bezrobocie we włoszech

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu bezrobocie we włoszech. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące bezrobocie we włoszech.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Ministerstwo Rozwoju bardziej sceptyczne wobec TTIP czy tylko dyplomatyczne?

  Ministerstwo Rozwoju bardziej sceptyczne wobec TTIP czy tylko dyplomatyczne?

  - Raport Parlamentu Europejskiego na temat konsekwencji wprowadzenia TTIP trzeba brać pod uwagę. Jeśli umowa miałaby faktycznie oznaczać wzrost bezrobocia czy spadek konkurencyjności polskich firm to jesteśmy jej przeciwni. Nie będziemy na siłę dążyć do wprowadzenia TTIP w życie – powiedział wiceminister rozwoju Radosław Domagalski. Ale jednocześnie dodał, że umowa ta jest dla Polski ważna w "części handlowej".

  czytaj więcej

 • Bierny jak pracownik

  Bierny jak pracownik

  Pracownicy narzekają na niskie pensje i śmieciowe umowy. Ale sami niewiele robią, by temu przeciwdziałać, choć mają ogromne możliwości.

  czytaj więcej

 • Stan równowagi (nierównowagi?) europejskiej i polskiej gospodarki

  Stan równowagi (nierównowagi?) europejskiej i polskiej gospodarki

  Kryzys w latach 2007–2008 spowodował, że do dnia dzisiejszego gospodarka światowa nie odzyskała tempa wzrostu i normalizacji sprzed tego okresu. Wzrosty gospodarcze osiągano przede wszystkim dzięki programom polityki pieniężnej, wdrażanym jako reakcja na zaburzenia rynków finansowych.

  czytaj więcej

 • Szumlewicz: Chadecki PRL

  Szumlewicz: Chadecki PRL

  Antykomunizm stanowi jedną z kluczowych idei PiS, której nie kwestionuje zresztą żadna licząca się partia opozycyjna. Choć pojęcie komunizmu (podobnie jak w PRL) pozostaje nieostre, to parlament przyjął już ustawę, która ma na celu usunięcie komunistycznych pomników, nazw szkół, ulic czy placów. Mamy zapomnieć o datach, które kojarzą się nam z minionym ustrojem, wykreślić z pamięci ówczesną sztukę, politykę i naukę.

  czytaj więcej

 • Czynniki ryzyka GPW: Niepewność polityczna i ustawa frankowa

  Czynniki ryzyka GPW: Niepewność polityczna i ustawa frankowa

  Druga połowa 2016 r. zapowiada się emocjonująco. Mocne zachowanie amerykańskiego S&P 500 wydaje się niezagrożone, ale koniunktura na europejskich i azjatyckich giełdach jest pod wpływem większej liczby czynników ryzyka - twierdzi Sobiesław Kozłowski z Domu Maklerskiego Raiffeisen Bank Polska.

  czytaj więcej

 • Europa pogrążona w kryzysie gospodarczym. Kraje południa dalekie od wyjścia na prostą

  Europa pogrążona w kryzysie gospodarczym. Kraje południa dalekie od wyjścia na prostą

  Kryzys migracyjny odwrócił uwagę Starego Kontynentu od problemów gospodarczych. Ale kraje unijnego Południa są dalekie od wyjścia na prostą. Najgorzej sytuacja wygląda w Grecji, czego prawdopodobnie nie zauważają tłumnie odwiedzający kraj turyści.

  czytaj więcej

 • Popławski: Kanclerz Merkel na równi pochyłej. Kryzysy zaczynają ją przerastać

  Popławski: Kanclerz Merkel na równi pochyłej. Kryzysy zaczynają ją przerastać

  Upadek Angeli Merkel nie nastąpi natychmiastowo, ale jej kariera polityczna znalazła się na równi pochyłej. Być może będzie w stanie wywalczyć jeszcze jedną nominację na kanclerza Niemiec, ale raczej nie dotrwa do końca kolejnej kadencji. Zbyt wiele europejskich problemów zostało przez nią zamiecionych pod dywan. Zbyt wiele z jej kapitału politycznego rozpłynęło się w czasie kryzysu migracyjnego. Zbyt mało w niej wizji rozwiązania problemów piętrzących się w Niemczech i reszcie Europy.

  czytaj więcej

 • Zalando wybuduje centrum logistyczne o pow. 130 tys. m2 w Gryfinie

  Zalando wybuduje centrum logistyczne o pow. 130 tys. m2 w Gryfinie

  Zalando rozpocznie w sierpniu budowę międzynarodowego centrum logistycznego w Gryfinie pod Szczecinem. Deweloperem nieruchomość o wielkości 130 tys. m2 jest Goodman, podała spółka.

  czytaj więcej

 • Jest praca. Bezrobocie w Polsce niższe od przeciętnego w Unii

  Jest praca. Bezrobocie w Polsce niższe od przeciętnego w Unii

  Przedsiębiorcy szturmują pośredniaki w poszukiwaniu kandydatów na posady, choć wcześniej omijali urzędy szerokim łukiem.

  czytaj więcej

 • Przedsiębiorczość buduje dobrobyt? To mit

  Przedsiębiorczość buduje dobrobyt? To mit

  Od ćwierćwiecza wmawia się nam, że indywidualna zaradność i przedsiębiorczość ważniejsze są od wspólnotowości i współpracy. Jednak za sukces gospodarczy krajów zachodniej Europy mitologizowana w Polsce przedsiębiorczość odpowiada w drugorzędnym stopniu.

  czytaj więcej

 • Job-hopping wkracza do Polski. Coraz częściej przeskakujemy z pracy do pracy

  Job-hopping wkracza do Polski. Coraz częściej przeskakujemy z pracy do pracy

  Mianem job-hopperów określa się osoby, które często zmieniają pracę. Termin pochodzi z USA, gdzie statystyczny pracownik przez całą swoją karierę pracuje dla kilkunastu pracodawców. Przez dziesiątki lat średnia dla pracującego Polaka wynosiła zaledwie kilku. Nie zmieniła tego nawet transformacja ustrojowa, po której bezrobocie poszybowało w górę, a niepewność pracy utrzymywała się na wysokim poziomie. W badaniach opinii publicznej dominował pogląd, że dobra praca to stała praca. W ostatnim czasie trend ulega zmianie, a wśród Polaków, zwłaszcza młodych, coraz więcej jest „skoczków”.

  czytaj więcej

 • Indeksy w USA idą w górę po dobrych danych makro i wynikach banków

  Indeksy w USA idą w górę po dobrych danych makro i wynikach banków

  Giełda na Wall Street w piątek wyraźnie zyskuje na fali optymizmu po dobrych wynikach kwartalnych amerykańskich banków oraz danych makro z gospodarki Chin i USA. W centrum uwagi rynku znajduje się wieczorne wystąpienie przewodniczącej Fed Janet Yellen.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników