Ceny gruntu

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu Ceny gruntu. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące Ceny gruntu.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Elektromobilne pospolite ruszenie

  Elektromobilne pospolite ruszenie

  Na początku było hasło „za 10 lat po polskich drogach ma jeździć milion aut elektrycznych”. Wygląda na to, że w przypadku elektromobilności odległy termin nie uśpił czujności realizatorów tego ambitnego celu.

  czytaj więcej

 • Świński cykl przyjazny dla portfeli

  Świński cykl przyjazny dla portfeli

  Ceny żywności na świecie w ciągu roku wzrosły o 10 proc., ale są o 1/4 niższe niż kilka lat temu. A jeśli uwzględnić zmiany w naszych dochodach, okaże się, że za towary rolne od 50 lat płacimy mniej więcej tyle samo.

  czytaj więcej

 • Aleppo. Matka wszystkich bitew

  Aleppo. Matka wszystkich bitew

  W tym mieście zginęła co dziesiąta ofiara wojny domowej w Syrii, a w ostatnich dniach ta statystyka poszła dramatycznie w górę. Masakry można się było spodziewać od dawna. A gdy się zaczęła, wszyscy szukają sposobu, by pokazać, że „reagują”

  czytaj więcej

 • Baca-Pogorzelska: Ostatni (z)gasi światło

  Baca-Pogorzelska: Ostatni (z)gasi światło

  „Ciemno wszędzie, głucho wszędzie” – to „Dziady”. „Ciemność, widzę ciemność” – to „Seksmisja”. Możliwy blackout – to XXI w. i Polska. Za chwilę może zabraknąć nam prądu.

  czytaj więcej

 • Jak wyceniać nieruchomość inwestycyjną

  Jak wyceniać nieruchomość inwestycyjną

  Jesteśmy firmą, która nabyła jeden budynek i wybudowała drugi w celu wynajmowania powierzchni komercyjnych. Ze względu na fakt, iż jest to dla nas nowa działalność, zastanawiamy się nad możliwymi zasadami wyceny takiego aktywa, a także konsekwencjami, jakie niesie dla naszych sprawozdań finansowych wprowadzenie danej polityki rachunkowości. Który z modeli mamy wybrać: wartości godziwej czy historyczny? Ponadto chcemy wiedzieć, jakie są konsekwencje podatkowe i jaką metodę amortyzacji podatkowej możemy wybrać.

  czytaj więcej

 • Komentarz do ustawy Prawo zamówień publicznych (cz. 2)

  Komentarz do ustawy Prawo zamówień publicznych (cz. 2)

  Przedstawiamy drugą część komentarza do ustawy z 29 stycznia 2004 r. – Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz.U. z 2015 r. poz. 2164 ze zm.; dalej: p.z.p.) ze szczególnym uwzględnieniem zmian wprowadzonych ustawą z 22 czerwca 2016 r. o zmianie ustawy – Prawo zamówień publicznych oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. z 2016 r. poz. 1020).

  czytaj więcej

 • Kto musi uzyskać zgodę na wycięcie drzewa

  Kto musi uzyskać zgodę na wycięcie drzewa

  Od nowego roku osoby, które planują wyciąć drzewo na działce na cele niezwiązane z prowadzeniem działalności gospodarczej, nie będą musiały występować o zgodę do gminy.

  czytaj więcej

 • Lewestam: Marks 2.0, czyli konsumenci populizmu [OPINIA]

  Lewestam: Marks 2.0, czyli konsumenci populizmu [OPINIA]

  O tym, dlaczego wydaje nam się, że nikt lepiej nie opisał dzisiejszego świata niż Karol Marks.

  czytaj więcej

 • Prezes BGK: Mieszkanie plus z prefabrykatu

  Prezes BGK: Mieszkanie plus z prefabrykatu

  - Potrzeby mieszkaniowe w naszym kraju to dziura bez dna. Można na ten cel wydać dowolną ilość pieniędzy - uważa Mirosław Barszcz, prezes BGK.

  czytaj więcej

 • Podatek od deszczu – kto musi go płacić?

  Podatek od deszczu – kto musi go płacić?

  Co kilka lat wraca kwestia tzw. podatku od deszczówki czyli opłat naliczanych za usługę utrzymania infrastruktury zagospodarowania wód opadowych i roztopowych w należytej sprawności technicznej. Wracają też obawy, że zapłacą go również mieszkańcy.

  czytaj więcej

 • Zmiany w użytkowaniu wieczystym: Co czeka nas w 2017 roku?

  Zmiany w użytkowaniu wieczystym: Co czeka nas w 2017 roku?

  Obowiązująca ustawa z dnia 29 lipca 2005 r. o przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności nieruchomości (Dz. U. z 2012 r. poz. 89) w niektórych sytuacjach nie zapewnia właścicielom lokali w budynkach wielolokalowych faktycznej możliwości realizacji roszczenia o przekształcenie prawa użytkowania wieczystego gruntu związanego z własnością lokali w prawo własności gruntu. Źródłem problemów przy przekształceniu praw na gruntach zabudowanych budynkami wielolokalowymi jest zasada prawa cywilnego, zgodnie z którą użytkowanie wieczyste nie może istnieć na gruncie, który stanowi w części własność prywatną.

  czytaj więcej

 • Rok 2016 w gospodarce. Skrót najważniejszych wydarzeń

  Rok 2016 w gospodarce. Skrót najważniejszych wydarzeń

  Rok 2016 to czas wielu zmian w polskiej gospodarce. Wiele działo się w podatkach, zmiany objęły też spółki skarbu państwa, doszło do zmian w NBP i RPP. Ważnym wydarzeniem było też przyjęcie przez rząd w lutym "Strategii na rzecz odpowiedzialnego rozwoju".

  czytaj więcej

 • Ekspert o polskiej gospodarce: To był umiarkowanie pozytywny rok [WIDEO]

  Ekspert o polskiej gospodarce: To był umiarkowanie pozytywny rok [WIDEO]

  Mijający rok był umiarkowanie pozytywny dla polskiej gospodarki, ale jest szereg rzeczy, które jeszcze należałoby poprawić – ocenia w rozmowie z PAP prof. Marek A. Dąbrowski z Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Do sukcesów polskiej gospodarki zaliczył m.in. malejące bezrobocie.

  czytaj więcej

 • Wiceszef MSZ: Sprawa telewizji Biełsat nie ma charakteru politycznego

  Wiceszef MSZ: Sprawa telewizji Biełsat nie ma charakteru politycznego

  Sprawa telewizji Biełsat nie ma charakteru politycznego, ma charakter budżetowy - zapewnił wiceszef MSZ Konrad Szymański. Podkreślił, że Polska jest zainteresowana otwarciem na Białoruś, ponieważ - jego zdaniem - polityka wschodnia UE jest w poważnym kryzysie.

  czytaj więcej

 • Hipokryzja rządu: Wprowadził minimalną stawkę godzinową, ale sam do przepisów się nie stosuje

  Hipokryzja rządu: Wprowadził minimalną stawkę godzinową, ale sam do przepisów się nie stosuje

  Rząd wprowadził minimalną stawkę godzinową – 13 zł. Mówi, że po to, by poprawić los najgorzej opłacanych pracowników. Ale sam tyle za pracę płacić nie chce.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników