bizon

Bizon (Bison bison) – duży ssak łożyskowy z rodziny krętorogich, rzędu parzystokopytnych, największy obecnie ssak Ameryki Północnej.


 • "Dziennik zakrapiany rumem" - Lęk i odraza w Puerto Rico

  "Dziennik zakrapiany rumem" - Lęk i odraza w Puerto Rico

  „Dziennik zakrapiany rumem” to kolejne spotkanie Johnny’ego Deppa z prozą Huntera S. Thompsona

  czytaj więcej

 • Radio PIN patronem VI Rankingu odpowiedzialnych firm 2012

  Radio PIN patronem VI Rankingu odpowiedzialnych firm 2012

  Audycja "BIZON-Biznes Odpowiedzialny i Nowoczesny" w Radiu PIN: to program odpowiadający na świeży trend w gospodarce światowej, którego pierwsi ambasadorzy są zauważalni w polskich firmach.

  czytaj więcej

 • "Podniebna podróż" - galeria zdjęć

  "Podniebna podróż" - galeria zdjęć

  John Downer twórca filmu "Podniebna podróż" jest nazywany MacGyverem kina przyrodniczego. Używając pomysłowych zabiegów jest w stanie dotrzeć w miejsca niedostępne dla innych operatorów. W trakcie produkcji "Podniebnej podróży" udało się uzyskać ujęcia z kamer umieszczonych na grzbietach ptaków. Dzięki temu jesteśmy w stanie zobaczyć jak wygląda stado bizonów tropione przez wilki, obserwowane przez stada gęsi śnieżnych w Ameryce Północnej; górskie łańcuchy Andów z perspektywy kondora, czy las deszczowy widziany oczami papugi Ary. Oto zdjęcia z "Podniebnej podróży".

  czytaj więcej

 • Giertych: Sprawa Mariusza T. jak Magda z Sosnowca

  Giertych: Sprawa Mariusza T. jak Magda z Sosnowca

  - Sprawa pana Mariusza T. jest kolejną z tej serii, w której mieliśmy Madzię z Sosnowca i inne tego typu wydarzenia. Teraz mamy Mariusza T. i wszyscy się tym pasjonują - powiedział w Radiu ZET Roman Giertych.

  czytaj więcej

 • Nagrody za najlepiej sporządzone raporty z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu

  Nagrody za najlepiej sporządzone raporty z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu

  Dobiegają końca zgłoszenia do konkursu Raporty Społeczne 2014

  czytaj więcej

 • Raportowanie społeczne trendem przyszłości

  Raportowanie społeczne trendem przyszłości

  Poszanowanie praw człowieka, przeciwdziałanie korupcji czy zarządzanie różnorodnością na różnych poziomach zarządzania i nadzoru – o te kwestie pytają zagraniczni inwestorzy, by oszacować długoterminową rentowność firm i ich przygotowanie do podejmowania przyszłych wyzwań i kryzysów. Niewielu polskich przedsiębiorców raportuje takie informacje, tymczasem już wkrótce dla części firm będą one obowiązkowe. Tak określiła to dyrektywa Rady Unii Europejskiej przyjęta 29 września 2014 roku.

  czytaj więcej

 • Orange, Bogdanka, Energa oraz Tauron z najlepszymi raportami społecznymi

  Orange, Bogdanka, Energa oraz Tauron z najlepszymi raportami społecznymi

  W 8. edycji konkursu „Raporty Społeczne - nagrody za najlepiej sporządzone raporty z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu” zwyciężyły firmy: Orange Polska S.A.,  Lubelski Węgiel Bogdanka S.A., Energa SA oraz Tauron Polska Energia SA. Wyniki zostały ogłoszone 9 grudnia podczas konferencji Raporty Społeczne 2014.

  czytaj więcej

 • Kryzys to wina rolników? Powinni produkować to, co opłaca się sprzedać

  Kryzys to wina rolników? Powinni produkować to, co opłaca się sprzedać

  Rolnicy powinni się zastanowić, czy kryzys na rynku nie jest także ich winą. Bo trzeba produkować to, co można sprzedać za dobrą cenę. A ludzie tego wciąż nie rozumieją. Coś produkują i oczekują, że się to od nich kupi. I narzekają. Z Janem Bieniaszem, wykształconym rolnikiem z Podkarpacia rozmawia Mira Suchodolska.

  czytaj więcej

 • Aaaaaa sprzedam nerkę!

  Aaaaaa sprzedam nerkę!

  Z okazji świąt pewna firma produkująca drukarki 3D (nie pamiętam nazwy, ale to było coś w deseń tego serialu, w którym policyjny laborant po godzinach własnoręcznie ćwiartuje gwałcicieli, a ich resztki zawija w folię spożywczą) wręczyła redakcji bardzo fajny prezent – możliwość testowania przez dwa tygodnie jednego ze swoich produktów. Metalową skrzynkę wielkości przenośnej lodówki postawiliśmy na jednym z biurek i... W zasadzie tyle byliśmy w stanie zrobić samodzielnie.

  czytaj więcej

 • Gdańsk: Podpalił 21 samochodów " z rozpaczy". Dostał ponad 4 lata więzienia

  Gdańsk: Podpalił 21 samochodów " z rozpaczy". Dostał ponad 4 lata więzienia

  Na karę 4 lat i 4 miesięcy więzienia Sąd Rejonowy Gdańsk-Południe skazał w czwartek 35-letniego Marcina W., który w 2014 r. podpalił i zniszczył w Gdańsku 21 samochodów. Straty właścicieli aut wyniosły ponad pół miliona złotych.

  czytaj więcej

 • Dyrektor warszawskiego ZOO o polityce w świecie zwierząt

  Dyrektor warszawskiego ZOO o polityce w świecie zwierząt

  Wśród nietoperzy wampirów jest tak, że jeśli jeden z nich się nie najadł, inne oddają mu część krwi, której same się wcześniej napiły. Żaden z nich nie jest wtedy do końca najedzony, ale wszystkie przeżyją. Ale może lepiej poszukajmy innego przykładu, bo jeszcze ktoś pomyśli, że porównuję polityków do krwiopijców - mówi w wywiadzie dla DGP Andrzej Kruszewicz, dyrektor Miejskiego Ogrodu Zoologicznego w Warszawie, doktor nauk weterynaryjnych, ornitolog.

  czytaj więcej

 • Bąk: Ingvar, jesteś kiepski w łóżku

  Bąk: Ingvar, jesteś kiepski w łóżku

  Obecnie każda licząca się marka obowiązkowo musi mieć w swojej gamie jakiś model hybrydowy. I za każdym razem, gdy prezentuje go szerszej publiczności, robi wokół niego tyle szumu, jakby co najmniej na nowo wynalazła koło, proch albo tabletkę antykoncepcyjną.

  czytaj więcej

 • Nigdy nie rozmawiałam z marchewką. "Sekrety roślin" Dautheville

  Nigdy nie rozmawiałam z marchewką. "Sekrety roślin" Dautheville

  W latach 70. paryżanka Anne-France Dautheville była pierwszą kobietą, która na motorze przemierzyła cały świat. Bardziej niż modą Dautheville interesuje się jednak światem roślin. Jest autorką wielu artykułów i książek na ten temat. W "Sekretach roślin" zebrała ponad 200 ciekawostek i anegdot z życia flory, o czym przypominamy bo pora kopania w ogródkach właśnie nadeszła.

  czytaj więcej

 • Tam gdzie jest świerk, tam jest kornik drukarz. O co chodzi w sporze o Puszczę Białowieską

  Tam gdzie jest świerk, tam jest kornik drukarz. O co chodzi w sporze o Puszczę Białowieską

  – Zarzut przywoływany co jakiś czas, że gdyby ekolodzy kilka lat temu pozwolili na wycinkę drzew, to nie doszłoby do gradacji kornika, jest bezpodstawny – mówi gazetaprawna.pl prof. Rafał Kowalczyk z PAN. - Nie tylko dlatego, że nie można ciąć w obszarach chronionych, ale też dlatego, że znalezienie w odpowiednim czasie wszystkich zajętych drzew jest po prostu niemożliwe. Gradacja następuje co jakiś czas i po paru latach zanika, często pozostawiając leśników z przekonaniem, że to oni przyczynili się do jej wygaszenia poprzez intensywne cięcia.

  czytaj więcej

 • Spektakl "Do komina murzyna! murzyna!" na deskach Teatru Wybrzeże

  Spektakl "Do komina murzyna! murzyna!" na deskach Teatru Wybrzeże

  Spektakl "Do komina murzyna! murzyna!", według scenariusza i w reżyserii Zbigniewa Brzozy, wystawi w sobotę Teatr Wybrzeże w Gdańsku. Sztuka nawiązuje m.in. do dorobku niemieckiego filologa Victora Klemperera, który zgłębiał propagandę III Rzeszy.

  czytaj więcej

 • Zagłada Indian: Rzezie, epidemie, bizony i ropa naftowa

  Zagłada Indian: Rzezie, epidemie, bizony i ropa naftowa

  Eksterminacja Indian nie skończyła się wraz z dziewiętnastym stuleciem. Zmieniły się tylko metody, którymi pozbywano się rdzennych mieszkańców Ameryki

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników