banku ukraina

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu banku ukraina. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące banku ukraina.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Bankowe rewolucje nie zaskoczą klientów i akcjonariuszy

  Bankowe rewolucje nie zaskoczą klientów i akcjonariuszy

  Klienci i akcjonariusze nie zostaną zaskoczeni rewolucją. A potężna transakcja nie zachwieje złotym.

  czytaj więcej

 • By zarobić tyle co Polacy, imigranci muszą pracować znacznie ciężej

  By zarobić tyle co Polacy, imigranci muszą pracować znacznie ciężej

  Średnio 2100 zł na rękę – tyle dostawali w ub.r. zatrudnieni u nas imigranci ze Wschodu. Większość z nich wykonuje proste prace fizyczne i nie stanowi konkurencji dla rodzimych pracowników – ocenia NBP.

  czytaj więcej

 • USA, Niemcy, Rosja: Co wolno dziennikarzom pracującym w parlamencie?

  USA, Niemcy, Rosja: Co wolno dziennikarzom pracującym w parlamencie?

  Dziennikarze, fotoreporterzy i operatorzy TV mają w europejskich parlamentach dużą swobodę; istnieją pewne ograniczenia, często wynikające ze względów bezpieczeństwa. Wiele restrykcji jest we Włoszech, a w Kijowie dziennikarzy nie obowiązują żadne ograniczenia.

  czytaj więcej

 • Borys: Kupno Pekao to dobry biznes

  Borys: Kupno Pekao to dobry biznes

  - Grupa PFR to znacznie szersza koncepcja niż to, co kilka lat temu miały realizować Polskie Inwestycje Rozwojowe. Chodzi o to, by angażować się w finansowanie tam, gdzie na rynku są luki - uważa Paweł Borys, prezes Polskiego Funduszu Rozwoju.

  czytaj więcej

 • Ukraińcy próbują ratować swój największy bank

  Ukraińcy próbują ratować swój największy bank

  97 proc. portfela PrywatBanku stanowiły kredyty dla podmiotów powiązanych z głównym właścicielem.

  czytaj więcej

 • Prezes Netii: Sam internet to już nie atrakcja. Damy widzowi możliwość angażowania się w przekaz [WYWIAD]

  Prezes Netii: Sam internet to już nie atrakcja. Damy widzowi możliwość angażowania się w przekaz [WYWIAD]

  - Będziemy wiedzieć, czy widz siedzi przed telewizorem, czy poszedł do kuchni. Damy mu ocenić prowadzącego program i zająć stanowisko w sprawach politycznych - uważa Tomasz Szopa, prezes Netii. 

  czytaj więcej

 • Rok 2016 w polityce. Podsumowanie najważniejszych wydarzeń

  Rok 2016 w polityce. Podsumowanie najważniejszych wydarzeń

  Szczyt NATO w Warszawie, wizyta papieża Franciszka, konflikt wokół Trybunału Konstytucyjnego, powołanie komisji śledczej ds. Amber Gold, protest opozycji na sali sejmowej - są wśród najważniejszych wydarzeń, które miały miejsce na scenie politycznej w mijającym roku.

  czytaj więcej

 • Jerzy Buzek: Unia się rozpada. Zawiodła nas demokracja [WYWIAD]

  Jerzy Buzek: Unia się rozpada. Zawiodła nas demokracja [WYWIAD]

  - Tusk ma teraz wielkie obowiązki wobec Europy, musi robić wszystko, żeby Unia była silna. Nie ma innego wyjścia, jak wracać do świata wartości naruszonego przez pazerny wolny rynek, przez technologię, która wymyka nam się z rąk, przez demokrację, która jest w jakiś sposób ociężała i ma trudności z szybkim podejmowaniem decyzji. Jeśli to mamy uratować, to tylko tak, jak to robiliśmy w czasach Solidarności. Jeśli uwierzymy, jak mówił Vaclav Havel – w siłę bezsilnych. Nie potrzebujemy nowych traktatów ani większej integracji, my musimy strzec tego, co jest - zauważa Jerzy Buzek.

  czytaj więcej

 • Najważniejsze wydarzenia polityczne 2016 [PODSUMOWANIE]

  Najważniejsze wydarzenia polityczne 2016 [PODSUMOWANIE]

  Szczyt NATO w Warszawie, wizyta papieża Franciszka, konflikt wokół Trybunału Konstytucyjnego, powołanie komisji śledczej ds. Amber Gold, protest opozycji na sali sejmowej - są wśród najważniejszych wydarzeń, które miały miejsce na scenie politycznej w mijającym roku.

  czytaj więcej

 • MSZ koryguje swój kurs: UE międzyrządowa i wzrost znaczenia Polski w ONZ

  MSZ koryguje swój kurs: UE międzyrządowa i wzrost znaczenia Polski w ONZ

  Przereklamowany sojusz z Brytyjczykami, nie tak złe, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka, stosunki z Niemcami, sukces szczytu NATO, wyczekiwanie na Donalda Trumpa, chłód w relacjach ze słabnącymi instytucjami unijnymi – taki jest dotychczasowy bilans ministra Witolda Waszczykowskiego. Wczoraj szef dyplomacji przedstawił rządowi priorytety na 2017 r. Będą one podstawą drugiego sejmowego exposé ministra.

  czytaj więcej

 • Kim są Ukraińcy pracujący w Polsce

  Kim są Ukraińcy pracujący w Polsce

  W całym ubiegłym roku pracowało w Polsce ponad 1,2 mln Ukraińców. DGP, na podstawie dostępnych danych, kreśli portret statystycznego przybysza ze Wschodu. Wyraźnie widać z niego, że wojna zmieniała charakter imigracji. Obecny wizerunek przybysza znacznie się różni od tego przed 2014 r. Według badań NBP przeprowadzonych w aglomeracji warszawskiej, w której Ukraińców jest najwięcej, w nowej fali przeważają mężczyźni, których jest 57,9 proc. (wcześniej było ich 32,9 proc.). To również osoby młode – mają średnio 32,8 roku (we wcześniejszej fali emigracji mieli przeciętnie 42,8 roku). Wśród przyjezdnych wzrósł udział osób ze wschodniej części Ukrainy. Z regionów rosyjskojęzycznych, zagrożonych konfliktem (z 6,3 proc. przed 2013 r. do 28,4 proc. w terminie późniejszym).

  czytaj więcej

 • Clapham: Ten kongres przypomina pogrzeb

  Clapham: Ten kongres przypomina pogrzeb

  Tradycyjna europejska lewica nie otrzymała w ubiegłym roku prezentu pod choinkę. Choć prawicowy populizm został w ostatniej chwili powstrzymany w Austrii (jednak zrobił to przedstawiciel Zielonych!), to nadal stanowi poważne zagrożenie dla socjaldemokratycznych partii Europy. Wielu zwolenników lewicy (także tych potencjalnych) uwiodły obietnice oraz nacjonalistyczna retoryka prawej strony. Jak zatem lewicowe partie poradzą sobie z tym egzystencjalnym kryzysem?

  czytaj więcej

 • Zapraszamy do Polski imigrantów. Szykuje się wielka zmiana w polskiej polityce migracyjnej

  Zapraszamy do Polski imigrantów. Szykuje się wielka zmiana w polskiej polityce migracyjnej

  Szykuje się wielka zmiana w polskiej polityce migracyjnej. Przyjeżdżający do nas ze Wschodu łatwiej znajdą pracę i szybciej uzyskają pobyt stały. Pod warunkiem, że spełnią warunki stawiane im przez rząd.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników