CENA ZA 1 KG RYŻU

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu CENA ZA 1 KG RYŻU. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące CENA ZA 1 KG RYŻU.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Departament Rolnictwa pobił oczekiwania rynkowe

  Departament Rolnictwa pobił oczekiwania rynkowe

  Czwartkowe notowania większości surowców i towarów upłynęły pod znakiem przewagi sprzedających – tym samym na rynkach towarowych utrzymał się spadkowy trend dominujący od kilku sesji. Indeks CRB zanotował spadek o 0,31% do poziomu 282,77 pkt. Zniżka wartości tego indeksu mogła być jeszcze większa, gdyby nie odbicie w górę cen ropy naftowej w drugiej połowie wczorajszej sesji. Ostatecznie jedynie ceny ropy, ryżu, kawy arabica, drewna i bawełny zakończyły wczorajszy dzień na plusie – dla reszty surowców i towarów była to spadkowa sesja.

  czytaj więcej

 • Brutalna walka o kasę. Naukowcy stworzyli system pełen patologii

  Brutalna walka o kasę. Naukowcy stworzyli system pełen patologii

  Brutalna walka o pieniądze, oszustwa, przekupstwa – najmądrzejsi przedstawiciele ludzkości stworzyli globalny system ocen swoich naukowych dokonań, który zamienił ich świat w piekiełko machinacji i tajnych układów. System, który jednocześnie stał się milowym krokiem w rozwoju nauki

  czytaj więcej

 • Japonia nie jest już krajem samurajów. To państwo zagubionych staruszków

  Japonia nie jest już krajem samurajów. To państwo zagubionych staruszków

  Co nam się kojarzy z Japonią? Manga, sushi oraz korporacje, które wymagają bezwzględnego posłuszeństwa. Do tego filmy o jakuzie, nagradzane epopeje Akiry Kurosawy i kłanianie się przy powitaniu. Uniformizacja życia, która równała wszystkich do jednego wzoru. Bo w końcu, zgodnie ze starym tamtejszym powiedzeniem, każdy wystający gwóźdź zostanie wbity. Ale Japonia wpadła we własne sidła. Kraj uchodzący za symbol postępu od ponad 20 lat nie może poradzić sobie z recesją. Wyników nie dają nawet najbardziej śmiałe reformy. Dlaczego azjatycki tygrys ostatnimi czasy zdążył przerobić już praktycznie każdy rodzaj ekonomicznego dołka?

  czytaj więcej

 • Pracujący biedni: Harują, ale zarabiają grosze. Jest ich w Polsce coraz więcej

  Pracujący biedni: Harują, ale zarabiają grosze. Jest ich w Polsce coraz więcej

  Na stanie się biednym pracującym narażeni są dziś wszyscy. Wspomniani seniorzy (45+) z przyczyn oczywistych. Młodzi – zarówno ci po studiach, jak i w trakcie edukacji – też jak najbardziej. Bo to, co dziś oferuje im rynek pracy, to najczęściej śmieciowe posady w usługach, zwykle gastronomii i call centers.

  czytaj więcej

 • W Azji dużo szans i zagrożeń

  W Azji dużo szans i zagrożeń

  Wietnam nie tylko odnotowuje silny wzrost eksportu – w 2014 r. o ponad 14 proc. w ujęciu rok do roku – ale staje się również coraz bardziej znaczącym importerem. Korzystają na tym polscy producenci.

  czytaj więcej

 • 10 pomysłów na tanie kierunki podróżowania w 2016 roku

  10 pomysłów na tanie kierunki podróżowania w 2016 roku

  Sprawdź, gdzie jechać w 2016 roku, aby podczas pobytu płacić mało, a przeżyć i zobaczyć wiele. Skyscanner prezentuje 10 zachwycających miejsc, które można zwiedzić, nie wydając fortuny.

  czytaj więcej

 • Iran: Gospodarka zaniedbana, ale przez to obiecująca

  Iran: Gospodarka zaniedbana, ale przez to obiecująca

  Ponad 80-milionowe państwo, które przez lata było odizolowane na skutek nałożonych sankcji, teraz deklaruje otwarcie na świat i zapowiada duże wydatki inwestycyjne. Na pierwszy rzut oka wydaje się rajem dla eksporterów i inwestorów

  czytaj więcej

 • Chiński smok zieje smartfonami. I podbija polski rynek IT

  Chiński smok zieje smartfonami. I podbija polski rynek IT

  Giganci z Państwa Środka podbijają polski rynek IT. Wygrywają już nie tylko ceną, ale także wysoką jakością.

  czytaj więcej

 • Nowy Jedwabny Szlak. Wszystkie drogi prowadzą do Szanghaju

  Nowy Jedwabny Szlak. Wszystkie drogi prowadzą do Szanghaju

  Pod znakiem budowy Nowego Jedwabnego Szlaku upłynie cały XXI w. Kiedyś wszystkie drogi prowadziły do Rzymu, teraz będą prowadziły do Szanghaju, Pekinu, Seulu czy Nowego Delhi.

  czytaj więcej

 • Przewodnik po Tajlandii w 6 krokach

  Przewodnik po Tajlandii w 6 krokach

  Tajskie Ministerstwo Turystyki podaje, że 50% turystów, którzy odwiedzili Tajlandię, wkrótce do niej wraca. Nic dziwnego, Tajlandia to kraj niezwykle przyjazny, idealny na pierwszą podróż do Azji, a w dodatku obfitujący w światowej klasy zabytki i niebiańskie plaże! Podpowiadamy jak zorganizować pobyt, na co uważać i czego absolutnie nie można przegapić.

  czytaj więcej

 • GUS: Ceny wobec maja 2017 roku spadły o 0,2 proc.

  GUS: Ceny wobec maja 2017 roku spadły o 0,2 proc.

  Wskaźnik cen towarów i usług konsumpcyjnych w czerwcu 2017 r. w stosunku do maja 2017 r. wyniósł 99,8 (obniżenie cen o 0,2 proc.) - poinformował we wtorek GUS. Oznacza to, że w ujęciu miesięcznym mieliśmy do czynienia z deflacją.

  czytaj więcej

 • Wojna handlowa z Europą. Trump znalazł sobie taki konflikt, w którym czuje się bezpiecznie

  Wojna handlowa z Europą. Trump znalazł sobie taki konflikt, w którym czuje się bezpiecznie

  Kiedy kraj traci wiele miliardów dolarów z właściwie każdym państwem, z jakim robi interesy, wojny handlowe są dobre i łatwe do wygrania – tłumaczył narodowi swoją decyzję Donald Trump na Twitterze. – Przykładowo, kiedy jesteśmy o 100 mld do tyłu na handlu z jakimś krajem i przestajemy z nimi handlować – wysoko wygrywamy. To takie proste

  czytaj więcej

 • Zapowiadają się podwyżki paliw? Wszystko przez Wenezuelę

  Zapowiadają się podwyżki paliw? Wszystko przez Wenezuelę

  Za klika dni Wenezuelczycy wybiorą prezydenta. Wydarzenie to mogłoby nie spędzać snu z powiek mieszkańcom naszego regionu świata, gdyby nie jeden fakt - Wenezuela jest nadal ważnym eksporterem ropy naftowej. A praktycznie przesądzony wynik wyborów oznacza kłopoty i może doprowadzić do dalszego wzrostu cen paliw przy polskich dystrybutorach - pisze Marcin Lipka, główny analityk Cinkciarz.pl.

  czytaj więcej

 • Wojna handlowa obciąża Wall Street, przecieki z OPEC+ wspierają ropę

  Wojna handlowa obciąża Wall Street, przecieki z OPEC+ wspierają ropę

  Amerykańskie giełdy notują 5. z rzędu spadkową sesję w obliczu eskalacji konfliktu handlowego USA-Chiny. Ropa na plusie wobec spekulacji o niższym od zapowiedzi zwiększeniu wydobycia ropy przez OPEC+.

  czytaj więcej

 • Oto najgorsze samochody 2018 roku

  Oto najgorsze samochody 2018 roku

  Z generacji na generację samochody stają się doskonalsze i coraz trudniej znaleźć w nich poważne wady. Na szczęście raz na jakiś czas któremuś z producentów uda się zepsuć coś tak bardzo, że z czystym sumieniem mogę to rozjechać. Oto przegląd modeli, które w mijającym roku rozczarowały mnie najbardziej

  czytaj więcej

 • Flaga wskaże konsumentowi, skąd pochodzą ziemniaki

  Flaga wskaże konsumentowi, skąd pochodzą ziemniaki

  Od 26 maja handlowcy muszą oznakować sprzedawane kartofle. Za brak informacji o kraju produkcji na wywieszce lub na opakowaniu grozi grzywna od 500 zł.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników