bezrobocie w polsce

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu bezrobocie w polsce. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące bezrobocie w polsce.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Rynek usług opiekuńczych dla seniorów: Jest mniej przewidywalny niż giełda w czasie kryzysu

  Rynek usług opiekuńczych dla seniorów: Jest mniej przewidywalny niż giełda w czasie kryzysu

  Kiedy bliski starszy człowiek będzie potrzebował dozoru, otworzy się przed wami nowy rynek: opiekunów seniorów. Jest mniej przewidywalny niż giełda w czasie kryzysu.

  czytaj więcej

 • Euro to konieczność

  Euro to konieczność

   Nieprzewidywalność polityki amerykańskiej, destabilizacja polityczna na Bliskim Wschodzie, agresywne zachowania Rosji, ekspansja Chin, nawrót politycznego chaosu w Ameryce Łacińskiej powodują, że konieczne są działania umacniające Unię Europejską - wyjaśnia ekonomista Jędrzej Krakowski.

  czytaj więcej

 • Szwed: Lepsze warunki życia i pracy zatrzymają Polaków w kraju [WYWIAD]

  Szwed: Lepsze warunki życia i pracy zatrzymają Polaków w kraju [WYWIAD]

  W przedsiębiorstwach jest ostry sprzeciw związków zawodowych przeciwko zaniżaniu płac. Skarżą się, że pracodawcy traktują Ukraińców jak tanią siłę roboczą, a to utrudnia prowadzenie negocjacji o podwyżki - powiedział w wywiadzie dla DGP Stanisław Szwed, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej.

  czytaj więcej

 • Kompetencje cyfrowe? ECDL! Kwalifikacje? ECDL!

  Kompetencje cyfrowe? ECDL! Kwalifikacje? ECDL!

  Dane opublikowane w „Manifeście w sprawie e-umiejętności”, przygotowanym przez European Schoolnet oraz DIGITALEUROPE w ramach kampanii e-Skills for Jobs pokazują trwały deficyt kompetencji cyfrowych (e-umiejętności) w Europie. Wysoka stopa bezrobocia, zwłaszcza wśród młodych, w połączeniu z dużą liczbą nieobsadzonych stanowisk pracy z obszaru kompetencji cyfrowych, pozostaje jedną z najbardziej charakterystycznych cech europejskiego rynku pracy. Cyfrowa gospodarka oferuje Europejczykom świetne miejsca pracy, ale tylko wtedy, gdy dysponują właściwymi kompetencjami cyfrowymi.

  czytaj więcej

 • Pracownik dyktuje warunki: Wyższe płace i premie mają zatrzymać zatrudnionych

  Pracownik dyktuje warunki: Wyższe płace i premie mają zatrzymać zatrudnionych

  Jest praca, brakuje chętnych. W pierwszych trzech kwartałach tego roku w firmach zatrudniających co najmniej jednego pracownika powstało aż 551,1 tys. etatów. To rekord. Równocześnie skurczyła się liczba likwidowanych miejsc pracy. Pracodawcy skasowali ich 201,8 tys. – to najlepszy wynik od 2009 r., gdy zaczęto zbierać takie dane. Netto przybyło więc niemal 350 tys. ofert zatrudnienia – to także rekordowy wynik. W końcu września aż 131,2 tys. miejsc pracy było nieobsadzonych.

  czytaj więcej

 • Polska pozycja po decyzji KE słabnie. Inwestorzy wezmą to pod uwagę

  Polska pozycja po decyzji KE słabnie. Inwestorzy wezmą to pod uwagę

  Spór na linii Warszawa – Bruksela w zakresie art. 7 unijnego traktatu nie odbije się szybko na naszej wiarygodności, ale problem pojawi się przy rozmowach o budżecie UE po 2020 r.

  czytaj więcej

 • Mimo obaw gospodarka pozytywnie zakręcona

  Mimo obaw gospodarka pozytywnie zakręcona

  Wzrost PKB pobił oczekiwania sprzed roku, a w finansach państwa jest najlepiej od wielu lat. Tylko inwestycje wciąż kuleją.

  czytaj więcej

 • Prognozy na 2018 rok? Gospodarka z mocną czwórką

  Prognozy na 2018 rok? Gospodarka z mocną czwórką

  W 2018 r. utrzyma się w Polsce wzrost przekraczający 4 proc. – wynika z ankiety DGP wśród ekonomistów kilkunastu krajowych instytucji.

  czytaj więcej

 • Mniej niedoli. Spada inflacja i bezrobocie

  Mniej niedoli. Spada inflacja i bezrobocie

  W grudniu inflacja w Polsce wyniosła 2,1 proc. – taka jest średnia szacunków analityków (wstępne dane Głównego Urzędu Statystycznego poznamy dziś). Jeśli prognozy się sprawdzą, będzie to oznaczało spadek inflacji o 0,4 pkt proc. w porównaniu z listopadem, ale też wzrost o 1,3 pkt. proc. w stosunku do grudnia 2016 r. Równocześnie zdaniem analityków stopa bezrobocia rejestrowanego wyniosła w końcu minionego roku 6,6 proc. Była o 1,7 pkt proc. niższa niż 12 miesięcy wcześniej.

  czytaj więcej

 • Kochalski: Płace nie powinny wyprzedzać wydajności

  Kochalski: Płace nie powinny wyprzedzać wydajności

  Zmiany zachodzące i wprowadzane w polskiej gospodarce są ściśle związane z kwestią produktywności pracy, która powinna rosnąć, jeśli chcemy podnosić jej konkurencyjność. Gdy gospodarka nie jest jeszcze rozpędzona, powinna obowiązywać reguła, że płace nie wzrastają szybciej aniżeli wydajność pracy. Jeżeli gospodarka pędzi, a z taką sytuacją mamy do czynienia obecnie, wydajność pracy nie powinna wzrastać wolniej niż płace – to w pewnym sensie prawidłowa odpowiedź na rosnącą presję płacową w naszym kraju.

  czytaj więcej

 • Polskie domeny znikają z internetu

  Polskie domeny znikają z internetu

  W ciągu pół roku ubyło ponad 60 tys. adresów z końcówką .pl. Po latach boomu na rynku wirtualnych nieruchomości notujemy spadki.

  czytaj więcej

 • Radomsko musi otworzyć się na świat

  Radomsko musi otworzyć się na świat

  Z inicjatywy Regionalnej Izby Przemysłowo-Handlowej w Radomsku 23 czerwca br. odbyło się Radomszczańskie Forum Przedsiębiorczości. Dzień zaowocował ważnymi i rzeczowymi dyskusjami o potencjale rozwoju gospodarczego miasta i regionu.

  czytaj więcej

 • Nierówności społeczne ceną za rozwój gospodarki?

  Nierówności społeczne ceną za rozwój gospodarki?

  Czy rosnące rozwarstwienie to cena, jaką trzeba zapłacić za rozwój gospodarki? Wcale nie.

  czytaj więcej

 • Radomsko musi otworzyć się na świat

  Radomsko musi otworzyć się na świat

  Z inicjatywy Regionalnej Izby Przemysłowo-Handlowej w Radomsku 23 czerwca br. odbyło się Radomszczańskie Forum Przedsiębiorczości. Dzień zaowocował ważnymi i rzeczowymi dyskusjami o potencjale rozwoju gospodarczego miasta i regionu.

  czytaj więcej

 • Prognozy dla firm na 2018 rok: Po pierwsze rekrutacja, po drugie motywacja

  Prognozy dla firm na 2018 rok: Po pierwsze rekrutacja, po drugie motywacja

  Firma to ludzie, a firma, która osiąga duże sukcesy, to dobry i zgrany zespół specjalistów. Stworzenie lojalnego, zaangażowanego w życie firmy zespołu, to dla pracodawców z każdy rokiem coraz większe wyzwanie, bowiem zrekrutowanie odpowiednich osób, na właściwe stanowiska to połowa sukcesu, drugą jest zaoferowanie konkurencyjnych warunków zatrudnienia, by chcieli zostać w strukturach firmy na dłużej. Prognozy na 2018 rok jasno pokazują – powstaje coraz więcej nowych miejsc pracy, a co się z tym wiąże, wyścig o dobrego pracownika trwa.

  czytaj więcej

 • Rafalska: Mniej osób korzysta z pomocy społecznej. To nie zaskoczenie

  Rafalska: Mniej osób korzysta z pomocy społecznej. To nie zaskoczenie

  Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska powiedziała, że informacje GUS o zmniejszającej się liczbie osób korzystających z pomocy społecznej, nie są zaskoczeniem.

  czytaj więcej

 • Światowa gospodarka powinna urosnąć o ponad 3 proc. w tym roku

  Światowa gospodarka powinna urosnąć o ponad 3 proc. w tym roku

  - Silniejszy, niż oczekiwano, wzrost w rozwiniętych gospodarkach, szczególnie w strefie euro, wyjaśnia znaczną część podwyżki szacunków globalnego wzrostu w 2017 r. i prognozy na 2018 r. - wyjaśnia Franziska Ohnsorge, menedżer w Banku Światowym, współautorka raportu z prognozami gospodarczymi.

  czytaj więcej

 • Bank Światowy podniósł prognozę wzrostu PKB Polski w 2018 r. do 4 proc.

  Bank Światowy podniósł prognozę wzrostu PKB Polski w 2018 r. do 4 proc.

  Bank Światowy prognozuje, że PKB Polski wzrośnie w 2018 r. o 4 proc., w 2019 r. o 3,5 proc., a w 2020 r. o 3,1 proc. - wynika z raportu banku. W 2017 roku, według prognoz, wzrost wyniósł 4,5 proc.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników