Bruce

Bruce Frederick Joseph Springsteen alias The Boss (ur.


 • Katowice: Oskarżeni w sprawie katastrofy hali MTK skazani na kary od 1,5 do 9 lat więzienia

  Katowice: Oskarżeni w sprawie katastrofy hali MTK skazani na kary od 1,5 do 9 lat więzienia

  Prawomocne kary od 1,5 do 9 lat więzienia wymierzył w czwartek Sąd Apelacyjny w Katowicach pięciu oskarżonym ws. zawalenia się hali Międzynarodowych Targów Katowickich w styczniu 2006 r., kiedy to zginęło 65 osób, a ponad 140 zostało rannych. Była to największa w Polsce katastrofa budowlana.

  czytaj więcej

 • Bruce Willis zagra w najnowszej części „Szklanej pułapki"

  Bruce Willis zagra w najnowszej części „Szklanej pułapki"

  Bruce Willis pojawi się w najnowszym filmie z serii „Szklana pułapka”. Aktora ponownie zobaczymy w roli policjanta Johna McClane’a. Informację potwierdził reżyser Len Wiseman. Akcja produkcji ma toczyć się zarówno w czasach współczesnych, jak i w roku 1979. Samemu Willisowi podoba się taka forma przedstawienia historii. Na ten moment nie wiadomo, kto wcieli się w młodszą wersję McLane’a.

  czytaj więcej

 • Kultowy superbohater powraca. "Thor: Ragnarok" w kinach

  Kultowy superbohater powraca. "Thor: Ragnarok" w kinach

  KINO | Gratka dla fanów. Komiksowy superbohater Thor Odinson z Marvel Comics powraca. Kontynuacja filmów "Thor" z 2011 oraz "Thor: Mroczny świat" z 2013 już za chwilę zagości na ekranach polskich kin. Czy supersilny następca tronu Asgardu zdoła powstrzymać potężną boginię śmierci i ocalić świat od zagłady?

  czytaj więcej

 • Muzyczna filmoteka: „Dreamgirls” i „Dirty Dancing 2”

  Muzyczna filmoteka: „Dreamgirls” i „Dirty Dancing 2”

  Filmy wypełnione po brzegi muzyką, tańcem i mnóstwem energii na jesienne wieczory? Czemu nie. W ramach cyklu „Muzyczna filmoteka” w listopadzie na CBS Europa zobaczymy: nagrodzone dwoma Oscarami i trzema Złotymi Globami „Dreamgirls” (z Jennifer Hudson i Beyoncé Knowles), kultową „Gorączkę sobotniej nocy” (z Johnem Travoltą), dramat muzyczny „Footloose” (z Kevinem Baconem) oraz melodramat „Dirty Dancing 2” (z Romolą Garai). Na muzyczno-filmowe wrażenia kanał CBS Europa zaprasza w listopadzie w każdą niedzielę o 21:00.

  czytaj więcej

 • Estoński skandal z e-dowodami. Premier: Nie znamy przypadków kradzieży tożsamości

  Estoński skandal z e-dowodami. Premier: Nie znamy przypadków kradzieży tożsamości

  Afera z e-dowodami zbiegła się z zatrzymaniem rosyjskiego szpiega, który miał rozpracowywać systemy informatyczne państwa.

  czytaj więcej

 • Oscarowy „Chinatown” i „Wigilijny show”. Grudniowe premiery na CBS Europa

  Oscarowy „Chinatown” i „Wigilijny show”. Grudniowe premiery na CBS Europa

  W grudniu na ekranie CBS Europa zagości siedem premier – po raz pierwszy na kanale będzie można obejrzeć m.in. nagrodzony Oscarem kryminał „Chinatown” (z Jackiem Nicolsonem i Faye Dunaway), komedię „Wigilijny show” (z Billem Murrayem) oraz komedię romantyczną „Niebiosa mogą zaczekać” z (Julie Christie i Warrenem Beattym).

  czytaj więcej

 • Czy to już moment na nowy ład polityczny w Polsce?

  Czy to już moment na nowy ład polityczny w Polsce?

  W Polsce A.D. 2017 nie trzeba nikomu tłumaczyć, czym jest Konstytucja, ani perswadować, że jest to akt o wielkim znaczeniu dla państwa, wspólnoty politycznej i każdego obywatela. W życiu politycznym i w debacie publicznej ostatnich lat nieustannie pojawia się temat zgodności lub niezgodności z Konstytucją nowych (albo starych) regulacji prawnych. Pojawiają się z drugiej strony argumenty i postulaty dotyczące potrzeby uchwalenia nowej Konstytucji. Wszystkie te głosy powodują, że w naszej rzeczywistości ujawniają się dwie wyjątkowe cechy aktu prawnego, który zmienił w nowożytnym świecie sposób sprawowania władzy i myślenia o państwie. Pierwsza z  nich to szczególna treść. Konstytucje stanowią kodyfikację reguł dotyczących podziału funkcji, władz i obowiązków pomiędzy podmiotami władzy w państwie oraz definiują relacje mie?dzy władzą publiczną i obywatelami, w szczególności stwarzając system gwarancji praw i wolności.

  czytaj więcej

 • Na światowych rynkach akcji trwa dynamiczna wyprzedaż

  Na światowych rynkach akcji trwa dynamiczna wyprzedaż

  Początek wtorkowej sesji na Wall Street przyniósł kontynuację mocnych spadków, a dotychczasowe minimum dla indeksu Dow Jones wypadło 567 pkt. poniżej zamknięcia z poprzedniej sesji. W kolejnych godzinach straty zostały odrobione, indeksy wyszły lekko na plus, ale wysoka zmienność się utrzymuje.

  czytaj więcej

 • Michał Urbaniak bezczelnie żeni jazz z hip-hopem. „Urbanator Days"

  Michał Urbaniak bezczelnie żeni jazz z hip-hopem. „Urbanator Days"

  Jazz to muzyka buntu i kontrkultury, spotkanie afrykańskich rytmów i europejskiej muzyki na terytorium Stanów Zjednoczonych. Wkrótce zamiast do disco polo będziemy tańczyć do jazzu – mówi Michał Urbaniak, polski skrzypek, który grał z tak wybitnymi osobowościami jak Miles Davis, Herbie Hancock i Krzysztof Komeda. Po czterech latach milczenia wydał nowa płytę „Urbanator Days: Beats & Pieces”, na której bezczelnie żeni jazz z hip-hopem.

  czytaj więcej

 • „Love Story” i „Wielki Gatsby”. Walentynki z CBS Europa

  „Love Story” i „Wielki Gatsby”. Walentynki z CBS Europa

  Pomysł na udaną randkę? Jest propozycja: Maraton z filmami o miłości na CBS Europa. Z okazji święta zakochanych 14 lutego na kanale przez cały dzień będzie można oglądać filmy z Amorem w roli głównej. W ramach maratonu widzowie zobaczą m.in. ekranizację powieści Fitzgeralda „Wielki Gatsby” (z Robertem Redfordem i Mią Farrow), melodramat „Love Story” (z Ali MacGraw i Ryanem O’Nealem) oraz komedię romantyczną „To właśnie miłość” (z Emmą Thompson i Colinem Firthem).

  czytaj więcej

 • MON: Umowy offsetowe za zestawy Patriot dla Polski - podpisane

  MON: Umowy offsetowe za zestawy Patriot dla Polski - podpisane

  Umowy offsetowe wartości blisko 950 mln zł związane z planowanym zakupem przez Polskę od USA zestawów obrony powietrznej Patriot zostały podpisane w piątek w Warszawie - poinformowało MON.

  czytaj więcej

 • Prezydent: Chciałem, żeby głos ws. katastrofy smoleńskiej został usłyszany też na forum ONZ

  Prezydent: Chciałem, żeby głos ws. katastrofy smoleńskiej został usłyszany też na forum ONZ

  Chciałem, żeby głos w sprawie wyjaśniania katastrofy smoleńskiej został dany również na forum Rady Bezpieczeństwa ONZ - powiedział w czwartek prezydent Andrzej Duda, pytany o swoje oczekiwania w związku z poruszeniem tego tematu w wystąpieniu podczas debaty w nowojorskiej siedzibie ONZ.

  czytaj więcej

 • Zmierzch bogów gitary. Czy czeka nas śmierć rocka?

  Zmierzch bogów gitary. Czy czeka nas śmierć rocka?

  Rock jeszcze nie umarł, ale nie czuje się najlepiej. Żeby to zrozumieć, wystarczy przyjrzeć się problemom, z jakimi zmagają się producenci gitar elektrycznych.

  czytaj więcej

 • Feliks Falk o "Wodzireju": Minęło 40 lat, ale filmowi to nie zaszkodziło [WYWIAD]

  Feliks Falk o "Wodzireju": Minęło 40 lat, ale filmowi to nie zaszkodziło [WYWIAD]

  Minęło 40 lat od premiery "Wodzireja", ale filmowi to nie zaszkodziło. Utwierdzają mnie w tym przekonaniu młodzi ludzie, którzy dyskutują ze mną tak, jakby obraz został nakręcony współcześnie – powiedział PAP Feliks Falk, scenarzysta i reżyser kultowego filmu.

  czytaj więcej

 • Byli szefowie CIA i pracownicy wywiadu krytykują decyzję Trumpa

  Byli szefowie CIA i pracownicy wywiadu krytykują decyzję Trumpa

  Siedmiu byłych szefów CIA, były dyrektor wywiadu krajowego i wysokiej rangi inni byli pracownicy wywiadu USA wydali oświadczenie potępiające decyzję prezydenta Donalda Trumpa, który cofnął certyfikat bezpieczeństwa byłemu dyrektorowi CIA Johnowi Brennanowi.

  czytaj więcej

 • Zmarła słynna hiszpańska diva operowa Montserrat Caballe

  Zmarła słynna hiszpańska diva operowa Montserrat Caballe

  Słynna hiszpańska diva operowa Montserrat Caballe zmarła w nocy z soboty na niedzielę w szpitalu Sant Pau w Barcelonie - poinformowały źródła w tym szpitalu, na które powołuje się agencja AFP. Śpiewaczka miała 85 lat.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników