ceny robocizny w budownictwie 2009

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu ceny robocizny w budownictwie 2009. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące ceny robocizny w budownictwie 2009.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Rekordowa liczba mieszkań na rynku. Deweloperzy będą schodzić z cen?

  Rekordowa liczba mieszkań na rynku. Deweloperzy będą schodzić z cen?

  W największych polskich miastach w ofercie znajduje się aktualnie ponad 60 tys. nowych nieruchomości – podaje portal RynekPierwotny.com. Jeszcze nigdy nabywcy nie mieli do wyboru aż tylu mieszkań.

  czytaj więcej

 • Koniec marzeń o domu z ogródkiem

  Koniec marzeń o domu z ogródkiem

  W ciągu czterech lat liczba wydawanych zezwoleń na budowę budynków jednorodzinnych spadła o 15 proc. Powód – już nas nie stać na sfinansowanie takiej inwestycji i jej utrzymanie. Małe mieszkanie wraca do łask. Główna przyczyna tego zjawiska to pogorszenie zdolności kredytowej Polaków. Jeszcze w 2007 r. trzyosobowa rodzina zarabiająca ok. 5 tys. zł netto mogła zaciągnąć ok. 570 tys. zł kredytu na 30 lat. Za taką kwotę można było wówczas kupić trzypokojowe mieszkanie w Warszawie.

  czytaj więcej

 • Dobry czas na budowę domu

  Dobry czas na budowę domu

  Jeśli planowaliśmy w najbliższym czasie budowę domu, to dobrze nasze zamierzenia wcielić w życie jak najszybciej. Ceny materiałów oraz oprocentowanie kredytów są obecnie niskie, ekipy budowlane dostępne i o grunt pod dom łatwiej. Dodatkowo budując dom energooszczędny możemy liczyć na państwową dopłatę, a do końca roku uzyskać zwrot części podatku VAT za materiały budowalne.

  czytaj więcej

 • Kaźmierczak: Biznes wciąż z nadzieją patrzy na Morawieckiego. Ale to ostatni moment, aby coś pokazał

  Kaźmierczak: Biznes wciąż z nadzieją patrzy na Morawieckiego. Ale to ostatni moment, aby coś pokazał

  - Oni sami się zabiją. Zwłaszcza przy tym tempie i poziomie wydawania pieniędzy. Żeby się to jakoś zbilansowało, należy się spodziewać radykalnej akcji fiskalnej. A jak policzyliśmy, jedyny ratunek dla budżetu to rozszerzenie brutalnego fiskalizmu na grupy niższej klasy średniej. Co ją dorżnie - uważa Cezary Kaźmierczak, prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców.

  czytaj więcej

 • Skok cen materiałów może spowolnić budowę dróg

  Skok cen materiałów może spowolnić budowę dróg

  Firmy narzekają na szybki wzrost cen materiałów oraz robocizny i żądają wprowadzenia realnej waloryzacji kontraktów.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników