bezrobocie we włoszech

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu bezrobocie we włoszech. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące bezrobocie we włoszech.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Jak się żyje w Polsce? Niby coraz lepiej, ale wciąż tak samo źle

  Jak się żyje w Polsce? Niby coraz lepiej, ale wciąż tak samo źle

  Po raz kolejny OECD przygotowała raport dotyczący jakości życia w poszczególnych krajach organizacji. Ogólny wniosek jest jeden: żyje nam się coraz lepiej, ale wciąż nie zbliżamy się do krajów bogatszych. W większości wskaźników jesteśmy w ogonie państw UE i OECD.

  czytaj więcej

 • Pracownik na żądanie - marzenie pracodawców

  Pracownik na żądanie - marzenie pracodawców

  Pracują na telefon – muszą czekać na sygnał od szefa, stawić się w firmie i wtedy rozpocząć wykonywanie zadań. Jeśli im się poszczęści, mogą przepracować nawet pełny wymiar czasu w danym okresie (np. 40 godzin w tygodniu). Ale równie dobrze może zdarzyć się miesiąc, w którym pracodawca nie zadzwoni i nie zarobią nic.

  czytaj więcej

 • Śpiewak o rządach PiS: W Polsce nie będzie nocy kryształowych noży

  Śpiewak o rządach PiS: W Polsce nie będzie nocy kryształowych noży

  Jestem przekonany, że w Polsce nie mamy dziś żadnego problemu z demokracją, która w naszym wykonaniu jest zresztą pewnym fenomenem. Nazywam to demokracją nieliberalną mającą cechy miękkiego autorytaryzmu - mówi w wywiadzie dla DGP Paweł Śpiewak, socjolog i historyk idei, doktor habilitowany nauk humanistycznych, profesor nadzwyczajny Uniwersytetu Warszawskiego, publicysta, poseł na Sejm V kadencji, dyrektor Żydowskiego Instytutu Historycznego.

  czytaj więcej

 • Kryzys europejskiej lewicy. Jaka czeka ją przyszłość?

  Kryzys europejskiej lewicy. Jaka czeka ją przyszłość?

  Europejska lewica przeżywa poważny kryzys. Brak ugrupowań o lewicowym charakterze w polskim parlamencie jest symptomatyczny dla problemów, które dotykają socjaldemokrację w całej Europie. Niektórzy mogą powiedzieć, że partie te zasłużyły sobie na to, bo nie potrafiły poradzić sobie ze zmianami, które zachodzą na naszym kontynencie.

  czytaj więcej

 • Radykalny islam na Bałkanach

  Radykalny islam na Bałkanach

  „Państwo Islamskie założyło na Bałkanach tajną bazę”, „bojownicy kalifatu uderzą na Europę przez Bałkany” – czytamy raz po raz. Alarmujące wieści rzadko mają jednak ciąg dalszy. Na Bałkanach są radykałowie – tyle że dosyć senni

  czytaj więcej

 • Polscy absolwenci: Przed bezrobociem ratują ich śmieciówki. Pracy szukają bardzo długo

  Polscy absolwenci: Przed bezrobociem ratują ich śmieciówki. Pracy szukają bardzo długo

  Polscy absolwenci częściej niż ich rówieśnicy w krajach Unii Europejskiej podejmują pracę na umowy czasowe, jednak w efekcie mniej z nich pozostaje bez pracy. Instytut Badań Edukacyjnych opublikował raport z międzynarodowego projektu badawczego „Wykluczenie społeczne młodzieży w Europie: nakładające się wymiary marginalizacji, indywidualne strategie, skuteczność polityk publicznych i transferów (EXCEPT)”.

  czytaj więcej

 • Legalizacja pobytu miliona imigrantów? Skiba z MSW: To gigantyczna szansa

  Legalizacja pobytu miliona imigrantów? Skiba z MSW: To gigantyczna szansa

  Związek Przedsiębiorców i Pracodawców chce zalegalizować pobyt wszystkich przebywających w Polsce Ukraińców, Wietnamczyków i Białorusinów. – Zatrzymajmy ich, bo pójdą gdzieś indziej – apeluje Cezary Kazimierczak, prezes ZPP. Resortowi przedstawiciele wstępnie wyrazili swoje poparcie dla pomysłu, za którym, jak twierdzą jego autorzy, stoi ratowanie demografii w Polsce.

  czytaj więcej

 • Włochy: Mieszany bilans Mattea Renziego

  Włochy: Mieszany bilans Mattea Renziego

  Nie ulega wątpliwości, że Italia pod jego przywództwem jest w znacznie lepszej kondycji. Ale nie w aż tak dobrej, jak on sam to przedstawia. Z okazji przypadającej w poniedziałek rocznicy Renzi zamieścił na profilu na Facebooku serię zdjęć dokumentujących dokonania jego gabinetu. To, że Włochy wyszły z recesji, odzyskały zaufanie inwestorów i spada w nich bezrobocie, jest bezsprzecznym sukcesem, ale na ile jest to efekt działań rządu, a na ile sprzyjających okoliczności zewnętrznych, pozostaje otwartą kwestią.

  czytaj więcej

 • Zakupy w niedzielę? Sprawdź, jakie kraje UE ograniczają handel w święta

  Zakupy w niedzielę? Sprawdź, jakie kraje UE ograniczają handel w święta

  Tylko w dziewięciu z 28 państw Unii Europejskiej obowiązują znaczące ograniczenia dotyczące handlu w niedziele i święta. W pozostałych 19 przez cały tydzień zakupy można robić niemal bez limitów. Najostrzejsze restrykcje panują w Niemczech, Austrii, Belgii i Holandii.

  czytaj więcej

 • Ministerstwo Rozwoju bardziej sceptyczne wobec TTIP czy tylko dyplomatyczne?

  Ministerstwo Rozwoju bardziej sceptyczne wobec TTIP czy tylko dyplomatyczne?

  - Raport Parlamentu Europejskiego na temat konsekwencji wprowadzenia TTIP trzeba brać pod uwagę. Jeśli umowa miałaby faktycznie oznaczać wzrost bezrobocia czy spadek konkurencyjności polskich firm to jesteśmy jej przeciwni. Nie będziemy na siłę dążyć do wprowadzenia TTIP w życie – powiedział wiceminister rozwoju Radosław Domagalski. Ale jednocześnie dodał, że umowa ta jest dla Polski ważna w "części handlowej".

  czytaj więcej

 • Bierny jak pracownik

  Bierny jak pracownik

  Pracownicy narzekają na niskie pensje i śmieciowe umowy. Ale sami niewiele robią, by temu przeciwdziałać, choć mają ogromne możliwości.

  czytaj więcej

 • Stan równowagi (nierównowagi?) europejskiej i polskiej gospodarki

  Stan równowagi (nierównowagi?) europejskiej i polskiej gospodarki

  Kryzys w latach 2007–2008 spowodował, że do dnia dzisiejszego gospodarka światowa nie odzyskała tempa wzrostu i normalizacji sprzed tego okresu. Wzrosty gospodarcze osiągano przede wszystkim dzięki programom polityki pieniężnej, wdrażanym jako reakcja na zaburzenia rynków finansowych.

  czytaj więcej

 • Szumlewicz: Chadecki PRL

  Szumlewicz: Chadecki PRL

  Antykomunizm stanowi jedną z kluczowych idei PiS, której nie kwestionuje zresztą żadna licząca się partia opozycyjna. Choć pojęcie komunizmu (podobnie jak w PRL) pozostaje nieostre, to parlament przyjął już ustawę, która ma na celu usunięcie komunistycznych pomników, nazw szkół, ulic czy placów. Mamy zapomnieć o datach, które kojarzą się nam z minionym ustrojem, wykreślić z pamięci ówczesną sztukę, politykę i naukę.

  czytaj więcej

 • Czynniki ryzyka GPW: Niepewność polityczna i ustawa frankowa

  Czynniki ryzyka GPW: Niepewność polityczna i ustawa frankowa

  Druga połowa 2016 r. zapowiada się emocjonująco. Mocne zachowanie amerykańskiego S&P 500 wydaje się niezagrożone, ale koniunktura na europejskich i azjatyckich giełdach jest pod wpływem większej liczby czynników ryzyka - twierdzi Sobiesław Kozłowski z Domu Maklerskiego Raiffeisen Bank Polska.

  czytaj więcej

 • Europa pogrążona w kryzysie gospodarczym. Kraje południa dalekie od wyjścia na prostą

  Europa pogrążona w kryzysie gospodarczym. Kraje południa dalekie od wyjścia na prostą

  Kryzys migracyjny odwrócił uwagę Starego Kontynentu od problemów gospodarczych. Ale kraje unijnego Południa są dalekie od wyjścia na prostą. Najgorzej sytuacja wygląda w Grecji, czego prawdopodobnie nie zauważają tłumnie odwiedzający kraj turyści.

  czytaj więcej

 • Popławski: Kanclerz Merkel na równi pochyłej. Kryzysy zaczynają ją przerastać

  Popławski: Kanclerz Merkel na równi pochyłej. Kryzysy zaczynają ją przerastać

  Upadek Angeli Merkel nie nastąpi natychmiastowo, ale jej kariera polityczna znalazła się na równi pochyłej. Być może będzie w stanie wywalczyć jeszcze jedną nominację na kanclerza Niemiec, ale raczej nie dotrwa do końca kolejnej kadencji. Zbyt wiele europejskich problemów zostało przez nią zamiecionych pod dywan. Zbyt wiele z jej kapitału politycznego rozpłynęło się w czasie kryzysu migracyjnego. Zbyt mało w niej wizji rozwiązania problemów piętrzących się w Niemczech i reszcie Europy.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników