Ceny gruntu

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu Ceny gruntu. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące Ceny gruntu.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Ustawa uwłaszczeniowa. Kłody rzucane pod deweloperskie nogi [WYWIAD]

  Ustawa uwłaszczeniowa. Kłody rzucane pod deweloperskie nogi [WYWIAD]

  - Projektowane zapisy ustawy uwłaszczeniowej nie tylko zablokują inwestycje, ale również spowodują, że w przyszłości rynek nieruchomości drastycznie się skurczy. To zaś odbije się na cenach - uważa Agnieszka Grabowska-Toś, doktor, radca prawny, wspólnik w kancelarii Radców Prawnych Kania Stachura Toś.

  czytaj więcej

 • Szydło i Morawiecki na czele rządu? Po rekonstrukcji mamy państwo dwóch premierów

  Szydło i Morawiecki na czele rządu? Po rekonstrukcji mamy państwo dwóch premierów

  Beata Szydło oddaje większość realnej władzy w ręce Mateusza Morawieckiego. Teraz nie podejmie żadnej ważnej decyzji bez konsultacji z zastępcą.

  czytaj więcej

 • Jak rozliczyć nabycie materiałów informacyjnych dotyczących prowadzonej działalności

  Jak rozliczyć nabycie materiałów informacyjnych dotyczących prowadzonej działalności

  ABC sp. z o.o. (podatnik VAT czynny) zajmuje się produkcją mebli (kuchennych, do sypialni, do salonu, dziecięcych). Spółka poniosła 3 października 2016 r. wydatki na nabycie katalogów, broszur i ulotek o charakterze informacyjnym w łącznej wysokości 6150 zł. Wydatki te zostały udokumentowane fakturą wystawioną przez kontrahenta i otrzymaną przez spółkę 3 października 2016 r. Należność wynikająca z otrzymanej faktury za materiały informacyjne została uregulowana przelewem na rachunek bankowy kontrahenta 6 października 2016 r. Otrzymana faktura nie zawierała wyrazów „metoda kasowa”. Zdecydowana większość katalogów z produktami ma zostać wysłana kontrahentom (sklepy meblowe), a kilka ma zostać wyłożonych w sklepie firmowym do dyspozycji klientów indywidualnych. Z kolei broszury i ulotki o charakterze informacyjnym mają zostać wyłożone do dyspozycji klientów indywidualnych w sklepie firmowym oraz w sklepach meblowych, które nabędą produkty spółki. Jak spółka powinna rozliczyć na gruncie VAT i CIT wydatki poniesione na nabycie tych materiałów informacyjnych? Zgodnie z obowiązującą polityką rachunkowości koszty informacji handlowej rozliczamy w dacie ich poniesienia. VAT i zaliczki na CIT spółka rozlicza za okresy miesięczne.

  czytaj więcej

 • Polityka wygrywa z ekonomią i spółki Skarbu Państwa dołują

  Polityka wygrywa z ekonomią i spółki Skarbu Państwa dołują

  O ponad 30 mld zł spadła w ostatnich 12 miesiącach wartość rynkowa giełdowych spółek kontrolowanych przez państwo. Niektóre są najtańsze w historii.

  czytaj więcej

 • Ile będzie kosztować Mieszkanie Plus? Adamczyk: Tyle, ile musi

  Ile będzie kosztować Mieszkanie Plus? Adamczyk: Tyle, ile musi

  - Wykonawcy, którzy budują mieszkania w różnych częściach Polski przysyłają nam oferty. Potwierdzają one, że można budować już za kwotę ok. 2,3 tys. zł za metr - przekonuje minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk. Ale ile Skarb Państwa wyda na rządowy program mieszkaniowy - tego już nie wiadomo.

  czytaj więcej

 • Debata DGP: Mała ustawa reprywatyzacyjna tylko gasi pożary

  Debata DGP: Mała ustawa reprywatyzacyjna tylko gasi pożary

  Docelowo potrzebne jest nowe, kompleksowe rozwiązanie legislacyjne. Natomiast jeżeli chodzi o doraźną poprawę sytuacji, to dobrym pomysłem byłoby odebranie prezydentowi miasta kompetencji w zakresie wydawania decyzji zwrotowych i przekazanie tych uprawnień wojewodzie. Pozwoliłoby to uniknąć sytuacji, z którą mamy do czynienia teraz, czyli wzajemnego obwiniania się przez polityków.

  czytaj więcej

 • Kosikowski: Jak prezydent może pomóc trenerowi Nawałce

  Kosikowski: Jak prezydent może pomóc trenerowi Nawałce

  Wiara w prawo opiera się na przekonaniu, że prawodawca jest racjonalny. Dlatego to tylko wiara.

  czytaj więcej

 • Pra(co)wniczy spór o pre-pack [WYWIAD]

  Pra(co)wniczy spór o pre-pack [WYWIAD]

  Przepisy nie przesądzają, czy przy upadłości przygotowanej nabywca przedsiębiorstwa przejmuje też jego pracowników . A od tego może zależeć rentowność całej operacji.

  czytaj więcej

 • Sytuacja menedżera po uchwale SN: Zakaz działalności także za długi powstałe po odejściu z firmy

  Sytuacja menedżera po uchwale SN: Zakaz działalności także za długi powstałe po odejściu z firmy

  Menedżerowie spółek w tarapatach muszą staranniej rozważać, czy uciekać z tonącego okrętu w sytuacji, kiedy nie dopełnili ustawowych obowiązków związanych ze złożeniem wniosku o ogłoszenie upadłości.

  czytaj więcej

 • Kiedy rozpoznać przychody ze sprzedaży nieruchomości mieszkalnej

  Kiedy rozpoznać przychody ze sprzedaży nieruchomości mieszkalnej

  Moja firma działa w branży nieruchomości. Posiadam grunt, na którym chcę wybudować nieruchomość mieszkalną. Sprzedaż mieszkań planuję rozpocząć po otrzymaniu pozwolenia na budowę. Budowa nieruchomości będzie finansowana w części kredytem udzielonym przez bank, a częściowo wpłatami otrzymanymi od kupujących. W którym momencie należy rozpoznać przychód ze sprzedaży nieruchomości mieszkalnej dla potrzeb księgowych, a w którym dla celów podatkowych?

  czytaj więcej

 • Jak rozliczyć przekazanie materiałów informacyjnych dotyczących prowadzonej działalności

  Jak rozliczyć przekazanie materiałów informacyjnych dotyczących prowadzonej działalności

  ABC sp. z o.o. (podatnik VAT czynny) zajmuje się produkcją mebli (kuchennych, do sypialni, do salonu, dziecięcych). Spółka poniosła 3 października 2016 r. wydatki na nabycie katalogów, broszur i ulotek o charakterze informacyjnym w łącznej wysokości 6150 zł. Wydatki te zostały udokumentowane fakturą wystawioną przez kontrahenta i otrzymaną przez spółkę 3 października 2016 r. VAT od ich nabycia zostanie odliczony w deklaracji VAT-7 za październik 2016 r., a kwota netto zaliczona we wrześniu 2016 r. do kosztów podatkowych. Większość katalogów oraz broszur i ulotek została w połowie października 2016 r. nieodpłatnie przekazana (przesłana za pomocą firm kurierskich) do kontrahentów (sklepy meblowe). Pozostałe katalogi, broszury i ulotki zostały przekazane w połowie października 2016 r. do własnego sklepu firmowego w celu udostępnienia klientom indywidualnym. Jak spółka powinna rozliczyć na gruncie VAT i CIT nieodpłatne przekazanie tych katalogów, broszur i ulotek informacyjnych kontrahentom (sklepy meblowe) oraz nieodpłatne przekazanie ich do własnego sklepu firmowego? VAT i zaliczki na CIT spółka rozlicza za okresy miesięczne.

  czytaj więcej

 • Nagroda Nobla w dziedzinie ekonomii za odpowiedź na pytanie, ile powinien zarabiać prezes

  Nagroda Nobla w dziedzinie ekonomii za odpowiedź na pytanie, ile powinien zarabiać prezes

  Brytyjczyk Oliver Hart i Fin Bengt Holmström otrzymali Nagrodę Nobla w dziedzinie ekonomii za wkład w rozwój teorii kontraktu. Dzięki noblistom wiemy, jak sprawiedliwie skonstruować umowę menedżerską.

  czytaj więcej

 • Rząd zawłaszcza opłaty za wodę. Samorządy stracą miliony złotych

  Rząd zawłaszcza opłaty za wodę. Samorządy stracą miliony złotych

  Setki milionów stracą samorządy po wprowadzeniu nowej ustawy. Pieniądze popłyną do Wód Polskich.

  czytaj więcej

 • PKP Intercity jedzie na zakupy. Będzie tabor za 2,5 mld

  PKP Intercity jedzie na zakupy. Będzie tabor za 2,5 mld

  Spółka do 2020 r. planuje kupić i zmodernizować ponad pół tysiąca wagonów, 60 lokomotyw i wyremontować 15 stacji serwisowych.

  czytaj więcej

 • Wiceprezes BGK Nieruchomości: Pierwsze grunty pod „Mieszkanie plus”

  Wiceprezes BGK Nieruchomości: Pierwsze grunty pod „Mieszkanie plus”

  Chcielibyśmy, aby sam koszt budowy zamykał się w cenie ok. 1950 zł za 1 mkw. lokalu. Zejście do tego poziomu bez uszczerbku dla jakości jest możliwe - mówi w wywiadzie dla DGP Włodzimierz Stasiak, wiceprezes BGK Nieruchomości, spółki zależnej Banku Gospodarstwa Krajowego.

  czytaj więcej

 • Kaczyński: Prowadzimy politykę na własną odpowiedzialność, a nie odpowiedzialność Kościoła [WYWIAD]

  Kaczyński: Prowadzimy politykę na własną odpowiedzialność, a nie odpowiedzialność Kościoła [WYWIAD]

  Prezes PiS Jarosław Kaczyński powiedział w wywiadzie dla PAP, że podatek handlowy powinien obowiązywać i że rząd pracuje nad projektem dotyczącym reprywatyzacji. Oświadczył też, że b. szef MSZ Radosław Sikorski wycofał decyzję o wystąpieniu do Rosji w sprawie uznania miejsca katastrofy Tu-154M za teren eksterytorialny.

  czytaj więcej

 • Andrzej Wajda niewygodny dla władzy. Nawet po śmierci

  Andrzej Wajda niewygodny dla władzy. Nawet po śmierci

  Epoki, rządy czy ustrój mogły się w Polsce zmieniać, tylko problemy z Andrzejem Wajdą pozostawały takie same. Nawet moment swojej śmierci Wajda wybrał taki, by zakłopotać rządzących i zaanektować – jak zawsze – historyczny kontekst.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników