bułki

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu bułki. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące bułki.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Co dalej z Brexitem? Chaos w służbie Jej Królewskiej Mości

  Co dalej z Brexitem? Chaos w służbie Jej Królewskiej Mości

  Minister finansów przestrzega, że brexit fatalnie się skończy dla gospodarki Wielkiej Brytanii. Premier uspokaja, że wcale nie będzie aż tak źle. Porozumienia z UE jak nie było, tak nie ma

  czytaj więcej

 • Ardanowski: Nie ma racjonalnych powodów do wzrostu cen żywności [WIDEO]

  Ardanowski: Nie ma racjonalnych powodów do wzrostu cen żywności [WIDEO]

  Nie ma racjonalnych przesłanek do wzrostu cen żywności z powodu suszy - powiedział PAP minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski. Dodał, że nawet niższe zbiory zbóż nie muszą podnosić ceny pieczywa, bo udział w nim ziarna stanowi ok. 15 proc. kosztów produkcji.

  czytaj więcej

 • Wyprawka 300+ i 500+ a problem niedożywienia dzieci w Polsce pozostaje nierozwiązany [OPINIA]

  Wyprawka 300+ i 500+ a problem niedożywienia dzieci w Polsce pozostaje nierozwiązany [OPINIA]

  Wyprawka 300+, 500+ co miesiąc na koncie – a mimo to problem niedożywienia dzieci w Polsce pozostaje nierozwiązany. Można narzekać – ale można też coś zrobić. I to w roku 2018 bardziej niż przed rokiem czy za rok. Dlaczego?

  czytaj więcej

 • Grzechy młodości wiszą nad kandydatem Trumpa do Sądu Najwyższego

  Grzechy młodości wiszą nad kandydatem Trumpa do Sądu Najwyższego

  Obsadzenie wakatu osobą o konserwatywnych poglądach miało dodać republikanom sił przed listopadowymi wyborami. Zamiast tego nominacja zamieniła się w koszmar.

  czytaj więcej

 • Nie będzie renty dożywotniej, bo zawsze tak było…

  Nie będzie renty dożywotniej, bo zawsze tak było…

  Wyobraź sobie czytelniku/czytel niczko, że za np. 25 lat (dziś średni wiek Polaka pracującego to ok. 43 lata) siedzisz sobie w domu, w fotelu, spokojnie rozkoszując się życiem emeryta. Wszystko masz ogarnięte, bo wyróżniasz się zapobiegliwością i konsekwencją w wyborach życiowych. Wtem dzwonią przyjaciele, też emeryci, i mówią, że organizują podróż marzeń. W miejsce, co to od 40 lat na spotkaniach opowiadaliście, że warto się wybrać. Podróż marzeń nie kosztuje tyle co bułka i masełko do niej. Trzeba by wysupłać parę groszy z oszczędności, które zapobiegliwie całe życie odkładasz. Z jednej strony: raz się żyje! A z drugiej wiesz, że coś w biodrze strzyka, trzeba będzie pomyśleć o operacji, rehabilitacji, itd. Może trzeba będzie wstawić nowe okna albo trzeba będzie wymienić auto. A jak przyjdzie dłużej pożyć, to sfinansować jakąś opiekę. A oszczędności nie przybędzie. Niby można auto sprzedać, ale na ile miesięcy pielęgniarki to wystarczy? Więc siedzisz w tym fotelu i zastanawiasz się, czy na wyjazd możesz sobie pozwolić. Choć patrząc na stan konta dziś: możesz z łatwością.

  czytaj więcej

 • Katastrofa, która pokazała, że Polak Polakowi wilkiem [OPINIA]

  Katastrofa, która pokazała, że Polak Polakowi wilkiem [OPINIA]

  Czwartek, godz. 17.16. 800 metrów pod ziemią w należącej do koncernu OKD kopalni CSM Stonava kolejny raz metan, największy wróg górników daje o sobie znać. Tym razem górnicza katastrofa przed świętami Bożego Narodzenia wcale nie zjednoczyła Polaków, choć wśród 13 ofiar śmiertelnych jest 12 naszych rodaków.

  czytaj więcej

 • Wigura: Pojednanie po śmierci Adamowicza jest niemożliwe [OPINIA]

  Wigura: Pojednanie po śmierci Adamowicza jest niemożliwe [OPINIA]

  Pamiętam dobrze sytuację, gdy publicznie pozwoliłam sobie na wyrażenie lekceważenia wobec krytykowanego przeze mnie polityka. Było to w pewnym telewizyjnym programie publicystycznym, zanim jeszcze Prawo i Sprawiedliwość doszło po raz drugi do władzy. W dyskusji na temat Jarosława Kaczyńskiego rzuciłam, że powinniśmy może złożyć się na wyjazd zagraniczny dla niego, ponieważ mało w życiu podróżował i nie ma pojęcia o krajach poza Polską.

  czytaj więcej

 • Premier: Perspektywy wzrostu gospodarczego cały czas są obiecujące

  Premier: Perspektywy wzrostu gospodarczego cały czas są obiecujące

  Mamy stabilność makroekonomiczną, rosnącą wydajność, kapitał ludzki i jednocześnie cały czas perspektywy wzrostu gospodarczego są bardzo obiecujące - mówił w środę podczas wizyty w firmie Inter Europol w Małopolu (woj. mazowieckie) premier Mateusz Morawiecki.

  czytaj więcej

 • Niemiecki rynek nie przyciąga pracowników? Tak wygląda polski sen Ukraińców

  Niemiecki rynek nie przyciąga pracowników? Tak wygląda polski sen Ukraińców

  Oficjalnie pracuje ich w Polsce niespełna 421 tys. Nieoficjalnie – kilka razy więcej. Ukraińcy przekonują, że otwierający się niedługo przed nimi rynek niemiecki nie jest tak kuszący jak nasz

  czytaj więcej

 • 39. Warszawskie Spotkania Teatralne ruszają już 3 kwietnia [PROGRAM, SPEKTAKLE]

  39. Warszawskie Spotkania Teatralne ruszają już 3 kwietnia [PROGRAM, SPEKTAKLE]

  39. Warszawskie Spotkania Teatralne potrwają od 3 do 16 kwietnia 2019 roku. Stołeczna widownia zobaczy w głównym nurcie 12 specjalnie dobranych spektakli, m.in. „Pod presją" w reżyserii Mai Kleczewskiej (Teatr Śląski w Katowicach) oraz „Trojanki" Jana Klaty (Teatr Wybrzeże). W ramach 39. WST odbędzie się także interdyscyplinarny i międzynarodowy projekt teatralny - Grotowski.Fest - upamiętniający wybitną postać polskiego teatru XX wieku, Jerzego Grotowskiego. Dla dzieci i młodzieży wybrano 5 spektakli, które będą pokazane w ramach małych WST.

  czytaj więcej

 • Jaka będzie polityka Wołodymyra Zełenskiego wobec Polski?

  Jaka będzie polityka Wołodymyra Zełenskiego wobec Polski?

  DGP zapytał najbliższego współpracownika zwycięzcy pierwszej tury wyborów prezydenckich na Ukrainie o jego poglądy na stosunki z naszym krajem. Dmytro Razumkow mówi o konieczności współpracy w kwestiach bezpieczeństwa.

  czytaj więcej

 • Baca-Pogorzelska: Ustawa wiatrakowa trafiła do szuflady

  Baca-Pogorzelska: Ustawa wiatrakowa trafiła do szuflady

  Czy ja przypadkiem ostatnio nie pisałam o tym, że rząd w końcu przeprasza się z wiatrakami? Pardon, my french, ale kogoś chyba wiatrak uderzył, ponieważ jak się okazuje, specustawa, która miała wspomóc inwestorów chcących budować morskie farmy wiatrowe na Bałtyku, utknęła w martwym punkcie. Potwierdzili mi to zarówno posłowie PiS, jak i źródła w resorcie energii, a także sami zainteresowani.

  czytaj więcej

 • Albo klimat, albo dzieci. Ekologiczny antynatalizm coraz bardziej popularny

  Albo klimat, albo dzieci. Ekologiczny antynatalizm coraz bardziej popularny

  Dwa miesiące temu w tragikomedii mojego życia miała miejsce taka oto scena.

  czytaj więcej

 • To Powstanie musiało wybuchnąć

  To Powstanie musiało wybuchnąć

  W drugiej połowie lipca 1944 r. warszawiacy z radością obserwowali uciekających Niemców. Wyjeżdżali cywile: urzędnicy z rodzinami, rodziny oficerów, folksdojcze. Pakowali do przeładowanych wagonów dobytek, najczęściej zagrabiony. Jeszcze większą satysfakcję sprawiał widok niemieckich żołnierzy zmęczonych, brudnych, obdartych. Często rannych wieziono na wozach drabiniastych ciągnionych przez wychudzone szkapy. Nic nie zostało z tego zwycięskiego wojska w nienagannie odprasowanych mundurach i wyglancowanych butach, wkraczającego w październiku 1939 r. do Warszawy. Wierzono, że zbliża się dzień wyrównania rachunków. Zapłaty za uliczne egzekucje, Palmiry, getto, obozy koncentracyjne. Za śmierć, upokorzenie, wylane łzy, głód. Warszawa czekała i przygotowywała się do walki

  czytaj więcej

 • Dyscyplinarka za podjadanie w pracy. Sklepy obserwują i ostro reagują

  Dyscyplinarka za podjadanie w pracy. Sklepy obserwują i ostro reagują

  Lada moment wejdą w życie nowe przepisy o niemarnotrawieniu żywności. Tymczasem wyrzucanie pracowników z pracy – i to dyscyplinarnie – za podjadanie towarów przeznaczonych do utylizacji to wciąż praktyka wielu pracodawców. Pojawia się pytanie, czy taka kara nie jest na wyrost.

  czytaj więcej

 • Armagedon nam nie grozi

  Armagedon nam nie grozi

  Rewolucja technologiczna bezpowrotnie zmienia nasz rynek pracy. O tym, co oznacza ona dla pracowników, pracodawców, systemu oświaty i organizacji państwa, dyskutowali uczestnicy debaty „Świat (bez) pracy: nareszcie wolni czy ostatecznie zniewoleni?” w redakcji Dziennika Gazety Prawnej

  czytaj więcej

 • Życie po brexicie. Oto dlaczego Wielka Brytania nigdy nie wróci do UE [WYWIAD]

  Życie po brexicie. Oto dlaczego Wielka Brytania nigdy nie wróci do UE [WYWIAD]

  Powiedzenie rolnikowi ze wschodniej Anglii, żeby się nie przejmował imigrantami, bo kraj jako całość na nich korzysta, jest bezcelowe. On odpowie: ale ja tracę!

  czytaj więcej

 • Opłatę recyklingową trzeba pobierać od prawie każdej foliówki wydanej klientowi [PODCAST]

  Opłatę recyklingową trzeba pobierać od prawie każdej foliówki wydanej klientowi [PODCAST]

  W poprzednim podkaście mówiłam o podatkowych zasadach rozliczania opłaty recyklingowej. Teraz skupie się na tym, kiedy powinna ona być pobierana.

  czytaj więcej

 • Skarbówka domaga się fizycznego wręczania paragonów nabywcom. Czy ma rację? [PODCAST]

  Skarbówka domaga się fizycznego wręczania paragonów nabywcom. Czy ma rację? [PODCAST]

  Skarbówka przesadza w sprawie wydawania paragonów. Fiskus upiera się, że przepisy wymagają fizycznego wręczania paragonów nabywcom. Posłuchaj nowego podcastu o tym, jak do obowiązków sprzedawców podchodzą sądy administracyjne.

  czytaj więcej

 • Morskie ucieczki z powojennej Polski

  Morskie ucieczki z powojennej Polski

  W pierwszych powojennych latach, aby wydostać się z Polski, trzeba było z niej uciec. W czerwcu 1951 r. kilku rybaków porwało własny kuter

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników