beata gessel

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu beata gessel. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące beata gessel.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Rynek usług prawnych dalej będzie się rozwijał

  Rynek usług prawnych dalej będzie się rozwijał

  Prawnicy pozytywnie widzą przyszłość swojej branży. Aż 67 proc. z nich uważa, że w ciągu najbliższych 12 miesięcy rynek usług prawnych będzie rósł. Pomimo kryzysu nadal królują spory gospodarcze. 69 proc. ankietowanych twierdzi, że prowadzi więcej takich spraw.

  czytaj więcej

 • Arbitraż i mediacja stają się coraz bardziej popularne

  Arbitraż i mediacja stają się coraz bardziej popularne

  Mediacja i postępowanie arbitrażowe zyskują coraz więcej zwolenników wśród prawników i przedsiębiorców. Taka forma rozwiązania sporu jest szybsza i pozwala na kontynuowanie współpracy przez skłócone strony.

  czytaj więcej

 • Arbitraż jest wciąż elitarny

  Arbitraż jest wciąż elitarny

  W sądach polubownych będą też rozpatrywane spory korporacyjne między spółką a wspólnikiem. Sądownictwo polubowne jest bardziej skuteczne niż sądy państwowe – uważa 50 proc. prawników.

  czytaj więcej

 • Sztabińska: Minister sprawiedliwości to nieprawnik, który mówi jak prawnik. Tyle że prościej

  Sztabińska: Minister sprawiedliwości to nieprawnik, który mówi jak prawnik. Tyle że prościej

  Zeszłoroczna decyzja Jarosława Gowina o przyjęciu teki ministra sprawiedliwości wprawiła mnie w konsternację. Chyba jak większość osób, które ukończyły prawo i znają środowisko prawników.

  czytaj więcej

 • Mec. Gessel: Minister Gowin mnie zaskoczył

  Mec. Gessel: Minister Gowin mnie zaskoczył

  „Mam w nosie literę przepisów” powiedział Minister Gowin. Taki tekst wzburzył cały świat prawniczy i ja jako prawnik z prawie 25 letnim stażem się temu naprawdę dziwię - pisze dla Legalpoint dr Beata Gessel-Kalinowska vel Kalisz, wspólnik zarządzający kancelarii GESSEL.

  czytaj więcej

 • Kobieca fala w samorządach prawniczych

  Kobieca fala w samorządach prawniczych

  Korporacje prawnicze uchodzą za bastiony konserwatyzmu. Uznawane są za typowo męski świat, bo władzę sprawują głównie mężczyźni. Ale to się zmienia.

  czytaj więcej

 • Kobieca fala w samorządach prawniczych

  Kobieca fala w samorządach prawniczych

  Korporacje prawnicze uchodzą za bastiony konserwatyzmu. Uznawane są za typowo męski świat, bo władzę sprawują głównie mężczyźni. Ale to się zmienia

  czytaj więcej

 • Świat najchętniej wybiera arbitrów ze Szwajcarii

  Świat najchętniej wybiera arbitrów ze Szwajcarii

  Przy wsparciu legislacyjnym mamy szanse, aby nasz arbitraż odgrywał poważną rolę - mówi Beata Gessel-Kalinowska vel Kalisz.

  czytaj więcej

 • Czwarta edycja prestiżowych ,,Diamentów Private Equity” przed nami

  Czwarta edycja prestiżowych ,,Diamentów Private Equity” przed nami

  8 czerwca w Warszawie podczas ,,Private Equity Forum & Awards Gala” przyznane zostaną po raz czwarty ,,Diamenty Private Equity”, którymi uhonorowane zostaną wyróżniające się podmioty w obszarze rynku kapitałowego w Polsce. Organizatorem konkursu jest Executive Club, a jego patronat merytoryczny objęło Polskie Stowarzyszenie Inwestorów Kapitałowych.

  czytaj więcej

 • Arbitraż zyskuje na popularności

  Arbitraż zyskuje na popularności

  Niemal 100 aplikantów radcowskich i adwokackich z całej Polski wzięło udział w finałowych etapach Konkursu Arbitrażowego Lewiatan (KAL). Była to już czwarta edycja tego największego i najbardziej prestiżowego polskiego konkursu typu moot court i pierwsza pod patronatem medialnym DGP.

  czytaj więcej

 • Arbitraż: Bo pieniądze lubią ciszę

  Arbitraż: Bo pieniądze lubią ciszę

  Rozstrzyganie spraw z zakresu fuzji i przejęć wymaga analizy kondycji finansowej firm. Tę zaś z reguły wolałyby one pozostawić dla siebie, a nie dzielić się nią ze wszystkimi  - mówi w wywiadzie dla DGP Dr Beata Gessel-Kalinowska vel Kalisz – prezes Sądu Arbitrażowego przy Konfederacji Lewiatan, wspólnik w kancelarii GESSEL.

  czytaj więcej

 • Nagrody Bizneswoman Roku rozdane!

  Nagrody Bizneswoman Roku rozdane!

  W czwartek 1 marca, w budynku Senator w Warszawie odbyła się Gala wręczenia nagród w IX edycji konkursu Bizneswoman Roku. Statuetki i wyróżnienia zostały wręczone w dziewięciu kategoriach: Liderka w Korporacji, Moja Firma, Start-up Roku, Pomysł na Biznes, Kobieta w Nowych Technologiach, Nauka i Biznes oraz Male Champion of Change, w której po raz pierwszy nagrodzeni zostali mężczyźni działający na rzecz różnorodności i wspierania kobiet. W głosowaniu internautów wyłoniono Influencerkę Roku. Przyznano także nagrodę Grand Prix Kobieta Sztuki.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników