cebit

CeBIT (skrót od Centrum der Büro- und Informationstechnik) - targi informatyczne oprogramowania, sprzętu komputerowego i nowych technologii (m.in.


 • Cloud computing, czyli serwery i programy do wynajęcia

  Cloud computing, czyli serwery i programy do wynajęcia

  Usługi realizowane w technologii cloud computingu błyskawicznie zyskują na popularności. Na trwających targach CeBIT w Hanowerze zaprezentowali je wszyscy najpotężniejsi gracze. Cloud computingowi, popularnie zwany usługami w chmurze, czyli serwery i różnego rodzaju programy do wynajęcia, do których dostęp zapewnia internet.

  czytaj więcej

 • CeBIT 2012: Czyli super bezpieczna sieć i nowości dla dużych dzieci

  CeBIT 2012: Czyli super bezpieczna sieć i nowości dla dużych dzieci

  De-mail - czyli bezpieczna poczta elektroniczna, to jedno z najważniejszych haseł tegorocznych targów komputerowych CeBit w Hanowerze, które potrwają do 10 marca. Uczestniczy w nich 4200 wystawców z 70 krajów, którzy zaprezentowali nie tylko najnowsze systemy informatyczne ale i produkty dla fanów gier i elektronicznej zabawy.

  czytaj więcej

 • Piechociński ma przecieki. Produkcja Fiata 500 w Tychach coraz bliżej

  Piechociński ma przecieki. Produkcja Fiata 500 w Tychach coraz bliżej

  Dobre, choć nieoficjalne, sygnały płyną też z włoskiego Fiata. Po wycofaniu produkcji modelu Panda z fabryki w Tychach, włoski koncern może do Polski przenieść cały montaż modelu 500. Obecnie „pięćsetki” są montowane w Tychach oraz w Meksyku, ale nieoficjalnie mówi się, że po wprowadzeniu modelu 500 nowej generacji miałby on być produkowany tylko w Tychach.

  czytaj więcej

 • CeBIT: Polacy kreatywnym i rozwiniętym technologicznie społeczeństwem

  CeBIT: Polacy kreatywnym i rozwiniętym technologicznie społeczeństwem

  Widać, że wizerunek Polski w świecie się zmienia. Jesteście postrzegani jako kraj dużo bardziej nowoczesny – mówi Frank Pörschmann, szef trwających w Hanowerze targów CeBIT. Pozytywnie ocenia nie tylko to, co Polacy prezentują na targach branży informacyjnej i telekomunikacyjne, ale również współpracę w ramach partnerstwa strategicznego.

  czytaj więcej

 • TPSA: Telefonia stacjonarna wciąż ważna w strategii firmy

  TPSA: Telefonia stacjonarna wciąż ważna w strategii firmy

  Telefonia stacjonarna pozostanie strategiczna dla TPSA. Jak zapewnia Mariusz Gaca, prezes PTK Centertel, na łączeniu usług stacjonarnych, komórkowych, internetowych i telewizyjnych polega właśnie przewaga telekomunikacyjnego giganta nad konkurencją. Według niego, TPSA ma pozycję lidera na wszystkich ważnych dla niej rynkach. Mimo że rynki finansowe patrzą na spółkę dużo mniej przychylnie niż na początku roku.

  czytaj więcej

 • Trwają rozmowy z Fiatem o produkcji nowego modelu w Polsce. Co nasz kraj zaproponuje Włochom?

  Trwają rozmowy z Fiatem o produkcji nowego modelu w Polsce. Co nasz kraj zaproponuje Włochom?

  Resort gospodarki cały czas rozmawia z Fiatem o ściągnięciu produkcji nowych modeli do fabryki w Tychach i zapewnia, że "nie są to negocjacje bezowocne". Powodzenie tych rozmów zależy nie tylko od tego, jaki model biznesowy przyjmie włoski koncern, ale też od tego, jak Polska zachęci Włochów do większego zaangażowania w kraju. Nie ma mowy o dotacjach na poziomie konsumenckim, ale resort oferuje wsparcie doposażenia fabryk.

  czytaj więcej

 • Mobilna ofensywa Mozilli - 10 mln użytkowników do końca roku

  Mobilna ofensywa Mozilli - 10 mln użytkowników do końca roku

  Z końcem roku Mozilla zaoferuje swoje oprogramowanie klientom korzystającym z najnowocześniejszych i najdroższych smartfonów. – Będą to najlepsze telefony Sony, LG i ewentualnie Huawei – zdradza w rozmowie z Agencją Informacyjną Newseria Gary Kovacs, prezes Mozilli. Ale pierwsza wersja telefonu z tym oprogramowaniem w czerwcu trafi do klientów m.in. w Polsce i na Węgrzech. Amerykański koncern pracuje również nad softwarem dla tabletów.

  czytaj więcej

 • Firmy wyprowadzają pieniądze z Polski do spółek-matek. Resort gospodarki zaniepokojony

  Firmy wyprowadzają pieniądze z Polski do spółek-matek. Resort gospodarki zaniepokojony

  – Nasza rachunkowość musi bardzo silnie kontrolować różne formy wyprowadzania kapitału poprzez firmy globalne – zapowiada wicepremier Janusz Piechociński. Ministerstwo Gospodarki zamierza zwiększyć kontrolę nad działalnością międzynarodowych firm, które zarabiają w Polsce. Niepokój resortu wzbudziły przedstawione w połowie lutego wyniki Telekomunikacji Polskiej (Orange Polska), które skutkowały spadkiem cen akcji spółki o 40 proc.

  czytaj więcej

 • Tusk uczył w Brukseli Merkel wymowy polskiego nazwiska jej dziadka

  Tusk uczył w Brukseli Merkel wymowy polskiego nazwiska jej dziadka

  Donald Tusk uczył w Brukseli Angelę Merkel wymowy polskiego nazwiska jej dziadka. Z opublikowanej w Niemczech biografii kanclerz Niemiec wynika, że dziadek ze strony ojca nazywał się "Kazmierczak". W 1930 roku rodzina zmieniła jednak nazwisko na "Kasner".

  czytaj więcej

 • Inteligentny dom, czyli sposób na teściową

  Inteligentny dom, czyli sposób na teściową

  Żadna nowa firma nie ma co liczyć na wzrost przychodów liczony w setkach procent rocznie. Chyba że nazywa się Fibar Group i wysoko ustawiła poprzeczkę – postanowiła stworzyć inteligentny dom na każdą kieszeń. Dziś „wszczepia mózgi” budynkom w Nowej Zelandii, Dubaju czy Singapurze. Tanio i na masową skalę

  czytaj więcej

 • Profesor wśród menedżerów

  Profesor wśród menedżerów

  Comarch, który właśnie obchodzi swoje dwudzieste urodziny, zaczynał jako mała spółka założona przez profesora techniki. Dziś na sprzedaży oprogramowania zarabia setki milionów złotych. Coraz częściej za granicą.

  czytaj więcej

 • Wielki sukces kostki DICE+. Polski gadżet rusza na podbój amerykańskich sklepów Apple Store

  Wielki sukces kostki DICE+. Polski gadżet rusza na podbój amerykańskich sklepów Apple Store

  Elektroniczna kostka do gry DICE+ jako pierwszy polski produkt trafi do amerykańskiej sieci sklepów Apple Store. Urządzenie współpracuje z tabletami i umożliwia interaktywną zabawę dzięki kilkunastu aplikacjom z grami planszowymi. Jego twórcy liczą, że popularnością dorówna tradycyjnym kostkom do gier planszowych i sprzeda się w milionach sztuk.

  czytaj więcej

 • Zobacz najciekawsze zdjęcia z targów CeBIT 2014

  Zobacz najciekawsze zdjęcia z targów CeBIT 2014

  W niemieckim Hanowerze trwają targi CeBIT 2014 - jedna z najważniejszych technologicznych imprez na świecie. Jakie niespodzianki dla setek tysięcy odwiedzających przygotowali w tym roku najwięksi giganci branży nowych technologii? Zapraszamy do obejrzenia najciekawszych zdjęć Hanoweru.

  czytaj więcej

 • Ubierz się w technologię: Czy inteligentne gadżety podbiją świat?

  Ubierz się w technologię: Czy inteligentne gadżety podbiją świat?

  Technologia ubieralna (ang. wearables), to jeden z najgorętszych rynkowych trendów ostatnich miesięcy. Czy smart gadżety to technologiczne objawienie na miarę tabletów i smartfonów?

  czytaj więcej

 • Biznes, który łączy – historia firmy Voipoint

  Biznes, który łączy – historia firmy Voipoint

  Najpierw studia – później biznes. Tak z reguły brzmi początek większości historii młodych przedsiębiorców. W moim przypadku, było nieco inaczej, a wszystko zaczęło się właśnie od przerwania studiów w Szanghaju i rozpoczęcia biznesu – najpierw w Chinach, później w Polsce. Od tego chciałbym zacząć historię Voipoint - obecnie lidera i dostawcy kompleksowych rozwiązań VoIP w Polsce, a wkrótce także producenta własnych produktów dla biznesu.

  czytaj więcej

 • Wstrząśnięty, niezmieszany. Automat drinka wam poda

  Wstrząśnięty, niezmieszany. Automat drinka wam poda

  Twórcy Barobota wierzą, że ich urządzenie zmieni oblicze barów tak, jak internet komunikację

  czytaj więcej

 • Miasta powyżej 100 tys. mieszkańców: Oto najlepsi włodarze

  Miasta powyżej 100 tys. mieszkańców: Oto najlepsi włodarze

  W kategorii miasta powyżej 100 tys. mieszkańców najlepszymi włodarzami okazali się być Paweł Adamowicz z Gdańska, Jacek Jaśkowiak z Poznania oraz Wojciech Szczurek z Gdyni.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników