cena drewna na ukrainie

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu cena drewna na ukrainie. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące cena drewna na ukrainie.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Liczba bogatych Polaków przekroczyła już 600 tysięcy

  Liczba bogatych Polaków przekroczyła już 600 tysięcy

  Salony otworzyły u nas już m.in. Bentley, Aston Martin, Rolex czy Boucheron. Wkrótce, licząc na zyski, pojawią się Louis Vuitton oraz Maserati. Choć Polska nie jest dla producentów ekskluzywnych towarów równie obiecującym rynkiem, co Chiny, Brazylia czy Rosja, dostrzegają oni nasze bogacenie się: liczba osób zamożnych przekroczyła już 600 tysięcy.

  czytaj więcej

 • Cena pszenicy wciąż windowana przez ukraiński kryzys

  Cena pszenicy wciąż windowana przez ukraiński kryzys

  W piątek surowcowy indeks CRB wzrósł o symboliczne 0,08%, pozostając na poziomie tuż poniżej 303 pkt. Mocno potaniało drewno, a przeceny były widoczne także na rynkach soft commodities – jednak z drugiej strony, nerwowość wokół Ukrainy doprowadziła do odbicia cen surowców energetycznych w górę, a także do kolejnego wzrostu cen złota.

  czytaj więcej

 • OPEC może wypełnić ewentualną lukę po Rosji

  OPEC może wypełnić ewentualną lukę po Rosji

  W piątek na rynkach surowcowych zdecydowanie dominowała czerwień. Odzwierciedlił to indeks CRB, który zanotował spadek o 0,51% do poziomu 304,57 pkt. Tym samym, indeks ten zakończył miniony tydzień na minusie. Wśród nielicznych drożejących towarów znalazły się miedź, soja, drewno oraz mięso. Tymczasem na reszcie rynków dominowała strona podażowa.

  czytaj więcej

 • Jak Sowieci uprawiali rolnictwo

  Jak Sowieci uprawiali rolnictwo

  Rosja zawsze mogła się pochwalić bitną armią i znakomitą dyplomacją. Ale od stu lat, gdy jej przywódcy zaczynają się zajmować żywnością, zawsze sprowadzają na kraj klęskę głodu

  czytaj więcej

 • Widmo bankructw w firmach pracujących dla kopalni: Nawet 150 tys. osób może stracić pracę

  Widmo bankructw w firmach pracujących dla kopalni: Nawet 150 tys. osób może stracić pracę

  Firmy żyjące z węglowych zleceń i świadczące na rzecz tej branży usługi starają się zapełnić lukę w zleceniach

  czytaj więcej

 • Palikot: Składka na ZUS zabija firmy

  Palikot: Składka na ZUS zabija firmy

  Prezydentura walcząca, emerytury obywatelskie, zamiana złotego na euro, ograniczenie wydatków na zbrojenia

  czytaj więcej

 • Zbuduj kanapę w trzecim wymiarze. Rynek mebli ma się źle

  Zbuduj kanapę w trzecim wymiarze. Rynek mebli ma się źle

  Polski rynek mebli ma się źle. Od 2009 r. zmalał o 25 proc., do 4,8 mld zł. Powodów, dla których tak się dzieje, jest kilka. Po pierwsze zmienia się styl meblowania mieszkań. Moda na segmenty minęła. Polacy stawiają na pojedyncze czy, inaczej, wolno stojące sprzęty. Jest to poniekąd związane z koniecznością przechowywania coraz mniejszej liczby rzeczy – książki czy tradycyjne płyty zastępują utwory cyfrowe. Następują też zmiany w demografii. Rodzi się mniej dzieci, przez co sytuacja rodzin nie zmienia się już tak często. Nie ma więc potrzeby dostosowywania mieszkań do nowych okoliczności.

  czytaj więcej

 • Mateusz Morawiecki: Jesteśmy nieźli [WYWIAD]

  Mateusz Morawiecki: Jesteśmy nieźli [WYWIAD]

  Niewidzialna ręka rynku musi być wspierana widzialną ręką państwa. Wielkim błędem III RP było rzucenie naszych firm do gry w kapitalizm bez dania im czasu na dostosowanie się do nowych warunków - z Mateuszem Morawieckim rozmawiają Marek Chądzyński i Grzegorz Osiecki.

  czytaj więcej

 • Chińczycy ekspresem wjeżdżają do Polski

  Chińczycy ekspresem wjeżdżają do Polski

  Państwo Środka wysyła sygnał, że chce naszej obecności na jedwabnym szlaku. To ważne z powodów biznesowych i geopolitycznych.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników