brytyjski gigant

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu brytyjski gigant. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące brytyjski gigant.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Rafał Woś: Wolnomyślenie nie boli [RECENZJA]

  Rafał Woś: Wolnomyślenie nie boli [RECENZJA]

   Różnorodność najłatwiej kocha się w teorii. Ale gdy przychodzi co do czego, nagle się okazuje, że ta różnorodność w praktyce jest zawsze zupełnie inna, niż to sobie wyobrażaliśmy. I tak się składa, że w prawdziwym życiu co rusz powstają monopole. Nie tylko gospodarcze, lecz również myślowe.

  czytaj więcej

 • Przejęcie Grupy Sky: Telewizyjny klucz do Europy

  Przejęcie Grupy Sky: Telewizyjny klucz do Europy

  Przejęcie Grupy Sky wzmocni pozycję amerykańskiego giganta kablowego w konkurencji z Netfliksem. Za ten strategiczny przyczółek Comcast musiał jednak dużo zapłacić.

  czytaj więcej

 • Buczek: Brexit osłabi naszych przewoźników [WYWIAD]

  Buczek: Brexit osłabi naszych przewoźników [WYWIAD]

  Ciężarówki staną się mobilnym magazynem dla towarów, oczekującym w wielokilometrowej kolejce na odprawę celną - mówi Jan Buczek, prezes Zrzeszenia Międzynarodowych Przewoźników.

  czytaj więcej

 • Ekspansja zagraniczna polskich firm rodzinnych

  Ekspansja zagraniczna polskich firm rodzinnych

  Jakie są szanse polskich firm rodzinnych na ekspansję zagraniczną? Jakie warunki trzeba spełnić, by w ogóle się do niej przymierzać? W inaugurującej 11. Ogólnopolski Zjazd Firm Rodzinnych U-RODZINY 2018 debacie na ten temat swoimi doświadczeniami w budowaniu marki za granicą podzielili się przedstawiciele firm rodzinnych, które osiągnęły sukces na globalnych rynkach.

  czytaj więcej

 • Wzrosty na Wall Street, w Europie mieszane nastroje

  Wzrosty na Wall Street, w Europie mieszane nastroje

  Mimo obaw o napięcia handlowe na linii USA-Chiny, indeksy giełdowe na Wall Street notują wzrosty. W Europie panują mieszane nastroje, lecz wcześniejsze straty indeksów zostały w dużej mierze odrobione. Dolar nadal się umacnia, zbliżając się do najwyższych poziomów z tego roku.

  czytaj więcej

 • Amerykańska ucieczka z Kaukazu

  Amerykańska ucieczka z Kaukazu

  ExxonMobil planuje sprzedaż udziałów w złożach ropy u wybrzeży Azerbejdżanu. Amerykańska spółka chce pozbyć się udziałów w złożach, które pozyskała w ramach umowy z 1994 r. dotyczącej wydobycia z olbrzymiego kompleksu złóż Azari-Çıraq--Günaşli (AÇG).

  czytaj więcej

 • Amazon goni Netflixa w streamingu

  Amazon goni Netflixa w streamingu

  Filmy, muzyka i książki w promocyjnym pakiecie z preferencyjnymi warunkami dostaw sprzedają się dużo lepiej. Największy gracz na rynku subskrypcji wideo może czuć się zagrożony

  czytaj więcej

 • Kalendarz muzyczny 2019, czyli koncertowy rozkład roku

  Kalendarz muzyczny 2019, czyli koncertowy rozkład roku

  Jakie gwiazdy ze świata odwiedzą nas w 2019 roku i jakich nowych płyt należy się spodziewać w nadchodzących 12 miesiącach? Oto krótki przewodnik.

  czytaj więcej

 • Pożegnanie z Chinami. Czy jesteśmy przygotowani do kolejnej wolty w polityce zagranicznej? [OPINIA]

  Pożegnanie z Chinami. Czy jesteśmy przygotowani do kolejnej wolty w polityce zagranicznej? [OPINIA]

  Tradycyjna przyjaźń między Chinami i Polską ma solidne podstawy i jest bardzo cenna – mówił półtora roku temu prezydent Chin Xi Jinping do premier Beaty Szydło. Szefowa polskiego rządu zadeklarowała wtedy „dalszą bliską współpracę w sferze politycznej w ramach wszechstronnego partnerstwa strategicznego”. Jeszcze nie tak dawno Polska miała być kluczowym sojusznikiem Pekinu w Europie Środkowo-Wschodniej i UE. Teraz stajemy się jego głównym adwersarzem w regionie. Czy jako państwo jesteśmy przygotowani do kolejnej wolty w polityce zagranicznej?

  czytaj więcej

 • Nowe technologie miały nam dać raj na ziemi, a zafundowały nam Wielkiego Brata

  Nowe technologie miały nam dać raj na ziemi, a zafundowały nam Wielkiego Brata

  Książkę Jakuba Szamałka otwiera znamienna deklaracja: „To nie jest powieść science fiction”. – Czytelnik nieobeznany z tą problematyką mógłby dojść do wniosku, że to jest jakieś wróżenie z fusów, moje fantazje i rozważania na temat tego, co się wydaje jedynie teoretycznie możliwe – tłumaczy Szamałek. – Tymczasem sprawy się mają inaczej: to, o czym piszę w książce, już się wydarzyło. I to niekoniecznie w laboratoriach, ale w codziennym życiu. Mało tego: niektórych kwestii świadomie nie umieściłem w powieści, uznając, że odbiorca po prostu mi nie uwierzy. To dziwne: unikać pisania o rzeczywistości, by nie zostać wziętym za odjechanego futurystę. Zależało mi jednak na tym, by „Cokolwiek wybierzesz” miało walor historii realistycznej, dziejącej się tu i teraz, a nie mrocznej ekstrapolacji w rodzaju serialu „Czarne lustro”. By nie wyglądało na to, że zmyślam.

  czytaj więcej

 • Netflixowi stopniowo przybywa konkurentów

  Netflixowi stopniowo przybywa konkurentów

  Kolejne koncerny medialne i technologiczne zapowiadają stworzenie internetowych serwisów z filmami i serialami. Konkurencję dla amerykańskiego giganta stworzą m.in. Disney i Apple.

  czytaj więcej

 • Wojny toczą się bez huku. „Pieniądze w służbie dyplomacji" [RECENZJA]

  Wojny toczą się bez huku. „Pieniądze w służbie dyplomacji" [RECENZJA]

  To, że światem rządzi kasa, nie jest żadnym odkryciem. Ale już skala jej użycia przez państwa w relacjach zewnętrznych może zaskakiwać, podobnie jak stosowane narzędzia

  czytaj więcej

 • Już nie Uber ani Facebook. Teraz modny jest fintech

  Już nie Uber ani Facebook. Teraz modny jest fintech

  W świecie uberów, airbnb i googli łatwo zapomnieć, że nie tylko firmy z Doliny Krzemowej mogą być warte miliardy dolarów – oraz że biznes można robić nie tylko na społecznościówkach, wyszukiwaniu i gospodarce współdzielenia. Inwestorzy na całym świecie zwrócili się w stronę firm działających na styku technologii i finansów. W tym sezonie modny jest fintech.

  czytaj więcej

 • Londyn uchyla Huawei furtkę do sieci piątej generacji. Ale z zastrzeżeniami

  Londyn uchyla Huawei furtkę do sieci piątej generacji. Ale z zastrzeżeniami

  Rada Bezpieczeństwa Narodowego w Wielkiej Brytanii (National Security Council) zgodziła się na częściowe wykorzystanie urządzeń chińskiej firmy Huawei przy budowie telekomunikacyjnej sieci piątej generacji (5G) w tym kraju – podał „The Telegraph”. Jednak, jak donosi gazeta, działająca pod przewodnictwem premier Theresy May rada przystała na to, by sprzęt Huawei znalazł się w nierdzeniowej („noncore”) części nowej sieci. Na przykład w antenach. Decyzję podjęto wbrew obawom ministrów spraw wewnętrznych, zagranicznych, obrony, handlu i rozwoju. Rzecznik rządu stwierdził, że przeprowadzono oparty na dowodach „przegląd łańcucha dostaw” dla 5G, aby zapewnić bezpieczeństwo sieci.

  czytaj więcej

 • Ten wynalazek zamienił świat w globalną wioskę. I nie był to internet

  Ten wynalazek zamienił świat w globalną wioskę. I nie był to internet

  Radykalna zmiana biegu dziejów nie wymaga większego wysiłku. Wystarczy wpaść na pomysł, jak zaburzać w przestrzeni pola magnetyczne i elektryczne, po czym to skomercjalizować.

  czytaj więcej

 • Uchylona furtka do sieci 5G dla Huawei

  Uchylona furtka do sieci 5G dla Huawei

  Chiński gigant zdobywa kolejne przyczółki w Europie. W polskiej sieci piątej generacji na pewno nie będzie jedynym dostawcą.

  czytaj więcej

 • Wciąż mniej kobiet w polityce europejskiej. Czy parytety coś zmienią?

  Wciąż mniej kobiet w polityce europejskiej. Czy parytety coś zmienią?

  W polityce europejskiej dominują mężczyźni i nic nie zapowiada, by miało się to szybko zmienić.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników