ceny stali

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu ceny stali. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące ceny stali.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Trzy stracone stulecia: Polacy cierpią na brak kapitału historycznego

  Trzy stracone stulecia: Polacy cierpią na brak kapitału historycznego

  O tym, że fundamentalnym kłopotem Polaków nie jest brak sprawnego państwa, dobrego prawa, innowacyjnej gospodarki i zasobnego społeczeństwa. Te słabości dałoby się pokonać, gdyby nie deficyt kapitału historycznego

  czytaj więcej

 • Kopacz: Jestem potrzebna Polsce [WYWIAD]

  Kopacz: Jestem potrzebna Polsce [WYWIAD]

  O tym, czy Ewa Kopacz czuje się odpowiedzialna za przegraną Platformy. I czy jej partii grozi unicestwienie.

  czytaj więcej

 • Bąk: O tym, jak nowoczesne auta nas ogłupiają

  Bąk: O tym, jak nowoczesne auta nas ogłupiają

  Są naszpikowane elektroniką bardziej niż centrum lotów kosmicznych NASA. Teoretycznie ma ona zapewniać nam komfort i bezpieczeństwo, jednak w praktyce może się okazać źródłem poważnych problemów. Testując dla was nowe auta, coraz częściej odnoszę wrażenie, że to nie ja eksperymentuję i zabawiam się z nimi, lecz one ze mną. Jestem królikiem doświadczalnym w rękach koncernów motoryzacyjnych. Wy również.

  czytaj więcej

 • Proletariusze są zmęczeni, czyli awans społeczny po transformacji ustrojowej w Polsce

  Proletariusze są zmęczeni, czyli awans społeczny po transformacji ustrojowej w Polsce

  Zastanawiam się, co się stało z tą przewodnią siłą narodu, proletariacką, chłoporobotniczą, która całkiem poważnie mówiąc, była przed paroma dekadami napędem polskiego społeczeństwa. Jeśli jej już nie ma, gdzie się podziała? W którą stronę skręciły jej dzieci? Pokończyły wyższe szkoły i awansowały? Potworzyły firmy, zatrudniły mniej zaradnych od siebie, przechodząc na wrogą stronę kapitalistycznych wyzyskiwaczy? A może odpłynęły w stronę Wysp Brytyjskich razem z falą akcesyjnej emigracji? Wszystko to prawda, ale nie do końca. Błądzimy, szukając odpowiedzi, podobnie jak – jako społeczeństwo – wciąż szukamy swojej drogi.

  czytaj więcej

 • Ile biznesmena, ile prywaciarza: Dlaczego przedsiębiorcy są w Polsce źle postrzegani

  Ile biznesmena, ile prywaciarza: Dlaczego przedsiębiorcy są w Polsce źle postrzegani

  Przez 45 lat wpajano nam, że badylarz to zło. Kradnie, oszukuje i manipuluje. Jest wrzodem na zdrowym ciele socjalistycznej gospodarki. W końcu centralne planowanie i regulowane ceny zastąpił rynek (ze wszystkimi swoimi wadami). Ekonomii tak racjonalnej jak członek z ramienia już nie ma, ale negatywny wizerunek przedsiębiorcy ciągle żyje swoim życiem. Zakorzenione bardzo silnie i głęboko negatywne emocje w stosunku do wszystkich, którym coś się udało, są bardzo polskie, niepodważalne. Dodatkowo niezwykle wygodnie jest nam od lat uzasadniać swoje rozgoryczenie, frustrację i negatywne oceny w stosunku do ludzi i sytuacji właśnie skutkami ubocznymi długoletniej terapii nienawiści do wszystkiego, co choć trochę łączyło się z wolnym rynkiem. Z zasady było mniej lub bardziej podejrzane – to fakt. Nie chcemy jednak zauważać, że jesteśmy już niemal 30 lat po komunizmie, więc zasłanianie się jego skutkami przestaje być wiarygodne. Ale jest i druga strona medalu.

  czytaj więcej

 • Zmiana zasad rozliczania ciepła nie musi obniżyć rachunku

  Zmiana zasad rozliczania ciepła nie musi obniżyć rachunku

  Odbiorcy energii, którzy są niezadowoleni z poziomu obciążeń wynikających z opłat stałych mogą zmienić sposób płatności zawarty w taryfie, na dostosowany do własnych potrzeb. Urząd Regulacji Energetyki ostrzega, że nie dla każdego konsumenta będzie oznaczało to niższe koszty.

  czytaj więcej

 • Szef OPZZ podczas manifestacji: To pracownicy byli liderami zmian, wymuszali postęp

  Szef OPZZ podczas manifestacji: To pracownicy byli liderami zmian, wymuszali postęp

  W obronie godności pracy, wartości europejskich, demokracji, państwa prawa i tolerancji przedstawiciele lewicowych ugrupowań i związków zawodowych biorą udział w niedzielę w Warszawie w pochodzie zorganizowanym przez OPZZ, SLD oraz Partię Europejskich Socjalistów.

  czytaj więcej

 • Młodzi wierzą w internetową anonimowość i bezkarność

  Młodzi wierzą w internetową anonimowość i bezkarność

  Prawa autorskie i dozwolony użytek to pojęcia znane licealistom i studentom. Trudność jednak przysparza im zrozumienie na czym polega ochrona twórcy oraz jakie konsekwencje mogą ponieść korzystając z zasobów sieci.

  czytaj więcej

 • Poczta Polska musi przyspieszyć, by dogonić erę 2.0

  Poczta Polska musi przyspieszyć, by dogonić erę 2.0

   Z tradycyjnych przesyłek nie sposób się wyżywić. Ale jest inne źródło dochodów: budowa usług cyfrowych dla administracji. Tyle że choć poczta ma tu wszelkie atuty, to o swój kawałek tortu nie umie zawalczyć

  czytaj więcej

 • Kto zyska na zmianie sposobu wyłaniania firm śmieciowych

  Kto zyska na zmianie sposobu wyłaniania firm śmieciowych

  Ryszard Brejza, prezydent Inowrocławia oraz Dariusz Matlak prezes Polskiej Izby Gospodarki Odpadami odpowiadają na pytania w związku z nowymi przepisami ustalania firm odpowiedzialnych za wyłanianie firm śmieciowych.

  czytaj więcej

 • Po torach szybciej, ale wciąż za drogo

  Po torach szybciej, ale wciąż za drogo

  Projekt cennika PKP PLK nie zyskał akceptacji przewoźników. Może będzie taniej – nie wyklucza regulator

  czytaj więcej

 • KE: Automatyczna dystrybucja uchodźców i 250 tys. euro za każdego uchodźcę, który nie zostanie przyjęty

  KE: Automatyczna dystrybucja uchodźców i 250 tys. euro za każdego uchodźcę, który nie zostanie przyjęty

  Komisja Europejska zaproponowała w środę reformę unijnej polityki azylowej. Zakłada ona wprowadzenie stałego systemu dystrybucji uchodźców, który byłby uruchamiany automatycznie w sytuacji kryzysowej.

  czytaj więcej

 • Tania ropa, budżety w kłopotach

  Tania ropa, budżety w kłopotach

  Niskie ceny ropy uderzyły po kieszeniach wszystkich eksporterów czarnego złota. O ile jednak Arabia Saudyjska może pokrywać bieżące zobowiązania, sięgając po przepastne rezerwy walutowe, o tyle gorzej sytuowanym krajom zajrzał w oczy kryzys

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników