Barbara Szulc

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu Barbara Szulc. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące Barbara Szulc.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Podatnicy się mylą, bo nie ma jednolitej ustawy

  Podatnicy się mylą, bo nie ma jednolitej ustawy

  Tekst jednolity ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych ogłoszono w 2000 roku. Od 10 lat przepisy ustawy o PIT były zmieniane i modyfikowane ponad 100 razy. Marszałek Sejmu i minister finansów powinni przygotować i ogłosić nowy tekst jednolity.

  czytaj więcej

 • W NFZ są pieniądze na nagrody dla znajomych prezesa, brakuje na leki

  W NFZ są pieniądze na nagrody dla znajomych prezesa, brakuje na leki

  Prezes Narodowego Funduszu Zdrowia Jacek Paszkiewicz okazał się hojny dla dyrektorów wojewódzkich oddziałów NFZ. Wypłacił im prawie 160 tysięcy złotych nagród - informuje "Super Express". Jak się okazuje najwięcej, bo aż 24 tys. zł, szef NFZ przyznał swojej koleżance i bliskiej współpracowniczce - szefowej mazowieckiego oddziału NFZ Barbarze Misińskiej.Więcejhttp://www.se.pl/wydarzenia/kraj/prezes-nfz-jacek-paszkiewicz-zauje-na-leki-a-kolegom-daje-nagrody_194349.html

  czytaj więcej

 • Reorganizacja rządu od nowego roku. Zobacz kto odchodzi, kto zostaje

  Reorganizacja rządu od nowego roku. Zobacz kto odchodzi, kto zostaje

  Przed powołaniem nowej Rady Ministrów, co ma nastąpić 22 listopada, zmian w strukturze rządu raczej nie będzie; realne zmiany planowane są w przyszłym roku - twierdzą politycy PO i PSL.

  czytaj więcej

 • Grabarczyk kandydatem PO na wicemarszałka Sejmu. Kto do rządu?

  Grabarczyk kandydatem PO na wicemarszałka Sejmu. Kto do rządu?

  Cezary Grabarczyk ma zostać kandydatem PO na wicemarszałka Sejmu - poinformowały PAP źródła zbliżone do kierownictwa Platformy. W poniedziałek późnym popołudniem zbiera się zarząd krajowy PO, ma rozmawiać o stanowiskach w rządzie i w Sejmie.

  czytaj więcej

 • Szpitale bez drogich terapii lekowych

  Szpitale bez drogich terapii lekowych

  Placówki medyczne unieważniają przetargi na leki. Wszystko przez niejasne przepisy ustawy refundacyjnej. Tracą na tym pacjenci.

  czytaj więcej

 • Nie każdy odzyska podatek z faktury

  Nie każdy odzyska podatek z faktury

  Nie wystarczy sprzedać cokolwiek raz w roku, aby odliczyć VAT zapłacony w cenie towarów i usług. Nie zwalnia to natomiast z obowiązku uiszczenia daniny należnej fiskusowi

  czytaj więcej

 • Kierowca Ubera pracownikiem. Na razie w Kalifornii

  Kierowca Ubera pracownikiem. Na razie w Kalifornii

  Barbara Ann Berwick kobieta współpracująca z kalifornijską korporacją Uber została jednym z największych problemów tej firmy. Decyzją tamtejszej Komisji Pracy kobieta uznana została za pracownika Ubera, a nie jak twierdzi korporacja za współpracującego z nią niezależnego zleceniobiorcę.

  czytaj więcej

 • Telewizja straci grube miliony. Prewspółczynnik VAT uderzył w publicznych nadawców

  Telewizja straci grube miliony. Prewspółczynnik VAT uderzył w publicznych nadawców

  Kolejny problem szefa TVP Jacka Kurskiego: jego firma może zostać zmuszona do zapłacenia fiskusowi nawet 70 mln zł. To przez zmiany w odliczaniu VAT (prewspółczynnik), które weszły w życie od początku 2016 r. Na ich skutek publiczni nadawcy mogą odzyskać mniej podatku z faktur zakupowych. Ten sam problem ma publiczne radio, które szacuje, że w 2017 r. ucieknie mu 14,5 mln zł.  Przeciw niekorzystnym przepisom protestowali zarówno poprzedni, jak i obecny prezes TVP. Janusz Daszczyński wkroczył na drogę sądową, a Jacek Kurski starał się załatwić sprawę polubownie, wykorzystując koneksje w PiS. Na razie jednak walka nie przynosi efektów.

  czytaj więcej

 • Nie wszyscy włodarze stracą na pensjach 20 procent

  Nie wszyscy włodarze stracą na pensjach 20 procent

  Wejście w życie nowych stawek uposażenia dla samorządowców bez odpowiednich przepisów przejściowych zrodziło wiele wątpliwości.

  czytaj więcej

 • Polskie szpitale groźne dla pacjentów

  Polskie szpitale groźne dla pacjentów

  944 placówki zostały ocenione przez sanepid pod względem panujących w nich warunków. W większości mogą one zagrażać bezpieczeństwu chorych. W takiej sytuacji lecznice powinny zostać zamknięte albo przynajmniej ograniczyć działalność.

  czytaj więcej

 • Oto jedynki PO w wyborach do PE

  Oto jedynki PO w wyborach do PE

  Jerzy Buzek, Tomasz Frankowski, Ewa Kopacz, Janusz Lewandowski, Janina Ochojska, Radosław Sikorski, Róża Thun - to "jedynki" Platformy Obywatelskiej na listach Koalicji Europejskiej w wyborach do PE. Kandydatów PO na listy wyborcze zatwierdziła w sobotę Rada Krajowa partii.

  czytaj więcej

 • Wybory do PE - lista w okręgu nr 7 (Poznań)

  Wybory do PE - lista w okręgu nr 7 (Poznań)

  We wszystkich krajach Unii Europejskiej wybory do europarlamentu odbywają się w maju. Polacy pójdą do urn w niedzielę 26 maja. Zgodnie z ustaleniami kampania wyborcza potrwa do 24 maja. Sprawdź, na kogo możesz głosować, jeśli mieszkasz w okręgu nr 7.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników