cache

Pamięć podręczna ( cache) to mechanizm, w którym ostatnio pobierane dane dostępne ze źródła o wysokiej latencji i niższej przepustowości są przechowywane w pamięci o lepszych parametrach.


 • Pharming – na czym polega i jak się przed nim zabezpieczyć

  Pharming – na czym polega i jak się przed nim zabezpieczyć

  Łatwe do przeprowadzenia ataki takie jak phishing można równie łatwo wykryć. Wystarczy odpowiednia edukacja klientów, której banki starają się nie zaniedbywać. Motywuje to cyberprzestępców do obmyślania bardziej skomplikowanych metod wyłudzania poufnych danych. Jedną z nich jest pharming, nazywany też zatruwaniem pamięci DNS (ang. DNS cache poisoning).

  czytaj więcej

 • mBank: problemy z nowym serwisem, klienci oburzeni

  mBank: problemy z nowym serwisem, klienci oburzeni

  Nowy system mBanku ruszył kilka godzin temu, ale skorzystanie z niego nie było łatwe. Standardowo, aby uzyskać  dostęp trzeba złożyć wniosek i czekać nawet tydzień na jego rozpatrzenie, choć część  klientów posiadała login i hasło uzyskane wcześniej. Właśnie ta grupa miała dziś ogromne problemy z zalogowaniem się do serwisu.

  czytaj więcej

 • Google przedstawia Accelerated Mobile Pages: Dla szybszej, otwartej mobilnej sieci WWW

  Google przedstawia Accelerated Mobile Pages: Dla szybszej, otwartej mobilnej sieci WWW

  Smartfony i tablety zrewolucjonizowały sposób dostępu do informacji, a użytkownicy konsumują dzisiaj olbrzymie ilości newsów na swoich smartfonach. Wydawcy na całym świecie właśnie w ten sposób docierają do swoich czytelników, jednak korzystanie z sieci Web na urządzeniach mobilnych często bywa frustrujące.

  czytaj więcej

 • O relacjach polsko-polskich

  O relacjach polsko-polskich

  Stronnictwo patriotów, w imię wzmocnienia państwa, podstępnie narzuciło obywatelom konstytucję. Przerażeni demokraci słali więc apele do europejskich stolic, błagając o ratowanie wolności. Szczęściem w jednej ich wysłuchano.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników