cennik walut

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu cennik walut. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące cennik walut.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Jak szybko, tanio i bezpiecznie przesłać pieniądze

  Jak szybko, tanio i bezpiecznie przesłać pieniądze

  W świecie finansów powiedzenie „czas to pieniądz” jest wyjątkowo aktualne. Każdy z nas przynajmniej raz zapomniał o zapłaceniu raty kredytu, która była „na wczoraj” czy stanął przed nagłą potrzebą finansowego wsparcia kogoś bliskiego. Jakie są sposoby na wyjście z takiej sytuacji? Czy możemy szybko i tanio przesłać pieniądze?

  czytaj więcej

 • Zadłużeni we franku: jeśli złoty się nie umocni, coraz więcej Polaków straci nieruchomości

  Zadłużeni we franku: jeśli złoty się nie umocni, coraz więcej Polaków straci nieruchomości

  Jeśli wkrótce złoty nie umocni się w stosunku do franka poniżej poziomu 3,33, może nas czekać powrót notowań tych dwóch walut sprzed kilku miesięcy. A to oznacza, że kolejne kilkaset tysięcy osób straci dach nad głową.

  czytaj więcej

 • Zmiany w systemie Elixir - koniec z przetrzymywaniem przelewów przez banki

  Zmiany w systemie Elixir - koniec z przetrzymywaniem przelewów przez banki

  24 października weszła w życie znowelizowana ustawa o usługach płatniczych. Dostosowuje się ona do dyrektywy Unii Europejskiej - Payment Services Directive (PSD). Czemu powinno być to dla nas ważne? Ponieważ jest to dyrektywa, która ułatwi codzienne życie wielu z nas.

  czytaj więcej

 • Spłata kredytu we frankach po kursie z dnia podpisania umowy? Nie ma szans, Polska to nie Chorwacja

  Spłata kredytu we frankach po kursie z dnia podpisania umowy? Nie ma szans, Polska to nie Chorwacja

  Czy w Polsce, tak jak w Chorwacji, jest możliwe, aby sąd stanął po stronie konsumentów posiadających kredyty hipoteczne we frankach? Czy działające w bałkańskim państwie banki powinny informować klientów o tym, co było w umowie? Czy polscy konsumenci byliby w stanie stanąć razem przeciwko systemowi bankowemu i walczyć w sądzie o obniżenie swoich kredytów?

  czytaj więcej

 • Paragon musi zawierać konkretne nazwy produktów

  Paragon musi zawierać konkretne nazwy produktów

  Przedsiębiorcy obowiązani do rejestrowania sprzedaży za pomocą kas fiskalnych muszą pamiętać o prawidłowej konstrukcji paragonu - liczy się nawet kolejność wymienianych na nim danych. Posługiwanie się nazwami nie pozwalającymi na jednoznaczną identyfikacje sprzedawanego produktu jest niezgodne z prawem.

  czytaj więcej

 • Jak prawidłowo wystawiać paragony fiskalne i co musi na nich być

  Jak prawidłowo wystawiać paragony fiskalne i co musi na nich być

  Wymogi dotyczące paragonów fiskalnych minister finansów określił w rozporządzeniu z 14 marca 2013 r. w sprawie kas rejestrujących (Dz.U. poz. 363). W praktyce przepisy te, zwłaszcza w przypadku oznaczeń, jakie muszą znaleźć się na dokumencie potwierdzającym sprzedaż towaru lub usługi osobie fizycznej, wzbudziły wiele kontrowersji wśród podatników. Aby zapewnić jednolite stosowanie regulacji, minister wydał więc interpretację ogólną, dotyczącą stosowania nazw na paragonach (nr PT7/033/1/589/MHL/13/RD94492).

  czytaj więcej

 • Koniec hrywny na Krymie. Od dziś mieszkańcy płacą rublami

  Koniec hrywny na Krymie. Od dziś mieszkańcy płacą rublami

  Od dziś jedynym środkiem płatniczym na anektowanym przez Rosję Krymie jest rubel. Ze sklepów zniknęły "podwójne cenniki", wszelkie rozliczenia w gotówce i bezgotówkowe są realizowane w rosyjskiej walucie. Ukraińska hrywna otrzymuje tu status waluty obcej.

  czytaj więcej

 • Jakie mamy prawa, gdy przewoźnik nie wywiązuje się z umowy

  Jakie mamy prawa, gdy przewoźnik nie wywiązuje się z umowy

  Z grupą harcerzy wybrałem się na obóz wędrowny do Rumunii – pisze pan Łukasz. – Pojechaliśmy autobusem rejsowym, jeśli nie jedynym, to jednym z niewielu, jakie jeżdżą do tego pięknego kraju. Autobus jechał chyba do Bukaresztu, nie miał przystanków po drodze. Wynegocjowaliśmy jednak z przewoźnikiem, kupując bilet, że kierowca zatrzyma się w miejscowości Oradea – uzgodniliśmy z przedstawicielem firmy przewozowej, że jest na trasie. Stąd do miejsca docelowego mieliśmy jeszcze 7 godz. w rumuńskim pociągu. Tymczasem autobus pojechał inną trasą, a my pewnie spaliśmy, bo znaleźliśmy się 200 kilometrów od tego miejsca. Straciliśmy dobę i sporo lei – miejscowej waluty. Mamy wracać z tym samym przewoźnikiem, jak się powinniśmy zachować, na jakie zadośćuczynienie możemy liczyć?

  czytaj więcej

 • Leczenie za granicą obwarowane ograniczeniami

  Leczenie za granicą obwarowane ograniczeniami

  Wiadomo już, na jakie procedury będzie musiał się zgodzić NFZ, jeśli pacjent będzie chciał je wykonać za granicą za pieniądze z funduszu.

  czytaj więcej

 • Chcesz wypożyczyć samochód? Dowiedz się, na co zwrócić szczególną uwagę

  Chcesz wypożyczyć samochód? Dowiedz się, na co zwrócić szczególną uwagę

  W protokole obioru pojazdu pracownik firmy powinien uwzględnić wszystkie jego uszkodzenia oraz wady. Niedopełnienie przez niego tej czynności skutkować może problemami ze zwrotem wpłaconej kaucji. Sprawdź, o czym jeszcze należy pamiętać decydując się na wypożyczenie samochodu.

  czytaj więcej

 • Wakacyjne żniwa banków: wybierasz się na urlop, uważaj na prowizje

  Wakacyjne żniwa banków: wybierasz się na urlop, uważaj na prowizje

  Za granicą warto się posługiwać kartą z kantoru lub tą wydaną do konta walutowego. Będzie taniej

  czytaj więcej

 • Cena wycieczki nie może zależeć od narodowości

  Cena wycieczki nie może zależeć od narodowości

  Pani Grażyna pochodzi z Białorusi, jednak od wielu lat mieszka w Polsce. Przyjechała tu na studia i już została. Czuje się Polką, choć formalnie nią nie jest. – Niedawno znalazłam ofertę wyjazdu na wakacje typu last minute. Zarezerwowałam, udało mi się w tym czasie dostać urlop, pojechałam do biura podróży wykupić wyjazd. Tu jednak czekała mnie przykra niespodzianka. Przy wypełnianiu formalności, kiedy okazało się, że nie jestem Polką, usłyszałam, że w takim razie za wyjazd zapłacę więcej. Różnica w cenie była spora, z wycieczki więc zrezygnowałam. W biurze usłyszałam, że takie jest prawo. Nie chciałam się kłócić, sytuacja była dla mnie upokarzająca, ale wciąż się zastanawiam, czy biuro mogło tak postąpić. Wcześniej nie zetknęłam się nigdzie z takim przepisem – pisze czytelniczka

  czytaj więcej

 • Deep web: Co znajdziemy w ciemnych zaułkach Internetu?

  Deep web: Co znajdziemy w ciemnych zaułkach Internetu?

  - Deep web to tylko narzędzie. Dobre lub złe –zależy od tego, jak zostanie wykorzystane - uważa Michał Jarski, dyrektor Trend Micro na Europę Środkową i Wschodnią.

  czytaj więcej

 • Restrukturyzacja kredytów we frankach: Czy to koniec hipotek wysokiego ryzyka?

  Restrukturyzacja kredytów we frankach: Czy to koniec hipotek wysokiego ryzyka?

  Uchwalenie w zdecydowanie „rewolucyjnej” formule ustawy o szczególnych zasadach restrukturyzacji walutowych kredytów mieszkaniowych może oznaczać, że rodzima gospodarka właśnie zapoczątkowała trudny okres zmagania się z kryzysem hipotecznych kredytów wysokiego ryzyka.

  czytaj więcej

 • Białoruś: Największa denominacja w historii kraju

  Białoruś: Największa denominacja w historii kraju

  Białoruś przeprowadza w piątek największą w swej historii denominację. Nominały tracą cztery zera, do obiegu wchodzą nowe banknoty i po raz pierwszy - monety. Władze zapewniły, że denominacja nie spowoduje wzrostu cen.

  czytaj więcej

 • Koniec strachu przed inflacją

  Koniec strachu przed inflacją

  Wzrost cen będzie wyraźnie mniejszy od wskazanych przez RPP 2,5 proc. Złoty się umocni.

  czytaj więcej

 • Wakacje last minute. Gdzie szukać i na co uważać

  Wakacje last minute. Gdzie szukać i na co uważać

  WAKACJE | Okazyjne oferty tanich wakacji to propozycja dla gotowych na odrobinę spontaniczności. Prawdziwe last minute pojawiają się raptem na kilka dni przed wyjazdem. Wiele już kupionych ofert (wycieczek i samych lotów) odsprzedają osoby prywatne.

  czytaj więcej

 • Dr Zawistowski: W PRL tylko – w grudniu 1970 r. – władza nie doceniła wagi okresu przedświątecznego

  Dr Zawistowski: W PRL tylko – w grudniu 1970 r. – władza nie doceniła wagi okresu przedświątecznego

  Władza komunistyczna mówiła, że są święta, tylko nie mówiła jakie to święta. I choć nie akceptowała religijnego wymiaru tych dni, przez miesiące przygotowywała się do nich ze szczególną starannością.Raz tylko – w grudniu 1970 r. – nie doceniono wagi okresu przedświątecznego - mówi dr Andrzej Zawistowski z SGH.

  czytaj więcej

 • Rozrachunki z kontrahentami. Nowe zasady ujmowania i wyceny

  Rozrachunki z kontrahentami. Nowe zasady ujmowania i wyceny

  Przyjęte przez Komitet Standardów Rachunkowości na posiedzeniu 9 lipca br. stanowisko w sprawie rozrachunków z kontrahentami ma obowiązywać już przy sporządzaniu sprawozdań finansowych za 2019 r. Czekający na publikację w Dzienniku Urzędowym ministra finansów dokument ma pomóc w praktyce służbom księgowym w ujmowaniu, wycenie i prezentacji należności i zobowiązań wynikających z prowadzenia bieżącej operacyjnej działalności jednostki.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników