banku ukraina

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu banku ukraina. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące banku ukraina.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Długi w transporcie nie topnieją

  Długi w transporcie nie topnieją

  Silny wzrost gospodarczy nie przekłada się na poprawę sytuacji w branży transportowej. Podwyżka cen paliw, wciąż duża konkurencja odbijają się na marżach przewoźników, którzy są coraz gorszymi płatnikami.

  czytaj więcej

 • Zachodnie giełdy odrabiają straty

  Zachodnie giełdy odrabiają straty

  Zachodnioeuropejskie giełdy pędzą - po porannych wzrostach o ponad 1 procent, teraz indeksy są już po ponad 2 procent powyżej kreski. Większość strat z poprzednich kilku sesji została odrobiona - informują maklerzy.

  czytaj więcej

 • Polskie firmy już nie upadają tak często

  Polskie firmy już nie upadają tak często

  W I połowie roku sądy ogłosiły 328 bankructw firmowych – wynika z danych Coface. To zasługa dobrej koniunktury, która jeszcze potrwa. Od stycznia do czerwca liczba bankructw w Polsce zmniejszyła się o 14 proc. r./r. Tym samym potwierdzają się prognozy ekspertów – że ich skala będzie sukcesywnie maleć.

  czytaj więcej

 • Skutki Brexitu mniej poważne niż się wydawało?

  Skutki Brexitu mniej poważne niż się wydawało?

  Ekonomiści przewidują negatywne skutki Brexitu dla PKB Wlk. Brytanii, ale niektóre firmy nie chcą opuszczać Londynu. Brytyjscy producenci owoców i rybacy obawiają się skutków Brexitu. Wynik referendum w UK korzystny dla Rosji.

  czytaj więcej

 • Szczyt NATO i ŚDM w Polsce: Rosja zawiesza stosowanie umowy o małym ruchu granicznym

  Szczyt NATO i ŚDM w Polsce: Rosja zawiesza stosowanie umowy o małym ruchu granicznym

  Od poniedziałku Rosja zawiesza stosowanie umowy o małym ruchu granicznym w obwodzie kaliningradzkim. Jest to odpowiedź na analogiczną decyzję Polski, podjętą w związku ze zbliżającym się szczytem NATO i Światowymi Dniami Młodzieży. W ten weekend na polsko-rosyjskiej granicy zwiększył się ruch.

  czytaj więcej

 • Przybysze ze Wschodu zostawiają u nas miliardy

  Przybysze ze Wschodu zostawiają u nas miliardy

  Ukraińcy płacą najwięcej i wciąż ich przybywa. Białorusini oszczędzają, bo ich kraj jest w kryzysie. Rosjanie także tną wydatki. W I kwartale tego roku przez zewnętrzną, lądową granicę Unii Europejskiej przybyło do nas 6,9 mln cudzoziemców, przy czym część odwiedzała nas wielokrotnie. To o 19,4 proc. więcej niż przed rokiem – wynika z najnowszych badań Urzędu Statystycznego w Rzeszowie, specjalizującego się w zbieraniu takich danych.

  czytaj więcej

 • Parafianowicz: Schröderyzm w USA, czyli kto mebluje głowę Trumpa

  Parafianowicz: Schröderyzm w USA, czyli kto mebluje głowę Trumpa

  Ameryka nie ma automatycznych zobowiązań wobec swoich sojuszników w NATO. Należy rozważyć sens utrzymywania wojsk USA za granicą. I zastanowić się nad statusem Krymu. Warto też, by rosyjscy hakerzy zajęli się skrzynką mailową kandydatki demokratów Hillary Clinton.

  czytaj więcej

 • W sobotę mija rok od zaprzysiężenia Andrzeja Dudy na prezydenta RP

  W sobotę mija rok od zaprzysiężenia Andrzeja Dudy na prezydenta RP

  W sobotę mija rok prezydentury Andrzeja Dudy. Szczyt NATO w Warszawie, którego prezydent był gospodarzem, to jedno z najważniejszych wydarzeń w tym czasie. Do Sejmu trafiły zapowiadane przez Dudę w kampanii projekty ustaw, m.in. ws. wieku emerytalnego. Krytykę opozycji wywołały decyzje prezydenta dot. TK.

  czytaj więcej

 • Godlewski: Uczmy się od Kremla

  Godlewski: Uczmy się od Kremla

  Polski rząd wymienia ambasadorów i tworzy fundusz promocji. To może jednak nie wystarczyć, by skutecznie lobbować za granicą. Pieniądze są ważne, lecz przede wszystkim potrzeba silnych osobowości, sieci kontaktów, a nieraz także tupetu. Mistrzami międzynarodowego PR są Rosjanie, Amerykanie i papież Franciszek. Ci pierwsi powołali niedawno w Niemczech kolejną instytucję promującą ich punkt widzenia i rosyjskie interesy.

  czytaj więcej

 • Eksperci o dymisji szefa administracji Kremla: Putin konsoliduje władzę

  Eksperci o dymisji szefa administracji Kremla: Putin konsoliduje władzę

  Odsunięcie od władzy szefa prezydenckiej administracji Siergieja Iwanowa przez prezydenta Władimira Putina to upadek jednego z najpotężniejszych ludzi w Rosji. Zdaniem ekspertów Putin konsoliduje władzę przed wyborami i odsuwa ludzi zbyt wpływowych.

  czytaj więcej

 • Brexit jeszcze postraszy firmy

  Brexit jeszcze postraszy firmy

  Eksporterzy przygotowali się na obecne osłabienie funta. Ale przyszły rok jest dużą niewiadomą. Od dnia, w którym Brytyjczycy zdecydowali o wyjściu z Unii Europejskiej, kurs funta w złotych spadł o ponad 13 proc. Od kilku dni za funta płaci się mniej niż 5 zł. Wczoraj kosztował on 4,96 zł.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników