Ceny gruntu

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu Ceny gruntu. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące Ceny gruntu.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Wszystkie triki Roosevelta: Iluzjonista, który zaczarował gospodarkę

  Wszystkie triki Roosevelta: Iluzjonista, który zaczarował gospodarkę

  Przez Biały Dom przewinęło się spore grono politycznych kanciarzy, lecz ten największy wcale nie nazywał się Donald Trump.

  czytaj więcej

 • Ustawa z 29 stycznia 2004 r. - Prawo zamówień publicznych (cz. 8)

  Ustawa z 29 stycznia 2004 r. - Prawo zamówień publicznych (cz. 8)

   Przedstawiamy ósmą część komentarza do ustawy z 29 stycznia 2004 r. – Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz.U. z 2015 r. poz. 2164 ze zm.; dalej: ustawa p.z.p.), ze szczególnym uwzględnieniem zmian wprowadzonych ustawą z 22 czerwca 2016 r. o zmianie ustawy – Prawo zamówień publicznych oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. z 2016 r. poz. 1020; dalej: ustawa nowelizująca), która weszła w życie 28 lipca 2016 r.

  czytaj więcej

 • Sejm za leczniczą marihuaną: Wszystkie kluby poparły dostęp do preparatów z konopi

  Sejm za leczniczą marihuaną: Wszystkie kluby poparły dostęp do preparatów z konopi

  Wszystkie kluby – PiS, PO, Nowoczesna, Kukiz ’15 i PSL zadeklarowały we wtorkowej debacie poparcie projektu umożliwiającego chorym dostęp do preparatów z konopi; Platforma ma do niego uwagi, ale żeby nie przedłużać prac, planuje zgłosić poprawki w Senacie.

  czytaj więcej

 • Jak rozliczyć sprzedaż piekarni

  Jak rozliczyć sprzedaż piekarni

  ABC sp. z o.o. w 2005 r. oddała do używania wybudowany na własnym gruncie budynek piekarni. Budynek ten wraz z ogrodzeniem i parkingiem stanowią jeden środek trwały, tj. budynek piekarni. Wartość początkowa budynku wyniosła 1 000 000 zł. Podatek naliczony od wydatków inwestycyjnych związanych z budową budynku piekarni w łącznej wysokości 210 000 zł został w całości odliczony w okresie od maja 2004 r. do czerwca 2005 r., kiedy to realizowana była inwestycja. Budynek jest amortyzowany metodą liniową z zastosowaniem ustawowej 2,5-proc. rocznej stawki amortyzacyjnej. Budynek oddano od używania i wprowadzono do ewidencji środków trwałych w czerwcu 2005 r. Pierwszego odpisu amortyzacyjnego spółka dokonała za lipiec 2005 r. Odpisy amortyzacyjne od tego budynku spółka nalicza za okresy miesięczne. Na budynek piekarni po oddaniu go do używania nie były ponoszone nakłady o charakterze ulepszeniowym, które podniosłyby wartość początkową tego środka trwałego. Do środków trwałych spółka zaliczyła nabyty w sierpniu 2003 r. grunt, na którym został wybudowany budynek piekarni. Gruntu spółka nie amortyzuje. Wartość początkowa gruntu wyniosła 80 000 zł (grunt został nabyty bez podatku VAT). 1 czerwca 2017 r. spółka sprzedała firmie X (podatnik VAT czynny) nieruchomość, na której znajduje się budynek piekarni, za łączną kwotę 1 400 000 zł, w tym wartość gruntu wyceniono w akcie notarialnym na kwotę 150 000 zł. Faktura dokumentująca sprzedaż nieruchomości została wystawiona w dniu sporządzenia aktu notarialnego i wydania nieruchomości, tj. 1 czerwca 2017 r. Zapłatę za sprzedaną nieruchomość spółka otrzymała w dniu sprzedaży przelewem na rachunek bankowy. Przedmiotem sprzedaży była wyłącznie nieruchomości, tj. grunt wraz ze znajdującym się na nim budynkiem piekarni, ogrodzeniem i parkingiem. Koszty związane ze sporządzeniem aktu notarialnego pokrył nabywca. Spółka jest podatnikiem VAT czynnym od początku swego istnienia, tj. od 1998 r. Na gruncie CIT spółka nie posiada statusu małego podatnika. Rokiem podatkowym spółki jest rok kalendarzowy. Pomiędzy spółką a firmą X nie występują żadne powiązania o charakterze osobistym, rodzinnym czy kapitałowym. VAT i zaliczki na CIT spółka płaci za okresy miesięczne. Jak spółka powinna rozliczyć podatkowo (VAT, CIT i PCC) sprzedaż tej nieruchomości?

  czytaj więcej

 • Luka w aptece dla aptekarza za mała dla sieci

  Luka w aptece dla aptekarza za mała dla sieci

  Ograniczenia dopiero weszły w życie, a już niektórzy szukają sposobu na ich obejście. Dużym sieciom się to nie uda, ale drobny biznes może wykorzystać wątpliwości.

  czytaj więcej

 • Gliński zmienia prawo autorskie: To nie system jest do naprawy

  Gliński zmienia prawo autorskie: To nie system jest do naprawy

  Rządowe Centrum Legislacji opublikowało w ostatnich dniach uwagi zgłoszone do projektu implementacji dyrektywy o zbiorowym zarządzaniu prawami autorskimi i prawami pokrewnymi. Materiał ten obrazuje stan oczekiwań różnych grup interesów.

  czytaj więcej

 • Świadek: Marcinkowski próbował w sądzie wymóc na mieście zwrot Twardej 8

  Świadek: Marcinkowski próbował w sądzie wymóc na mieście zwrot Twardej 8

  Maciej Marcinkowski był częstym gościem w Urzędzie m.st. Warszawy; denerwował się gdy coś szło nie po jego myśli - zeznał w poniedziałek przed komisją weryfikacyjną ds. reprywatyzacji Krzysztof Śledziewski, b. urzędnik ratusza, pierwszy świadek przed komisją.

  czytaj więcej

 • Gronkiewicz-Waltz o komisji weryfikacyjnej: Złożyliśmy wniosek do NSA o rozstrzygnięcie sporu kompetencyjnego

  Gronkiewicz-Waltz o komisji weryfikacyjnej: Złożyliśmy wniosek do NSA o rozstrzygnięcie sporu kompetencyjnego

  Złożyliśmy wniosek do Naczelnego Sądu Administracyjnego w Warszawie o rozstrzygnięcie sporu kompetencyjnego; nie ma możliwości, byśmy byli stroną w komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji - powiedziała w poniedziałek prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz.

  czytaj więcej

 • Informacja przestrzenna coraz ważniejsza dla urzędów. Niestety, wkrótce będzie pozbawiona unijnego dofinansowania

  Informacja przestrzenna coraz ważniejsza dla urzędów. Niestety, wkrótce będzie pozbawiona unijnego dofinansowania

  Eksperci nie mają wątpliwości – rząd powinien jak najszybciej opracować model, w którym państwo i samorządy będą zarabiać na udostępnianiu informacji publicznej. W przeciwnym razie urzędy będą miały problemy nie tylko z zabezpieczeniem i aktualizacją elektronicznych baz danych, lecz także z ich utrzymaniem.

  czytaj więcej

 • Ograniczenia w handlu ziemią zamroziły ceny. Rolnicy czekają na spadki

  Ograniczenia w handlu ziemią zamroziły ceny. Rolnicy czekają na spadki

  Ograniczenia w handlu ziemią rolną zamroziły ceny. Rolnicy czekają na spadki

  czytaj więcej

 • Jak klasyfikować świadczenia powiązane z nieruchomością (cz. 1)

  Jak klasyfikować świadczenia powiązane z nieruchomością (cz. 1)

  Na szczęście w VAT prawo krajowe i unijne jest zgodne. Jednak problemem jest brak jednoznacznej wykładni, co powoduje powstawanie sporów, w którym państwie i przez kogo powinny być opodatkowane konkretne usługi.

  czytaj więcej

 • BGK urośnie na rządowym długu

  BGK urośnie na rządowym długu

  Instytucja chce kolejnego dokapitalizowania przez Ministerstwo Finansów. To pozwoli jej zwiększyć kredytowanie firm, ale kosztem wyższego długu publicznego.

  czytaj więcej

 • Pre-pack: Po wyroku TSUE nowe argumenty za transferem

  Pre-pack: Po wyroku TSUE nowe argumenty za transferem

  PROBLEM: Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej w wyroku z 22 czerwca 2017 r. (sygn. C-126/16) uznał, że w przypadku procedury przygotowanej likwidacji, czyli tzw. pre-packu, w ramach której upadająca firma zbywana jest w całości lub w części, nabywca wraz z przedsiębiorstwem przejmuje także jego pracowników. Pisaliśmy o tym w DGP z 27 czerwca 2017 r. („Pre-pack z ochroną zatrudnionych osób” – nr 122/2017).

  czytaj więcej

 • Świrski: Polsko-amerykański spór energetyczny

  Świrski: Polsko-amerykański spór energetyczny

  Prof. Świrski: W pokera można także przegrać. To się zdarza

  czytaj więcej

 • Żaden amerykański prezydent nie wylał tyle miodu na polskie serca co Donald Trump

  Żaden amerykański prezydent nie wylał tyle miodu na polskie serca co Donald Trump

  Wspólna walka Zachodu przeciwko islamskiemu radykalizmowi, pogrożenie palcem Rosji i mocne poparcie dla idei Trójmorza to główny przekaz wystąpienia Donalda Trumpa w Warszawie.

  czytaj więcej

 • Eksperci sceptycznie o planach MF w sprawie walki z optymalizacją

  Eksperci sceptycznie o planach MF w sprawie walki z optymalizacją

  Najwięcej kontrowersji budzi projekt wprowadzenia minimalnego podatku od galerii handlowych oraz limitowania wydatków na usługi niematerialne i prawne.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników