ceny domów

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu ceny domów. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące ceny domów.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Miasta do 100 tys. mieszkańców: Oto najlepsi włodarze

  Miasta do 100 tys. mieszkańców: Oto najlepsi włodarze

  W kategorii miasta do 100 tys. mieszkańców najlepsi włodarze to Ryszard Nowak z Nowego Sącza, Roman Smogorzewski z Legionowa oraz Beata Moskal-Słaniewska ze Świdnicy. 

  czytaj więcej

 • Koniec górki na rynku mieszkań

  Koniec górki na rynku mieszkań

  Ten rok będzie pierwszym od ośmiu, w którym sprzedaż nowych lokali zmaleje. Analitycy prognozują, że tylko na sześciu głównych rynkach (w Warszawie, Krakowie, we Wrocławiu, w Trójmieście, Poznaniu i Łodzi) spadnie o ponad 14 proc., do 62,5 tys. sztuk. Deweloperzy przekonują, że do załamania sprzedaży jeszcze daleko, bo sytuacja od strony popytowej jest zdrowa. A to, co się teraz dzieje, to naturalny cykl charakterystyczny dla branży.

  czytaj więcej

 • W jaki sposób ustalić dochód ze sprzedaży mieszkania

  W jaki sposób ustalić dochód ze sprzedaży mieszkania

  Małżeństwo zamierza w listopadzie 2018 r. sprzedać za 140 tys. zł mieszkanie, które było kupione w lipcu 2013 r. Jego cena w momencie zakupu wynosiła 120 tys. zł. Czy konieczna będzie zapłata podatku dochodowego? Czy w tym przypadku dochód z tytułu sprzedaży stanowi cena wynikająca z umowy sprzedaży, a więc 140 tys. zł, czy jest to różnica między ceną zakupu a ceną sprzedaży mieszkania, czyli 20 tys. zł?

  czytaj więcej

 • Wydatek jeszcze przed sprzedażą nie wyklucza ulgi mieszkaniowej

  Wydatek jeszcze przed sprzedażą nie wyklucza ulgi mieszkaniowej

  Można wykończyć nowy dom za pieniądze z kredytu konsumpcyjnego i spłacić dług w banku zaliczką otrzymaną na poczet sprzedaży starego mieszkania, nie tracąc przy tym prawa do zwolnienia z PIT – potwierdził NSA.

  czytaj więcej

 • Deweloper przeniesie prawo własności mieszkania z chwilą sprzedaży ostatniego lokalu w budynku

  Deweloper przeniesie prawo własności mieszkania z chwilą sprzedaży ostatniego lokalu w budynku

  Deweloper przeniesie prawo własności mieszkania z chwilą sprzedaży ostatniego lokalu w budynku, nie będzie niebezpieczeństwa niedozwolonej pomocy publicznej - powiedział PAP prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów Marek Niechciał.

  czytaj więcej

 • Ceny rosną, sprzedaż spada. To nie jest dobry czas na zakup mieszkania

  Ceny rosną, sprzedaż spada. To nie jest dobry czas na zakup mieszkania

  Deweloperzy sygnalizują problemy z pozyskaniem nowych działek i przedłużające się procedury administracyjne.

  czytaj więcej

 • 30 lat ochrony konsumenta. Czy w końcu mamy więcej praw niż przedsiębiorcy?

  30 lat ochrony konsumenta. Czy w końcu mamy więcej praw niż przedsiębiorcy?

  By na początku polskiej transformacji zapewnić rozwój konkurencji, chronić podmioty gospodarcze przed monopolami oraz interesy konsumentów powołano Urząd Antymonopolowy. Do tego w ciągu ostatnich 30 lat powstało szereg przepisów umożliwiających skuteczną reklamację produktów i usług oraz poszerzyło dostęp do dóbr nie tylko o rynki krajowe, ale i zagraniczne.

  czytaj więcej

 • Z kupna działki z gazociągiem można się wycofać

  Z kupna działki z gazociągiem można się wycofać

  Fakt, że cena nieruchomości była okazyjna, nie uniemożliwia uchylenia się od skutków prawnych oświadczenia woli z uwagi na błąd. Zaznaczył to w swym wyroku Sąd Apelacyjny w Warszawie.

  czytaj więcej

 • Pakiet zachęt dla Polaków w Wielkiej Brytanii? Emilewicz: Będziemy o tym rozmawiać

  Pakiet zachęt dla Polaków w Wielkiej Brytanii? Emilewicz: Będziemy o tym rozmawiać

  Rząd rusza z pracami nad systemem zachęt, które mają skłonić Polaków mieszkających za granicą do powrotu do kraju. - Myślę, że po eurowyborach będziemy o tym rozmawiać z panem premierem - zapowiada minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz. Opowiada też, co dalej z Uberem w Polsce i zdradza swój pomysł, jak uregulować funkcjonowanie hulajnóg elektrycznych w dużych miastach.

  czytaj więcej

 • Nadążyć za paliwową i energetyczną rewolucją

  Nadążyć za paliwową i energetyczną rewolucją

  Polskie firmy dalej będą inwestować w dywersyfikację dostaw i odnawialne źródła energii. Eksperci spodziewają się, że te działania będą bardziej efektywne po połączeniu Orlenu z Lotosem

  czytaj więcej

 • Kto zostaje pedofilem i dlaczego są oni wśród księży? Mazurek rozmawia z seksuologiem Bogdanem Stelmachem

  Kto zostaje pedofilem i dlaczego są oni wśród księży? Mazurek rozmawia z seksuologiem Bogdanem Stelmachem

  Szesnastoletni ministrant może być w pełni ukształtowanym mężczyzną, więc z punktu widzenia medycyny to będzie homoseksualizm, ale w żaden sposób nie usprawiedliwia to księdza, który go molestuje.

  czytaj więcej

 • Recepta na udaną gospodarkę odpadami

  Recepta na udaną gospodarkę odpadami

  W dobie narastającego problemu z zagospodarowaniem wytworzonych śmieci i galopujących cen za ich odbiór zadajemy sobie pytanie, czy istnieje model, który zaspokoi nasze oczekiwania.

  czytaj więcej

 • Miasto w zgodzie z naturą już było czy dopiero będzie?

  Miasto w zgodzie z naturą już było czy dopiero będzie?

  Nie ma sensu idealizować przeszłości, tak samo jak nie ma do niej powrotu. Ekologiczne podejście nie polega na tym, by było „jak kiedyś”.

  czytaj więcej

 • Leasing jeszcze bardziej nowoczesny

  Leasing jeszcze bardziej nowoczesny

  Branża leasingowa wzrastała w ciągu ostatnich 25 lat o ok. 19 proc. rocznie. Także kolejne lata powinny być dla niej bardzo dobre. Niewykluczone jednak, że za sprawą wchodzącego na rynek pokolenia milenialsów będzie musiała zmienić formułę działania

  czytaj więcej

 • NSA: Ulgę można zrealizować jeszcze przed zbyciem

  NSA: Ulgę można zrealizować jeszcze przed zbyciem

  Nie straci zwolnienia z PIT, kto wyremontuje dom za pieniądze otrzymane w ramach przedwstępnej umowy sprzedaży innej nieruchomości, pod warunkiem że zostanie ona faktycznie zbyta – wynika z wyroku NSA.

  czytaj więcej

 • Dzień Dziecka 2019: Jedzenie przyszłości czyli jak to widzą dzieci

  Dzień Dziecka 2019: Jedzenie przyszłości czyli jak to widzą dzieci

  Niedawno miałyśmy okazję spotkać się z panią Darią Ładochą – kucharką, podróżniczką i blogerką. Pani Daria jest trenerem kulinarnym, ekspertem w dziedzinie zdrowego żywienia dzieci i dorosłych, ale przede wszystkim kobietą pełną życia, szczęścia i pasji. Rozmawiałyśmy m.in. o kuchni, podróżach oraz o jedzeniu przyszłości, któremu poświęcony jest nasz artykuł. Tekst napisały dzieci do specjalnego wydania DGP z okazji Dnia Dziecka.

  czytaj więcej

 • Kaszpirowski, inflacja i disco polo... Oto słownik polskiej transformacji

  Kaszpirowski, inflacja i disco polo... Oto słownik polskiej transformacji

  Czas, który wielu Polakom wydaje się być stracony, z perspektywy nabiera rumieńców jako osobna epoka. To w niej wykuwało się nasze poczucie estetyki, gustu, zamożności i sukcesu. Powstawała nowa drabina społeczna, a wraz z nią przymioty poszczególnych szczebli. Transformacja stworzyła wspólny katalog odniesień, z którego wciąż czerpiemy.

  czytaj więcej

 • Walka z nielegalnym wywozem farmaceutyków za granicę po nowemu. Co zmieni się w przepisach?

  Walka z nielegalnym wywozem farmaceutyków za granicę po nowemu. Co zmieni się w przepisach?

  Już 6 czerwca wejdzie w życie nowelizacja prawa farmaceutycznego. Ma ona zapobiec procederowi wywozu leków z Polski. Za złamanie zakazów grożą nie tylko dotkliwe sankcje finansowe, ale także kary pozbawienia wolności – w skrajnych przypadkach nawet do 10 lat.Kluczowa dla ogółu aptekarzy zmiana znajduje się w znowelizowanym art. 86a prawa farmaceutycznego. Ustawodawca przesądził, w jakich sytuacjach apteka ogólnodostępna lub punkt apteczny może zbyć produkt leczniczy. Apteka chcąca oddać za darmo leki, np. hospicjum, musi uzyskać na to zgodę inspektora farmaceutycznego. Przekazanie bez akceptacji narazi osobę odpowiedzialną za to nawet na odpowiedzialność karną!Zwiększono uprawnienia inspekcji farmaceutycznej. Co istotne – będzie mogła ona poprosić o pomoc policję.Nowe regulacje to w przeważającej mierze przepisy karne. Ustawodawca przewidział znaczące ich zaostrzenie. Osobom, które podejmą współpracę z mafią lekową i zostaną ukarane, grozić będzie też inna, dotkliwa konsekwencja: brak możliwości otwarcia apteki. Główny Inspektorat Zdrowia, Ministerstwo Zdrowia, Ministerstwo Sprawiedliwości oraz przedstawiciele samorządu aptekarskiego mówią wręcz jednomyślnie: wchodzące w życie zmiany są konieczne, ale to wciąż za mało. Już dziś trwają przygotowania do kolejnych reform.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników