cena zboża

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu cena zboża. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące cena zboża.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Kryzys to wina rolników? Powinni produkować to, co opłaca się sprzedać

  Kryzys to wina rolników? Powinni produkować to, co opłaca się sprzedać

  Rolnicy powinni się zastanowić, czy kryzys na rynku nie jest także ich winą. Bo trzeba produkować to, co można sprzedać za dobrą cenę. A ludzie tego wciąż nie rozumieją. Coś produkują i oczekują, że się to od nich kupi. I narzekają. Z Janem Bieniaszem, wykształconym rolnikiem z Podkarpacia rozmawia Mira Suchodolska.

  czytaj więcej

 • Obsesja zagłady groźniejsza samo zagrożenie

  Obsesja zagłady groźniejsza samo zagrożenie

  O tym, że ślepa wiara, iż zagłada czeka tuż za progiem, bywa niebezpieczniejsza od samego zagrożenia.

  czytaj więcej

 • Pracujący biedni: Harują, ale zarabiają grosze. Jest ich w Polsce coraz więcej

  Pracujący biedni: Harują, ale zarabiają grosze. Jest ich w Polsce coraz więcej

  Na stanie się biednym pracującym narażeni są dziś wszyscy. Wspomniani seniorzy (45+) z przyczyn oczywistych. Młodzi – zarówno ci po studiach, jak i w trakcie edukacji – też jak najbardziej. Bo to, co dziś oferuje im rynek pracy, to najczęściej śmieciowe posady w usługach, zwykle gastronomii i call centers.

  czytaj więcej

 • Zmiany w ustawie o podatku dochodowym od osób fizycznych

  Zmiany w ustawie o podatku dochodowym od osób fizycznych

  Uwaga! Komentarz zawiera wszystkie najnowsze zmiany wprowadzone do ustawy o PIT. Większość z nich weszła w życie 1 stycznia 2015 r. Jeśli termin był inny, np. 4 lub 31 stycznia, 1 kwietnia i 31 sierpnia 2015 r., a także 1 lub 2 stycznia 2016 r., zaznaczyliśmy to na czerwono. Zmiany te zostały zawarte w następujących ustawach: z 16 stycznia 2015 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz ustawy – Ordynacja podatkowa (Dz.U. poz. 251); z 15 stycznia 2015 r. o zmianie ustawy o Służbie Celnej, ustawy o urzędach i izbach skarbowych oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. poz. 211); z 5 grudnia 2014 r. o zmianie ustawy o obrocie instrumentami finansowymi oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. z 2015 r. poz. 73); z 29 sierpnia 2014 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. poz. 1328); z 7 listopada 2014 r. o ułatwieniu wykonywania działalności gospodarczej (Dz.U. poz. 1662); z 20 lutego 2015 r. o odnawialnych źródłach energii (Dz.U. poz. 478); z 9 kwietnia 2015 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. poz. 699); z 20 marca 2015 r. o działaczach opozycji antykomunistycznej oraz osobach represjonowanych z powodów politycznych (Dz.U. poz. 693); z 5 grudnia 2014 r. o Karcie Dużej Rodziny (Dz.U. z 2015 r. poz. 1863); z 25 lipca 2014 r. o specjalnym podatku węglowodorowym (Dz.U. poz. 1215).

  czytaj więcej

 • Kryzys grecki uwidocznił napięcie między bogatym centrum a biednymi peryferiami

  Kryzys grecki uwidocznił napięcie między bogatym centrum a biednymi peryferiami

  Kryzys grecki zmienił wiele. Również to, że problem napięcia między bogatym centrum a biednymi peryferiami nabrał nieoczekiwanej wyrazistości.

  czytaj więcej

 • Polskie firmy już szykują się na podbój Iranu

  Polskie firmy już szykują się na podbój Iranu

  Gra toczy się m.in. o wart 200 mln zł kontrakt na dostawę karetek. Na razie chodzi o zakup 800–900 samochodów ratunkowych, ale docelowo Iran chce kupić 3 tys. tego typu pojazdów. Gdyby doszło do zakupu nad Wisłą, do Persji pojechałyby mercedesy. Nasza oferta obejmuje również możliwość szkolenia irańskich ratowników medycznych.

  czytaj więcej

 • KRIR: Ogłoszenie stanu klęski pozwoliłoby lepiej oszacować straty w rolnictwie

  KRIR: Ogłoszenie stanu klęski pozwoliłoby lepiej oszacować straty w rolnictwie

  Minister rolnictwa Marek Sawicki na konferencji prasowej po posiedzeniu rządu powiedział, że nie ma podstaw, by ogłaszać stan klęski żywiołowej z powodu suszy. Podał natomiast, że rząd na pomoc dla rolników dotkniętych jej skutkami przeznaczy w sumie 488 mln zł. Dla sadów i krzewów owocowych pomoc wyniesie 800 zł na hektar, a dla pozostałych upraw 400 zł na hektar.

  czytaj więcej

 • Ceny towarów ponownie rosną. Jesienią podwyżki wygaszą deflację

  Ceny towarów ponownie rosną. Jesienią podwyżki wygaszą deflację

  Kończy się półtoraroczny spadek cen żywności i napojów bezalkoholowych. Odwrócenie trendu to zasługa panującej w Polsce suszy. Z jej powodu niższe mogą być zbiory zbóż, owoców i warzyw

  czytaj więcej

 • Plagi na rolnika. Całe życie jak wojna

  Plagi na rolnika. Całe życie jak wojna

  Rolnik całe życie jest na wojnie. Jak nie susza, to powódź, jak nie bobry, to stonka. Nawet unijne dopłaty mogą bardziej zaszkodzić, niż pomóc

  czytaj więcej

 • Izby rolnicze krytykują rząd: Susza to stan klęski żywiołowej

  Izby rolnicze krytykują rząd: Susza to stan klęski żywiołowej

  Problemem są również warunki ubiegania się o pomoc z budżetu. Aby otrzymać wsparcie rolnik musi udokumentować, że straty w jego uprawach przekraczają 30 procent wartości średnich dochodów z ostatnich trzech lat.

  czytaj więcej

 • Zamieszanie w cukierniczce. Ceny cukru będą rosły

  Zamieszanie w cukierniczce. Ceny cukru będą rosły

  Na razie branża nie narzeka: ceny cukru wzrosły, a przez suszę i kiepskie plony jeszcze pójdą w górę. Ale jesienią 2017 r. zostaną uwolnione. Trzeba się przygotować.

  czytaj więcej

 • Weterynarz jest jak karetka pogotowia

  Weterynarz jest jak karetka pogotowia

  - Raz ściągnięto mnie do klaczy, która miała pęknięty żołądek. Żadnych szans. Mówię, że trzeba zwierzę zastrzelić, by się nie męczyło. Właściciele zdoili mleko dla źrebaka. Nie płakali, choć byli załamani i zrujnowani. Robili wszystko, żeby jak najlepiej zająć się małym - stwierdził Tomasz Ziółkowski absolwent weterynarii na Akademii Rolniczej we Wrocławiu, właściciel lecznicy dla zwierząt w Giżycku.

  czytaj więcej

 • Iran: Gospodarka zaniedbana, ale przez to obiecująca

  Iran: Gospodarka zaniedbana, ale przez to obiecująca

  Ponad 80-milionowe państwo, które przez lata było odizolowane na skutek nałożonych sankcji, teraz deklaruje otwarcie na świat i zapowiada duże wydatki inwestycyjne. Na pierwszy rzut oka wydaje się rajem dla eksporterów i inwestorów

  czytaj więcej

 • Menu restauratora: Jak informować o potrawach, ich składnikach i cenie

  Menu restauratora: Jak informować o potrawach, ich składnikach i cenie

  Na przedsiębiorcach prowadzących restauracje i inne lokale gastronomiczne ciąży wiele obowiązków związanych z poinformowaniem klienta o oferowanych produktach, m.in. prawidłowe określenie nazwy potrawy, wskazanie użytych do jej przyrządzenia składników, alergenów, podanie masy i ceny. Tymczasem znaczna część przepisów prawa żywieniowego znajduje się w aktach prawnych Unii Europejskiej. Oprócz tego niezbędna jest też znajomość kilku polskich ustaw oraz rozporządzeń wykonawczych. Wiele z tych aktów było w ostatnich latach zmienianych. Przykładowo od 1 stycznia 2016 r. obowiązuje nowe rozporządzenie ministra rozwoju z 9 grudnia 2015 r. w sprawie uwidaczniania cen towarów i usług (Dz.U. poz. 2121), które jest aktem wykonawczym do ustawy z 9 maja 2014 r. o informowaniu o cenach towarów i usług (Dz.U. poz. 915).

  czytaj więcej

 • Polacy gonią Amerykanów w ilości zjadanego cukru. Czy dorównamy najbardziej otyłej nacji świata?

  Polacy gonią Amerykanów w ilości zjadanego cukru. Czy dorównamy najbardziej otyłej nacji świata?

  32 łyżeczki cukru dziennie zjada razem z pożywieniem przeciętny mieszkaniec kraju nad Wisłą. Nie łasuch, zwyczajny konsument. Wprawdzie Kowalskiemu jeszcze brakuje do Smitha zza wielkiej wody – ten pochłania 110 łyżeczek, jednak jako społeczeństwo jesteśmy na dobrej drodze, aby i w tej cywilizacyjnej konkurencji dorównać najbardziej otyłej nacji świata.

  czytaj więcej

 • MRiRW: Problemy w dostępie do rynku rolnego Ukrainy utrzymują się

  MRiRW: Problemy w dostępie do rynku rolnego Ukrainy utrzymują się

  Ukraina pozostaje ważnym odbiorcą polskich towarów rolno-spożywczych, ale wciąż notuje się poważne problemy w dostępie do tego rynku związane m.in. z kwestiami weterynaryjnymi i fitosanitarnymi – powiedział w czwartek w Sejmie wiceminister rolnictwa Ryszard Zarudzki.

  czytaj więcej

 • Waluta kary umownej taka sama jak waluta umowy

  Waluta kary umownej taka sama jak waluta umowy

  Jeżeli umowa nie stanowi inaczej, waluta, w jakiej wyrażona jest kara umowna, powinna być taka sama jak ta, w której określono przedmiot kontraktu – stwierdził Sąd Najwyższy. Dodał jednak, że dłużnik może zapłacić równowartość kary umownej w złotych, o ile umowa mu tego nie zabrania.

  czytaj więcej

 • Król: Oszukiwanie a kłamstwo

  Król: Oszukiwanie a kłamstwo

  Zestawmy dwa fakty. Koncern Mitsubishi oszukiwał w kwestii ilości benzyny spalanej przez samochody i grozi mu upadek. A w Stanach Zjednoczonych, jak podaje poważna gazeta „The Huffington Post”, do tej pory wydano w trakcie kampanii wyborczej co najmniej 2 mld dol. na sterowane wpisy w serwisach społecznościowych. Skala i rodzaj innych oszustw są nieco mniej znane, ale praktycznie nie wiemy, co połykamy jako multiwitaminę i dlaczego pralka działa najwyżej pięć lat.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników