bonów skarbowych

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu bonów skarbowych. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące bonów skarbowych.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Zmiany w VAT 2019: Na to muszą się przygotować firmy

  Zmiany w VAT 2019: Na to muszą się przygotować firmy

  Obecnie na różnym etapie procedowania jest aż pięć projektów nowelizacji VAT. Już od 1 stycznia 2019 r. podatników czekają pierwsze zmiany. A w trakcie roku będzie ich jeszcze więcej i będą miały dużo większe znaczenie. Kluczowe będą te dotyczące kas online oraz duży pakiet uszczelniający i porządkujący VAT. Projekty te początkowo też miały zacząć obowiązywać od przyszłego roku, jednak prace nad nimi się opóźniają.

  czytaj więcej

 • Detaliści pomagają rządowi [OPINIA]

  Detaliści pomagają rządowi [OPINIA]

  W ostatnich dniach pojawiły się w przestrzeni publicznej dwie podobne liczby. Resort finansów w tym roku sprzedał obligacje detaliczne za 11,6 mld zł. Czyli te przeznaczone dla drobnych ciułaczy. Minister finansów wyraziła przekonanie, że tegoroczny deficyt budżetowy będzie w pobliżu 0,5 proc. PKB. Samo PKB w tym roku będzie w okolicach 2,1 bln zł, a pół procent od tej liczby to 10,5 mld zł.

  czytaj więcej

 • Zmiany w podatkach 2019: Sprawdź, jakie zmiany czekają nas w nowym roku

  Zmiany w podatkach 2019: Sprawdź, jakie zmiany czekają nas w nowym roku

  W nowy rok wejdziemy z licznymi zmianami w podatkach; wśród nich, m.in. 9-proc. CIT dla najmniejszych firm, exit tax, tzw. danina solidarnościowa, ale także nowe regulacje dot. rozliczenia aut osobowych oraz cen transferowych.

  czytaj więcej

 • Jakie stawki VAT w 2019. Nowe zasady opodatkowania bonów

  Jakie stawki VAT w 2019. Nowe zasady opodatkowania bonów

  Od 1 stycznia 2019 roku dalej stosujemy stawki VAT na poziomie 8 i 23 proc., jednak obowiązują nowe zasady opodatkowania bonów.

  czytaj więcej

 • Fiskus zmienia zdanie co do kart na posiłki profilaktyczne

  Fiskus zmienia zdanie co do kart na posiłki profilaktyczne

  Wartość kart przedpłaconych (żywieniowych) stanowi dla pracowników przychód, który nie jest objęty zwolnieniem z PIT – wynika z najnowszych interpretacji dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej.

  czytaj więcej

 • Liczenie przychodów ze spółek coraz bardziej kłopotliwe

  Liczenie przychodów ze spółek coraz bardziej kłopotliwe

  Czy podatnik, który sprzeda udziały w spółce lub papiery wartościowe, może stracić status małego podatnika? Według dyrektora KIS tego rodzaju zbycie nie ma znaczenia. Innego zdania jest resort finansów.

  czytaj więcej

 • Najczęściej zadawane pytania o PPK

  Najczęściej zadawane pytania o PPK

  Pracownicze Plany Kapitałowe to program prospołeczny beż żadnych pułapek dla 11 mln pracowników – tak zapewnił premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej inaugurującej kampanię informacyjna wokół PPK. Jest też powszechny i dobrowolny, a dopłaca do niego zarówno państwo jak i pracodawca. To tylko zarys idei PPK, a jako, że program jest wciąż świeży i budzi spore zainteresowanie, warto poznać więcej informacji na jego temat.

  czytaj więcej

 • Taśmy Kaczyńskiego: Wyjaśniamy, o co w nich chodzi [PYTANIA I ODPOWIEDZI]

  Taśmy Kaczyńskiego: Wyjaśniamy, o co w nich chodzi [PYTANIA I ODPOWIEDZI]

  W sejmowych kuluarach panuje przekonanie, że afera taśmowa ujawniona przez „GW” na razie nie będzie stanowić paliwa, które dowiozłoby anty-PiS do zwycięskich wyborów w maju, a potem na jesieni

  czytaj więcej

 • Jak inwestować środki w ramach PPK [CO TO SĄ FUNDUSZE ZDEFINIOWANEJ DATY]

  Jak inwestować środki w ramach PPK [CO TO SĄ FUNDUSZE ZDEFINIOWANEJ DATY]

  Z perspektywy zarówno samego pracodawcy jak i osób u niego zatrudnionych, niezmiernie istotną kwestią jest poznanie oraz zrozumienie podstawowych zasad, zgodnie z którymi instytucje finansowe będą mogły inwestować zgromadzone w PPK środki.

  czytaj więcej

 • 10 rzeczy, które warto wiedzieć o PPK [KALKULATOR, SKŁADKI, TERMINY I INNE]

  10 rzeczy, które warto wiedzieć o PPK [KALKULATOR, SKŁADKI, TERMINY I INNE]

  Pracownicze Plany Kapitałowe (PPK) to nowy system oszczędzania, w którym oszczędności pracownika będą gromadzone do wykorzystania przez niego po 60. roku życia. DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ o pracowniczych planach kapitałowych, które ruszają 1 lipca.

  czytaj więcej

 • Jak wybrać instytucję finansową zarządzającą PPK

  Jak wybrać instytucję finansową zarządzającą PPK

  Każdy pracodawca, który ma obowiązek utworzenia dla swoich pracowników planu kapitałowego, powinien zawrzeć umowę o zarządzanie i prowadzenie PPK z wybraną instytucją finansową.

  czytaj więcej

 • Będą niższe opłaty za wyższą emeryturę

  Będą niższe opłaty za wyższą emeryturę

  Mniejsze opłaty za IKE po pytaniach DGP. Decyzję o ewentualnym przejściu do ZUS uczestnicy OFE będą musieli podjąć do 10 stycznia.

  czytaj więcej

 • Youtuberzy też muszą przestrzegać prawa reklamy

  Youtuberzy też muszą przestrzegać prawa reklamy

  Kobieta promująca w internecie aptekę zapłaci karę. Inspekcja farmaceutyczna przypomina, że branżowe zakazy skierowane są także do szeroko pojętej blogosfery.

  czytaj więcej

 • Karty podarunkowe dla pracowników a koszty uzyskania przychodu

  Karty podarunkowe dla pracowników a koszty uzyskania przychodu

  W ramach prowadzonej działalności gospodarczej zdarzają się sytuacje, kiedy przedsiębiorcy wręczają pracownikom bony towarowe oraz vouchery. Najczęściej związane jest to ze specjalnymi okazjami. Tego typu działania mają na celu podkreślenie wagi wydarzenia, zmotywowanie pracowników, czy zaznaczenie pozycji firmy na rynku.

  czytaj więcej

 • Fundusz socjalny? Tak, w nowoczesnej formule kafeterii

  Fundusz socjalny? Tak, w nowoczesnej formule kafeterii

  Wydatkowanie środków za pośrednictwem takich platform powinno uwzględniać wymagania ustawowe. Ewentualne nieprawidłowości mogą mieć poważne konsekwencje finansowe.

  czytaj więcej

 • Wiadomo więcej o nowym JPK_VAT - jakie dane będą raportowane

  Wiadomo więcej o nowym JPK_VAT - jakie dane będą raportowane

  Ciągle nieznana jest finalna treść struktury nowego JPK_VAT, który zastąpi deklaracje podatkowe. Wiadomo już jednak, jakie dane będą w nim raportowane.

  czytaj więcej

 • PPK: Jak instytucje finansowe będą zarządzać pieniędzmi pracownika

  PPK: Jak instytucje finansowe będą zarządzać pieniędzmi pracownika

  To pytanie kluczowe dla pracodawcy i dla pracownika. To jeden z czynników, który może zadecydować – w przypadku pracodawcy - o wyborze konkretnego TFI oraz – w przypadku pracownika - o decyzji pozostania w PPK.

  czytaj więcej

 • Pieniądze wracają do BFG

  Pieniądze wracają do BFG

  Upadłe SKOK-i oddają prawie połowę tego, co ich klientom wypłacił Bankowy Fundusz Gwarancyjny.

  czytaj więcej

 • Jaki CIT i VAT przy sprzedaży bonów towarowych

  Jaki CIT i VAT przy sprzedaży bonów towarowych

  W lipcu 2019 r. księgarnia (sp. z o.o.) zleciła drukarni wydrukowanie dwóch rodzajów bonów. Pierwsze to bony jednego przeznaczenia (można nimi zapłacić za sprzedawane w księgarni multimedia objęte podstawową stawką VAT), a drugie to bony różnego przeznaczenia (można zapłacić za wszystkie sprzedawane w księgarni towary, m.in. multimedia, książki, gazety, artykuły papiernicze obłożone stawkami 23, 8 i 5 proc.). Wartość nominalna obu rodzajów bonów wynosi 50 zł i mogą być zrealizowane tylko w punktach handlowych księgarni, które znajdują się w Polsce. Drukarnia przekazała księgarni bony 29 lipca 2019 r. 1 września 2019 r. dwa bony, każdy innego przeznaczenia, nabyła firma X (podatnik VAT czynny), każdy za cenę brutto 45 zł. Zapłatę za nie księgarnia otrzymała w dniu ich sprzedaży. 1 września księgarnia na udokumentowanie sprzedaży bonu jednego przeznaczenia wystawiła fakturę, a na udokumentowanie sprzedaży bonu różnego przeznaczenia wystawiła notę. 30 września 2019 r. oba rodzaje bonów zostały zrealizowane – na ich podstawie zostały wydane dwie płyty z muzyką każda o wartości 50 zł. Także 30 września na udokumentowanie wydania płyty, za którą zapłacono bonem jednego przeznaczenia, został wydany jedynie dokument WZ, natomiast wydanie płyty na podstawie bonu różnego przeznaczenia potwierdzono tego samego dnia fakturą.

  czytaj więcej

 • Jaki VAT i CIT przy obciążeniu szkodą transportową

  Jaki VAT i CIT przy obciążeniu szkodą transportową

  Nasza spółka z o.o. (podatnik VAT czynny i podatnik VAT UE) świadczy usługi transportowe m.in. na rzecz firm z UE. Na początku września 2019 r. wykonaliśmy usługę transportu towarów na rzecz firmy z Włoch. Wtedy doszło do powstania szkody w przewożonym towarze, do której przyczynili się nasi pracownicy. W konsekwencji 2 października 2019 r. włoski kontrahent obciążył nas kosztami usunięcia tych szkód poprzez wystawianie noty obciążeniowej na 1240 euro.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników