko państwu). Umożliwi on skarżenie krajów przez korporacje do sądu arbitrażowego w sytuacji, gdy zmiana przepisów prawa, korzystna dla obywateli, będzie oznaczać utratę planowanych zysków firm. Wśród obaw wymienia się też: zalanie rynku europejskiego tanią żywnością z USA, obniżenie norm fitosanitarnych, spadek liczby miejsc pracy, zagrożenie bezpieczeństwa danych osobowych i usług publicznych w  sektorach takich jak zdrowie, edukacja czy wodociągi. Klimatowi wokół negocjacji nie pomaga to, że KE nie wyciągnęła lekcji z ACTA i negocjacje są tajne. Dla przeciwników TTIP jest to przykład zamachu na demokrację. Spore zamieszanie i długo oczekiwaną w Polsce dyskusję wywołało ujawnienie przez Greenpeace 248 stron dokumentu będącego zapisem stanu negocjacji w sprawie TTIP z kwietnia 2016 r., a więc jeszcze sprzed ostatniej, 13. rundy. Jest to tekst roboczy, a nie jego ostateczna wersja. O komentarz do kilku wybranych wątków stanowiących treść opublikowanych rozdziałów DGP poprosił ekspertów. Odnieśli się oni też do dokumentu podsumowującego „Tactical State of Play of the TTIP Negotiations – March 2016”, którego pełne tłumaczenie można przeczytać na GazetaPrawna.pl.

  czytaj więcej

 • Przeciek w sprawie TTIP: Taktyczny stan gry w negocjacjach nad TTIP – Marzec 2016 (Tłumaczenie)

  Przeciek w sprawie TTIP: Taktyczny stan gry w negocjacjach nad TTIP – Marzec 2016 (Tłumaczenie)

  W ujawnionych 2 maja dokumentach negocjacyjnych w sprawie TTIP znalazła się notatka podsumowująca. Poniżej publikujemy jej tłumaczenie. Do zapisu, specjalnie dla "DGP", odnieśli się eksperci, których komentarze można przeczytać na stronach gazetaprawna.pl.

  czytaj więcej

 • Gospodarka Ukrainy odbiła się od dna

  Gospodarka Ukrainy odbiła się od dna

  Aby PKB mógł szybciej rosnąć, Kijów potrzebuje reformy sądownictwa, systemu podatkowego i emerytalnego. Po ponad dwóch latach recesji ukraińska gospodarka wyszła na plus. Pierwszy kwartał 2016 r. zakończył się symbolicznym wzrostem o 0,1 proc. w porównaniu z tym samym okresem roku poprzedniego.

  czytaj więcej

 • Przełom w pierwszym zasiedleniu. Fiskus woli dostać PCC niż VAT

  Przełom w pierwszym zasiedleniu. Fiskus woli dostać PCC niż VAT

  Trybunał w Luksemburgu jeszcze nie orzekł, że polskie zwolnienie dla dostaw nieruchomości jest niezgodne z unijną dyrektywą, a już pojawiła się pierwsza interpretacja, która to stwierdza.

  czytaj więcej

 • Wojsko modernizuje się powoli, a politycy nie pomagają

  Wojsko modernizuje się powoli, a politycy nie pomagają

  Przez pierwsze trzy lata 10-letniego programu zakupów dla armii wydano mniej niż 10 proc. zaplanowanych środków. Teraz program czekają duże zmiany, które jeszcze opóźnią jego realizację.

  czytaj więcej

 • Jackiewicz: Państwo nie musi zarządzać fabrykami zapałek, PKS-ami czy firmami odzieżowymi

  Jackiewicz: Państwo nie musi zarządzać fabrykami zapałek, PKS-ami czy firmami odzieżowymi

  -  Zgodnie z obietnicą do końca tego roku Ministerstwo Skarbu Państwa powinno przestać istnieć - mówi Dawid Jackiewicz, minister skarbu państwa.

  czytaj więcej

 • Drogi internet? Podziękujmy za to swojemu wójtowi

  Drogi internet? Podziękujmy za to swojemu wójtowi

  Gminy zawyżają opłaty inwestorom, co przełoży się na nasze rachunki, wyższe do 80 zł. Sprawa budowy sieci szerokopasmowych na potrzeby Światowych Dni Młodzieży wywołała ostry konflikt na linii rząd – samorządy. Rząd obawia się, że nie zdąży z przygotowaniem infrastruktury na to wydarzenie ze względu na nadmierny apetyt gmin na pieniądze.

  czytaj więcej

 • Oszuści w VAT przerzucają się na soję i red bulla

  Oszuści w VAT przerzucają się na soję i red bulla

  Towarem wykorzystywanym w karuzeli podatkowej są nie tylko twarde dyski, procesory, telewizory i kamery GoPro . Ostatnio również: folia stretch, kawa, herbata, napoje energetyczne.

  czytaj więcej

 • Przemysł samochodowy na Ukrainie upadł. Wszyskie auta pochodzą z importu

  Przemysł samochodowy na Ukrainie upadł. Wszyskie auta pochodzą z importu

  Nasi wschodni sąsiedzi kupują więcej aut niż przed rokiem. Prawie wszystkie pochodzą jednak z importu, bo rodzimy przemysł samochodowy już niemal nie istnieje.

  czytaj więcej

 • Merlin.pl zarzuca sieć na młode kobiety

  Merlin.pl zarzuca sieć na młode kobiety

  Topmall, który wydzierżawił markę, chce, aby sklep jeszcze w tym roku wrócił do czołówki największych polskich księgarń internetowych.

  czytaj więcej

 • Unia utknęła w martwym punkcie. Najwyższy czas na poważne zmiany

  Unia utknęła w martwym punkcie. Najwyższy czas na poważne zmiany

  Trudno jest dziś mówić o Unii Europejskiej bez nuty pesymizmu. W rezultacie rozlicznych kryzysów, w zasadzie niepowiązanych ze sobą, ale wzajemnie się wzmacniających, powstały obszary konfliktów politycznych, utrudniających podejmowanie decyzji, osłabiających zaufanie i poczucie solidarności. W połowie 2016 r. wiele pożarów zostało ugaszonych, ale nasz europejski dom nie jest w najlepszej kondycji.

  czytaj więcej

 • Podatek bankowy zahamował wzrost cen usług finansowych

  Podatek bankowy zahamował wzrost cen usług finansowych

  Polacy akceptują daninę. I byliby skłonni ponieść jej konsekwencje w stopniu większym, niż to się stało. Wprowadzony z początkiem lutego podatek od banków nie spowodował podwyżek opłat za usługi finansowe w Polsce – wynika z danych Eurostatu. W ostatnich sześciu miesiącach ceny tych usług nie zmieniały się lub rosły o 0,1 proc. w skali miesiąca.

  czytaj więcej

 • Ćwiczenia Anakonda to dla naszej armii egzamin dojrzałości

  Ćwiczenia Anakonda to dla naszej armii egzamin dojrzałości

  To będzie największy desant przeprowadzany w Polsce – zapowiada generał broni Mirosław Różański, dowódca generalny Rodzajów Sił Zbrojnych.

  czytaj więcej

 • Zagraniczne autobusy chcą podzielić rynek

  Zagraniczne autobusy chcą podzielić rynek

  Kolejni przewoźnicy łączą się w sojusze i wjeżdżają do Polski. Mniejsi też się konsolidują. A samodzielnym coraz trudniej utrzymać się na rynku. Czeski RegioJet od 1 lipca ruszy z połączeniami autobusowymi między Pragą a Warszawą przez Wrocław i Łódź. Cena biletów na charakterystyczne jaskrawożółte autobusy ma się zaczynać od 370 koron czeskich (ok. 60 zł).

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników