cena zboża

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu cena zboża. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące cena zboża.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Coraz większy eksport ropy z Kurdystanu

  Coraz większy eksport ropy z Kurdystanu

  Wtorek był kolejnym dniem przewagi strony podażowej na rynkach towarowych. Notowania indeksu CRB spadły o 0,4% i zeszły do poziomu 287,04 pkt. – najniższego od początku lutego br. Na minusie zalazły się notowania ropy naftowej oraz metali (miedź, metale szlachetne), a także większości towarów rolnych. Na plus udało się wyjść m.in. notowaniom gazu ziemnego, pszenicy oraz kukurydzy.

  czytaj więcej

 • Polskie zakupy: czy opłaca się być konsumenckim patriotą?

  Polskie zakupy: czy opłaca się być konsumenckim patriotą?

  Mozzarella od polskiego producenta, lecz kupiona w zagranicznym dyskoncie, czy włoska, ale z należącego do Polaków lokalnego sklepiku. Który zakup będzie bardziej patriotyczny?

  czytaj więcej

 • Jak uzyskać odszkodowanie za utracone plony

  Jak uzyskać odszkodowanie za utracone plony

  Po tegorocznych burzach i ulewach, które zniszczyły mi łany kukurydzy, długo czekałem na wypłatę pieniędzy z ubezpieczenia – pisze pan Wojciech. – Wreszcie, gdy wypłacono mi odszkodowanie, kwota nie pokryła wszystkich strat. Zacząłem się zastanawiać, czy słusznie zrobiłem, opłacając składkę, ale wydawało mi się, że ubezpieczenie plonów jest obowiązkowe. Czy dla wszystkich? W jakim terminie ubezpieczyciel powinien wypłacić odszkodowanie? – pyta poszkodowany rolnik.

  czytaj więcej

 • Departament Rolnictwa pobił oczekiwania rynkowe

  Departament Rolnictwa pobił oczekiwania rynkowe

  Czwartkowe notowania większości surowców i towarów upłynęły pod znakiem przewagi sprzedających – tym samym na rynkach towarowych utrzymał się spadkowy trend dominujący od kilku sesji. Indeks CRB zanotował spadek o 0,31% do poziomu 282,77 pkt. Zniżka wartości tego indeksu mogła być jeszcze większa, gdyby nie odbicie w górę cen ropy naftowej w drugiej połowie wczorajszej sesji. Ostatecznie jedynie ceny ropy, ryżu, kawy arabica, drewna i bawełny zakończyły wczorajszy dzień na plusie – dla reszty surowców i towarów była to spadkowa sesja.

  czytaj więcej

 • Obawy o pogorszenie jakości kukurydzy i soi w USA

  Obawy o pogorszenie jakości kukurydzy i soi w USA

  Nowy tydzień na rynkach towarowych nie przyniósł poprawy nastrojów wśród inwestorów. Wczoraj indeks CRB znów zanotował spadek. Tym razem było to symboliczne -0,02%, jednak w ciągu dnia zniżka była wyraźniejsza, a notowania indeksu zbliżyły się do poziomu 280 pkt. Silny dolar wciąż był czynnikiem sprzyjającym zniżkom cen surowców – w poniedziałek US Dollar Index zanotował wzrost o 0,15 proc.

  czytaj więcej

 • Wyznania menedżera: Wielu rzeczy w karierze się wstydzę. Najbardziej, że od ludzi ważniejsze były słupki

  Wyznania menedżera: Wielu rzeczy w karierze się wstydzę. Najbardziej, że od ludzi ważniejsze były słupki

  W swojej menedżerskiej karierze zrobiłem wiele rzeczy, których dzisiaj się wstydzę. I nie chodzi o to, że wyrzucałem z pracy, bo czasem trzeba podjąć trudne decyzje. Ale o to, że zawsze ważniejsze od ludzi były dla mnie słupki.

  czytaj więcej

 • Kryzys to wina rolników? Powinni produkować to, co opłaca się sprzedać

  Kryzys to wina rolników? Powinni produkować to, co opłaca się sprzedać

  Rolnicy powinni się zastanowić, czy kryzys na rynku nie jest także ich winą. Bo trzeba produkować to, co można sprzedać za dobrą cenę. A ludzie tego wciąż nie rozumieją. Coś produkują i oczekują, że się to od nich kupi. I narzekają. Z Janem Bieniaszem, wykształconym rolnikiem z Podkarpacia rozmawia Mira Suchodolska.

  czytaj więcej

 • Obsesja zagłady groźniejsza samo zagrożenie

  Obsesja zagłady groźniejsza samo zagrożenie

  O tym, że ślepa wiara, iż zagłada czeka tuż za progiem, bywa niebezpieczniejsza od samego zagrożenia.

  czytaj więcej

 • Pracujący biedni: Harują, ale zarabiają grosze. Jest ich w Polsce coraz więcej

  Pracujący biedni: Harują, ale zarabiają grosze. Jest ich w Polsce coraz więcej

  Na stanie się biednym pracującym narażeni są dziś wszyscy. Wspomniani seniorzy (45+) z przyczyn oczywistych. Młodzi – zarówno ci po studiach, jak i w trakcie edukacji – też jak najbardziej. Bo to, co dziś oferuje im rynek pracy, to najczęściej śmieciowe posady w usługach, zwykle gastronomii i call centers.

  czytaj więcej

 • Zmiany w ustawie o podatku dochodowym od osób fizycznych

  Zmiany w ustawie o podatku dochodowym od osób fizycznych

  Uwaga! Komentarz zawiera wszystkie najnowsze zmiany wprowadzone do ustawy o PIT. Większość z nich weszła w życie 1 stycznia 2015 r. Jeśli termin był inny, np. 4 lub 31 stycznia, 1 kwietnia i 31 sierpnia 2015 r., a także 1 lub 2 stycznia 2016 r., zaznaczyliśmy to na czerwono. Zmiany te zostały zawarte w następujących ustawach: z 16 stycznia 2015 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz ustawy – Ordynacja podatkowa (Dz.U. poz. 251); z 15 stycznia 2015 r. o zmianie ustawy o Służbie Celnej, ustawy o urzędach i izbach skarbowych oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. poz. 211); z 5 grudnia 2014 r. o zmianie ustawy o obrocie instrumentami finansowymi oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. z 2015 r. poz. 73); z 29 sierpnia 2014 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. poz. 1328); z 7 listopada 2014 r. o ułatwieniu wykonywania działalności gospodarczej (Dz.U. poz. 1662); z 20 lutego 2015 r. o odnawialnych źródłach energii (Dz.U. poz. 478); z 9 kwietnia 2015 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. poz. 699); z 20 marca 2015 r. o działaczach opozycji antykomunistycznej oraz osobach represjonowanych z powodów politycznych (Dz.U. poz. 693); z 5 grudnia 2014 r. o Karcie Dużej Rodziny (Dz.U. z 2015 r. poz. 1863); z 25 lipca 2014 r. o specjalnym podatku węglowodorowym (Dz.U. poz. 1215).

  czytaj więcej

 • Kryzys grecki uwidocznił napięcie między bogatym centrum a biednymi peryferiami

  Kryzys grecki uwidocznił napięcie między bogatym centrum a biednymi peryferiami

  Kryzys grecki zmienił wiele. Również to, że problem napięcia między bogatym centrum a biednymi peryferiami nabrał nieoczekiwanej wyrazistości.

  czytaj więcej

 • Polskie firmy już szykują się na podbój Iranu

  Polskie firmy już szykują się na podbój Iranu

  Gra toczy się m.in. o wart 200 mln zł kontrakt na dostawę karetek. Na razie chodzi o zakup 800–900 samochodów ratunkowych, ale docelowo Iran chce kupić 3 tys. tego typu pojazdów. Gdyby doszło do zakupu nad Wisłą, do Persji pojechałyby mercedesy. Nasza oferta obejmuje również możliwość szkolenia irańskich ratowników medycznych.

  czytaj więcej

 • KRIR: Ogłoszenie stanu klęski pozwoliłoby lepiej oszacować straty w rolnictwie

  KRIR: Ogłoszenie stanu klęski pozwoliłoby lepiej oszacować straty w rolnictwie

  Minister rolnictwa Marek Sawicki na konferencji prasowej po posiedzeniu rządu powiedział, że nie ma podstaw, by ogłaszać stan klęski żywiołowej z powodu suszy. Podał natomiast, że rząd na pomoc dla rolników dotkniętych jej skutkami przeznaczy w sumie 488 mln zł. Dla sadów i krzewów owocowych pomoc wyniesie 800 zł na hektar, a dla pozostałych upraw 400 zł na hektar.

  czytaj więcej

 • Ceny towarów ponownie rosną. Jesienią podwyżki wygaszą deflację

  Ceny towarów ponownie rosną. Jesienią podwyżki wygaszą deflację

  Kończy się półtoraroczny spadek cen żywności i napojów bezalkoholowych. Odwrócenie trendu to zasługa panującej w Polsce suszy. Z jej powodu niższe mogą być zbiory zbóż, owoców i warzyw

  czytaj więcej

 • Plagi na rolnika. Całe życie jak wojna

  Plagi na rolnika. Całe życie jak wojna

  Rolnik całe życie jest na wojnie. Jak nie susza, to powódź, jak nie bobry, to stonka. Nawet unijne dopłaty mogą bardziej zaszkodzić, niż pomóc

  czytaj więcej

 • Izby rolnicze krytykują rząd: Susza to stan klęski żywiołowej

  Izby rolnicze krytykują rząd: Susza to stan klęski żywiołowej

  Problemem są również warunki ubiegania się o pomoc z budżetu. Aby otrzymać wsparcie rolnik musi udokumentować, że straty w jego uprawach przekraczają 30 procent wartości średnich dochodów z ostatnich trzech lat.

  czytaj więcej

 • Zamieszanie w cukierniczce. Ceny cukru będą rosły

  Zamieszanie w cukierniczce. Ceny cukru będą rosły

  Na razie branża nie narzeka: ceny cukru wzrosły, a przez suszę i kiepskie plony jeszcze pójdą w górę. Ale jesienią 2017 r. zostaną uwolnione. Trzeba się przygotować.

  czytaj więcej

 • Weterynarz jest jak karetka pogotowia

  Weterynarz jest jak karetka pogotowia

  - Raz ściągnięto mnie do klaczy, która miała pęknięty żołądek. Żadnych szans. Mówię, że trzeba zwierzę zastrzelić, by się nie męczyło. Właściciele zdoili mleko dla źrebaka. Nie płakali, choć byli załamani i zrujnowani. Robili wszystko, żeby jak najlepiej zająć się małym - stwierdził Tomasz Ziółkowski absolwent weterynarii na Akademii Rolniczej we Wrocławiu, właściciel lecznicy dla zwierząt w Giżycku.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników

Galeria

Inne