Ceny gruntu

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu Ceny gruntu. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące Ceny gruntu.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Kapitał w ręce mas. Akcjonariat pracowniczy lekiem na bolączki kapitalizmu

  Kapitał w ręce mas. Akcjonariat pracowniczy lekiem na bolączki kapitalizmu

  Akcjonariat pracowniczy miał być przeciwwagą dla komunistycznej idei własności kolektywnej. Dziś staje się lekiem na bolączki współczesnego kapitalizmu. Na Węgrzech, w USA, Wielkiej Brytanii i we Francji zdał egzamin. W Polsce się nie przyjął

  czytaj więcej

 • Podróż szkoleniowa to nie służbowa, ale pracodawca może je zrównać

  Podróż szkoleniowa to nie służbowa, ale pracodawca może je zrównać

  Wyjazd na szkolenie, studia lub kursy zasadniczo różni się od delegacji, ale może być podobnie – lub wręcz identycznie – rozliczany. Inne jednak będą skutki podatkowo-ubezpieczeniowe. Do obowiązków pracodawcy należy ułatwianie pracownikom podnoszenia kwalifikacji zawodowych. Powinność ta nie jest jednak poparta żadną sankcją, wskutek czego za jej naruszenie zatrudniającemu nic nie grozi. Mimo to wielu pracodawców inwestuje jednak w rozwój swoich pracowników.

  czytaj więcej

 • Komentarz do ustawy Prawo restrukturyzacyjne (cz. 10)

  Komentarz do ustawy Prawo restrukturyzacyjne (cz. 10)

  Przedstawiamy dziesiątą część komentarza do ustawy z 15 maja 2015 r. – Prawo restrukturyzacyjne (Dz.U. poz. 978 ze zm.; dalej: p.r.). W niniejszej części omawiamy normy prawne zawarte w przepisach art. 218-249 p.r.

  czytaj więcej

 • Nowe zasady raportowania na giełdzie: Emitenci na niepewnym gruncie

  Nowe zasady raportowania na giełdzie: Emitenci na niepewnym gruncie

  Nie ma ani dokładnych wytycznych, ani uchwalonej ustawy. Lada dzień będą za to nowe obowiązki w raportowaniu, których niedotrzymanie skutkować może astronomicznymi karami. Wśród menedżerów spółek giełdowych popularny stał się ostatnio pewien żart: jeśli dojdzie do Brexitu, następny powinien być Plexit. Powód? Jeśli Polska wystąpi z Unii Europejskiej, emitenci nie będą musieli stosować się do wchodzącego 3 lipca unijnego rozporządzenia MAR (Market Abuse Regulation).

  czytaj więcej

 • Wydanie towaru na próbę księguje się na koncie „Towary poza jednostką”

  Wydanie towaru na próbę księguje się na koncie „Towary poza jednostką”

  Firma zastanawia się nad wprowadzeniem sprzedaży na próbę. Ma nadzieję, że będzie wtedy większa sprzedaż, gdyż nabywca może się przekonać, czy rzecz jest dla niego odpowiednia. Jakich zapisów powinna dokonać w księgach?

  czytaj więcej

 • Grunty rolne to może być kłopot dla spółki prowadzącej hotel

  Grunty rolne to może być kłopot dla spółki prowadzącej hotel

  OPIS SYTUACJI: Spółka jawna składająca się z pięciu wspólników będących osobami fizycznymi jest właścicielem hotelu trzygwiazdkowego położonego na obszarze wiejskim oraz otoczonego lasem i polami uprawnymi. Kilka lat temu spółka nabyła znajdujące się w pobliżu hotelu grunty orne. Planowała, że zmieni ich przeznaczenie i rozbuduje bazę noclegową. Ze względu na brak środków finansowych inwestycję jednakże na kilka lat odłożono. Obecnie w spółce ma dojść do zmian personalnych. W miejsce jednego z dotychczasowych wspólników wstąpić ma nowa osoba. Podstawą zmiany ma być przeniesienie ogółu praw i obowiązków wspólnika na osobę trzecią. Pozostali wspólnicy się obawiają, czy tego typu zmiana podmiotowa nie spowoduje możliwości przejęcia należących do spółki gruntów rolnych.

  czytaj więcej

 • Jakie podatki trzeba zapłacić za prowadzenie agroturystyki?

  Jakie podatki trzeba zapłacić za prowadzenie agroturystyki?

  Mam małe gospodarstwo rolne nieopodal miasta. Produkcja rolna niezbyt się opłaca i myślimy o agroturystyce, głównie wynajmowaniu pokoi turystom – pisze pan Kamil. – Słyszałem, że prowadząc pokoje gościnne jako rolnik nie muszę odprowadzać podatku, nie znam jednak szczegółowych zasad tego rodzaju działalności. Zastanawiam się także, jaka jest teraz, po zmianie przepisów dotyczących obrotu ziemią, definicja gospodarstwa rolnego – zastanawia się czytelnik.

  czytaj więcej

 • Ustawa o ochronie ziemi z poprawkami. Kredyt nadal nie dla każdego

  Ustawa o ochronie ziemi z poprawkami. Kredyt nadal nie dla każdego

  Nowela ustawy o obrocie ziemią nie rozwiąże wszystkich problemów z pożyczkami pod inwestycje na gruntach rolnych.

  czytaj więcej

 • Prezydent Duda: NATO wysyła jasny sygnał solidarności [WYWIAD]

  Prezydent Duda: NATO wysyła jasny sygnał solidarności [WYWIAD]

  Wielonarodowe bataliony na wschodniej flance to jasny sygnał, że NATO jest solidarne - mówi w wywiadzie dla PAP prezydent Andrzej Duda. Nie można dopuścić, by Rosja rozmawiała z nami z pozycji siły - zaznacza. Prezydent ocenia także, że Sojusz powinien zostawić otwarte drzwi dla Ukrainy, Gruzji, Mołdawii.

  czytaj więcej

 • Ekspert: Koniec MdM oraz początek Mieszkania plus nie ma znaczenia dla deweloperów

  Ekspert: Koniec MdM oraz początek Mieszkania plus nie ma znaczenia dla deweloperów

  Koniec MdM i początek programu Mieszkanie plus nie wpłyną znacząco na deweloperów - mówi PAP Maciej Górka z Domiporta.pl. Według przedstawicieli branży nowy rządowy program może spowodować "chwilowe zachwianie" rynku mieszkaniowego, jednak nie należy spodziewać się "rewolucyjnych zmian".

  czytaj więcej

 • CBŚP: Zatrzymani gangsterzy wyłudzający dotacje unijne dla rolników

  CBŚP: Zatrzymani gangsterzy wyłudzający dotacje unijne dla rolników

  Trzech członków gangu specjalizującego się w wyłudzaniu dotacji unijnych dla rolników i ustawianiu przetargów na dzierżawę gruntów rolnych zatrzymali policjanci z CBŚP. Mężczyznom grozi do pięciu lat więzienia.

  czytaj więcej

 • Twórca filmu „Kamper”: Reżyseria to potężny narkotyk

  Twórca filmu „Kamper”: Reżyseria to potężny narkotyk

  WYWIAD | Reżyseria to potężny narkotyk, a ja na razie nie planuję odwyku – mówi Łukasz Grzegorzek, twórca filmu „Kamper”

  czytaj więcej

 • NewConnect znaczy bessa

  NewConnect znaczy bessa

  GIEŁDA Niemal dziewięć lat funkcjonowania rynku dla perspektywicznych firm przyniosło inwestorom dotkliwe straty, a prowadzącej go GPW uszczerbek na wizerunku. Kiedy nadejdzie odrodzenie?

  czytaj więcej

 • Podatki: Firmy zapłacą gminom mniej, mieszkańcy tyle, co teraz

  Podatki: Firmy zapłacą gminom mniej, mieszkańcy tyle, co teraz

  Drugi rok z rzędu spadną maksymalne stawki podatków lokalnych. W przyszłym roku będą niższe o 0,9 proc. To oznacza realny spadek daniny od budynków związanych z działalnością m.in. w dużych miastach.

  czytaj więcej

 • Trudno spełnić marzenia o pensjonacie na wsi. Zgoda prezesa ANR mało prawdopodobna

  Trudno spełnić marzenia o pensjonacie na wsi. Zgoda prezesa ANR mało prawdopodobna

  Prowadzę działalność gastronomiczną. Zamierzam kupić kilkuhektarową nieruchomość rolną pod budowę niewielkiego hotelu lub pensjonatu z restauracją serwującą lokalne dania. Mam już upatrzoną działkę, ale ziemia ma status rolnej. Czy mam szansę na uzyskanie zgody prezesa ANR na zakup nieruchomości? Chciałbym zapewnić gościom odpowiednie miejsca do jazdy konnej i wypoczynku. Czy jako przedsiębiorca obecnie niezajmujący się działalnością rolniczą mam szansę na przeprowadzenie transakcji?

  czytaj więcej

 • Prezes nie ma głosu, gdy spółka kupuje grunt od członków jego rodziny

  Prezes nie ma głosu, gdy spółka kupuje grunt od członków jego rodziny

  Jestem jednym z czterech członków zarządu sp. z o.o. Spółka jest zainteresowana kupnem nieruchomości, której obecną właścicielką jest moja siostra. Na najbliższym posiedzeniu zarządu, tj. 12 lipca, będzie podejmowana uchwała w tej sprawie. Czy mogę uczestniczyć w głosowaniu? Jeden z udziałowców uważa, że nie, bo zakazuje tego kodeks spółek handlowych. Czy rzeczywiście tak jest i czy partycypacja w rozstrzygnięciu ww. sprawy obwarowana jest jakimiś konsekwencjami dla członka zarządu? A jeżeli tak – to jak się przed nimi bronić?

  czytaj więcej

 • Trybunał Konstytucyjny odroczył wyrok ws. ustawy o gruntach warszawskich

  Trybunał Konstytucyjny odroczył wyrok ws. ustawy o gruntach warszawskich

  Trybunał Konstytucyjny odroczył we wtorek bez terminu ogłoszenie wyroku ws. ustawy o gruntach warszawskich, która miała rozwiązać problem nieruchomości objętych tzw. dekretem Bieruta z 1945 r. Ustawę przed decyzją o podpisaniu zaskarżył poprzedni prezydent Bronisław Komorowski.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników