bezrobocie we włoszech

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu bezrobocie we włoszech. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące bezrobocie we włoszech.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Wielkie przedsiębiorstwo to serce regionu. Do zawału

  Wielkie przedsiębiorstwo to serce regionu. Do zawału

  Wielkie przedsiębiorstwo staje się sercem regionu. Jeśli jest silne, cały organizm kwitnie jak Bełchatów w latach 80. Gorzej, jeśli mięsień szwankuje. Dla podlaskich Łap skończyło się zawałem

  czytaj więcej

 • Kto jest w Polsce prekariuszem? Prawie każdy

  Kto jest w Polsce prekariuszem? Prawie każdy

  „Większości z nas może popaść w prekariat, jeśli wydarzy się jakiś wypadek albo kryzys pozbawi nas poczucia bezpieczeństwa. Musimy jednak pamiętać, że prekariat nie składa się wyłącznie z ofiar. Jedni wchodzą w jego skład, ponieważ nie chcą sięgnąć po inne możliwości, inni, ponieważ pasuje to do ich konkretnej sytuacji w danym czasie. Krótko mówiąc, prekariat jest zróżnicowany” – pisze w swojej książce „Prekariat. Nowa niebezpieczna klasa” prof. Guya Standing.

  czytaj więcej

 • Andrzej Paczkowski: Kto chce umrzeć za JOW-y

  Andrzej Paczkowski: Kto chce umrzeć za JOW-y

  Nawet Kukiz, który tak dziarsko porusza się na scenie, nie weźmie obrzyna, nie zorganizuje grup partyzanckich i nie będzie siał terroru. Jeśli stworzy partię i wejdzie do Sejmu, wsiąknie w system - mówi w rozmowie z DGP Andrzej Paczkowski profesor nauk historycznych, członek Kolegium IPN w latach 1999–2011, obecnie zasiada w Radzie IPN.

  czytaj więcej

 • Odetkać latem autostrady? Na świecie nikt nie dał rady

  Odetkać latem autostrady? Na świecie nikt nie dał rady

  Politycy próbują wykorzystać korki na drogach w kampanii wyborczej. Nie wiadomo, czy się na tym nie przejadą. Bo kiedy w Polsce w histerii otwiera się bramki, Francuzi stoją, Włosi się nie przejmują, a Amerykanie żonglują pasami

  czytaj więcej

 • Rossi na permanentnym bezrobociu

  Rossi na permanentnym bezrobociu

  W Italii jest 7 mln osób bez pracy, ale tylko 3,2 mln jej aktywnie poszukuje. Reszta – ponad 3,5 mln – jest zrezygnowana i apatyczna. To najwyższa liczba w UE

  czytaj więcej

 • 2 tys. zł pensji. Później mieszkanie. Czy młodzi naprawdę są roszczeniowi?

  2 tys. zł pensji. Później mieszkanie. Czy młodzi naprawdę są roszczeniowi?

  2 tys. zł pensji. Później mieszkanie, tydzień wakacji w roku. Czasem samochód. O tym marzą młodzi wkraczający właśnie na rynek pracy. To wystarczy, by przypiąć im łatkę roszczeniowych

  czytaj więcej

 • Jednolite zatrudnienie korzystne dla wszystkich stron

  Jednolite zatrudnienie korzystne dla wszystkich stron

  Zrównywanie podstaw i warunków pracy już się rozpoczęło. Może być lekiem na bolączki rynku, o ile będzie odpowiadało współczesnym potrzebom firm i pracowników oraz nie usztywni zasad zatrudnienia. O wadach i zaletach takich rozwiązań dyskutowali uczestnicy debaty zorganizowanej przez DGP

  czytaj więcej

 • Polska musi przyjąć 10 tys. uchodźców. Komisja Europejska przedstawiła nowe plany

  Polska musi przyjąć 10 tys. uchodźców. Komisja Europejska przedstawiła nowe plany

  Polska może być zmuszona przyjąć nie 2 tysiące uchodźców, jak deklarowała wcześniej, ale nawet 10 tysięcy. Polskie Radio widziało nowy projekt Komisji Europejskiej dotyczący podziału imigrantów między unijne kraje. Nowy plan Komisja ma przedstawić w najbliższą środę.

  czytaj więcej

 • Borusewicz: Kaczyńskiemu udało się stworzyć takie wrażenie w społeczeństwie, że premier jest wybierany w wyborach powszechnych

  Borusewicz: Kaczyńskiemu udało się stworzyć takie wrażenie w społeczeństwie, że premier jest wybierany w wyborach powszechnych

  Doceniam Jarosława jako polityka. Przez pewien czas uważałem, że on ma taki styl gry jak w południowoamerykańskiej piłce – piękne zwody, centra, pozorowane ataki, ale jak już trzeba strzelać gola, to się zaplątuje we własne nogi i pada – mówi marszałek Senatu Bogdan Borusewicz.

  czytaj więcej

 • Uchodźcy: Siedem powodów do obaw dla Polski

  Uchodźcy: Siedem powodów do obaw dla Polski

  czytaj więcej

 • Jak się żyje w Polsce? Niby coraz lepiej, ale wciąż tak samo źle

  Jak się żyje w Polsce? Niby coraz lepiej, ale wciąż tak samo źle

  Po raz kolejny OECD przygotowała raport dotyczący jakości życia w poszczególnych krajach organizacji. Ogólny wniosek jest jeden: żyje nam się coraz lepiej, ale wciąż nie zbliżamy się do krajów bogatszych. W większości wskaźników jesteśmy w ogonie państw UE i OECD.

  czytaj więcej

 • Pracownik na żądanie - marzenie pracodawców

  Pracownik na żądanie - marzenie pracodawców

  Pracują na telefon – muszą czekać na sygnał od szefa, stawić się w firmie i wtedy rozpocząć wykonywanie zadań. Jeśli im się poszczęści, mogą przepracować nawet pełny wymiar czasu w danym okresie (np. 40 godzin w tygodniu). Ale równie dobrze może zdarzyć się miesiąc, w którym pracodawca nie zadzwoni i nie zarobią nic.

  czytaj więcej

 • Śpiewak o rządach PiS: W Polsce nie będzie nocy kryształowych noży

  Śpiewak o rządach PiS: W Polsce nie będzie nocy kryształowych noży

  Jestem przekonany, że w Polsce nie mamy dziś żadnego problemu z demokracją, która w naszym wykonaniu jest zresztą pewnym fenomenem. Nazywam to demokracją nieliberalną mającą cechy miękkiego autorytaryzmu - mówi w wywiadzie dla DGP Paweł Śpiewak, socjolog i historyk idei, doktor habilitowany nauk humanistycznych, profesor nadzwyczajny Uniwersytetu Warszawskiego, publicysta, poseł na Sejm V kadencji, dyrektor Żydowskiego Instytutu Historycznego.

  czytaj więcej

 • Kryzys europejskiej lewicy. Jaka czeka ją przyszłość?

  Kryzys europejskiej lewicy. Jaka czeka ją przyszłość?

  Europejska lewica przeżywa poważny kryzys. Brak ugrupowań o lewicowym charakterze w polskim parlamencie jest symptomatyczny dla problemów, które dotykają socjaldemokrację w całej Europie. Niektórzy mogą powiedzieć, że partie te zasłużyły sobie na to, bo nie potrafiły poradzić sobie ze zmianami, które zachodzą na naszym kontynencie.

  czytaj więcej

 • Radykalny islam na Bałkanach

  Radykalny islam na Bałkanach

  „Państwo Islamskie założyło na Bałkanach tajną bazę”, „bojownicy kalifatu uderzą na Europę przez Bałkany” – czytamy raz po raz. Alarmujące wieści rzadko mają jednak ciąg dalszy. Na Bałkanach są radykałowie – tyle że dosyć senni

  czytaj więcej

 • Polscy absolwenci: Przed bezrobociem ratują ich śmieciówki. Pracy szukają bardzo długo

  Polscy absolwenci: Przed bezrobociem ratują ich śmieciówki. Pracy szukają bardzo długo

  Polscy absolwenci częściej niż ich rówieśnicy w krajach Unii Europejskiej podejmują pracę na umowy czasowe, jednak w efekcie mniej z nich pozostaje bez pracy. Instytut Badań Edukacyjnych opublikował raport z międzynarodowego projektu badawczego „Wykluczenie społeczne młodzieży w Europie: nakładające się wymiary marginalizacji, indywidualne strategie, skuteczność polityk publicznych i transferów (EXCEPT)”.

  czytaj więcej

 • Legalizacja pobytu miliona imigrantów? Skiba z MSW: To gigantyczna szansa

  Legalizacja pobytu miliona imigrantów? Skiba z MSW: To gigantyczna szansa

  Związek Przedsiębiorców i Pracodawców chce zalegalizować pobyt wszystkich przebywających w Polsce Ukraińców, Wietnamczyków i Białorusinów. – Zatrzymajmy ich, bo pójdą gdzieś indziej – apeluje Cezary Kazimierczak, prezes ZPP. Resortowi przedstawiciele wstępnie wyrazili swoje poparcie dla pomysłu, za którym, jak twierdzą jego autorzy, stoi ratowanie demografii w Polsce.

  czytaj więcej

 • Włochy: Mieszany bilans Mattea Renziego

  Włochy: Mieszany bilans Mattea Renziego

  Nie ulega wątpliwości, że Italia pod jego przywództwem jest w znacznie lepszej kondycji. Ale nie w aż tak dobrej, jak on sam to przedstawia. Z okazji przypadającej w poniedziałek rocznicy Renzi zamieścił na profilu na Facebooku serię zdjęć dokumentujących dokonania jego gabinetu. To, że Włochy wyszły z recesji, odzyskały zaufanie inwestorów i spada w nich bezrobocie, jest bezsprzecznym sukcesem, ale na ile jest to efekt działań rządu, a na ile sprzyjających okoliczności zewnętrznych, pozostaje otwartą kwestią.

  czytaj więcej

 • Zakupy w niedzielę? Sprawdź, jakie kraje UE ograniczają handel w święta

  Zakupy w niedzielę? Sprawdź, jakie kraje UE ograniczają handel w święta

  Tylko w dziewięciu z 28 państw Unii Europejskiej obowiązują znaczące ograniczenia dotyczące handlu w niedziele i święta. W pozostałych 19 przez cały tydzień zakupy można robić niemal bez limitów. Najostrzejsze restrykcje panują w Niemczech, Austrii, Belgii i Holandii.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników