berners

Berners Roding – wieś w Anglii, w hrabstwie Essex.


 • Michaił Gorbaczow uhonorowany przez światowe gwiazdy w londyńskiej Albert Hall (ZOBACZ ZDJĘCIA)

  Michaił Gorbaczow uhonorowany przez światowe gwiazdy w londyńskiej Albert Hall (ZOBACZ ZDJĘCIA)

  Były lider KPZR, pierwszy i jedyny prezydent ZSRR Michaił Gorbaczow z okazji 80-cioletnich urodzin został w środę uhonorowany galowym koncertem i bankietem w najbardziej prestiżowej sali koncertowej brytyjskiej metropolii.

  czytaj więcej

 • Twórca internetu potępia inwigilacyjne działania NSA i GCHQ

  Twórca internetu potępia inwigilacyjne działania NSA i GCHQ

  Twórca internetu Tim Berners-Lee potępił internetową inwigilację prowadzoną przez amerykańską Narodową Agencję Bezpieczeństwa NSA i tajne służby brytyjskie. Jego wypowiedzi publikuje dzisiejszy brytyjski dziennik "The Guardian".

  czytaj więcej

 • Tim Clapham: 146 osób, które kontrolują świat

  Tim Clapham: 146 osób, które kontrolują świat

  Poprosiłem moich studentów o posłuchanie/obejrzenie dowolnej prezentacji wideo związanej z zagadnieniami ekonomii lub psychologii ekonomicznej oraz napisanie jej streszczenia. Bardzo mnie ciekawiło, co wybiorą, bo przecież ci młodzi ludzie należą do pokolenia, które w 2050 r. będzie zajmowało kluczowe stanowiska kierownicze. Dlatego starałem się im ani nie podpowiadać, ani niczego im nie sugerować (choć każdy nauczyciel akademicki przyzna, że bezwzględny obiektywizm jest równie możliwy co istnienie jednorożców i rusałek).

  czytaj więcej

 • Woś: Pokemony późnego kapitalizmu

  Woś: Pokemony późnego kapitalizmu

  Pokemony państwo kojarzą? Pewnie tak. Bo nie trzeba się było nawet za nimi osobiście uganiać, by usłyszeć o wielkim powrocie tych „kieszonkowych potworków” latem tego roku. Wtedy to spora część świata zwariowała na punkcie nowej aplikacji Pokemon Go, dzięki której można „łapać” pokemony w tzw. rzeczywistości rozszerzonej, czyli na przykład na spacerze, trzymając w ręku smartfon.

  czytaj więcej

 • PE: Kolejna bitwa w walce o prawa twórców

  PE: Kolejna bitwa w walce o prawa twórców

   Dziś w Parlamencie Europejskim odbędzie się długo oczekiwana debata plenarna na temat unijnej dyrektywy o prawach autorskich. Głosowanie nad wersją przepisów opracowaną przez komisję prawną PE wraz ze zgłoszonymi poprawkami zaplanowano na jutro. Przyjęty tekst będzie następnie punktem wyjścia do zawarcia porozumienia z Radą UE (ta przyjęła swoje stanowisko w maju).

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników