banku ukraina

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu banku ukraina. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące banku ukraina.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Przybysze ze Wschodu zostawiają u nas miliardy

  Przybysze ze Wschodu zostawiają u nas miliardy

  Ukraińcy płacą najwięcej i wciąż ich przybywa. Białorusini oszczędzają, bo ich kraj jest w kryzysie. Rosjanie także tną wydatki. W I kwartale tego roku przez zewnętrzną, lądową granicę Unii Europejskiej przybyło do nas 6,9 mln cudzoziemców, przy czym część odwiedzała nas wielokrotnie. To o 19,4 proc. więcej niż przed rokiem – wynika z najnowszych badań Urzędu Statystycznego w Rzeszowie, specjalizującego się w zbieraniu takich danych.

  czytaj więcej

 • Parafianowicz: Schröderyzm w USA, czyli kto mebluje głowę Trumpa

  Parafianowicz: Schröderyzm w USA, czyli kto mebluje głowę Trumpa

  Ameryka nie ma automatycznych zobowiązań wobec swoich sojuszników w NATO. Należy rozważyć sens utrzymywania wojsk USA za granicą. I zastanowić się nad statusem Krymu. Warto też, by rosyjscy hakerzy zajęli się skrzynką mailową kandydatki demokratów Hillary Clinton.

  czytaj więcej

 • W sobotę mija rok od zaprzysiężenia Andrzeja Dudy na prezydenta RP

  W sobotę mija rok od zaprzysiężenia Andrzeja Dudy na prezydenta RP

  W sobotę mija rok prezydentury Andrzeja Dudy. Szczyt NATO w Warszawie, którego prezydent był gospodarzem, to jedno z najważniejszych wydarzeń w tym czasie. Do Sejmu trafiły zapowiadane przez Dudę w kampanii projekty ustaw, m.in. ws. wieku emerytalnego. Krytykę opozycji wywołały decyzje prezydenta dot. TK.

  czytaj więcej

 • Godlewski: Uczmy się od Kremla

  Godlewski: Uczmy się od Kremla

  Polski rząd wymienia ambasadorów i tworzy fundusz promocji. To może jednak nie wystarczyć, by skutecznie lobbować za granicą. Pieniądze są ważne, lecz przede wszystkim potrzeba silnych osobowości, sieci kontaktów, a nieraz także tupetu. Mistrzami międzynarodowego PR są Rosjanie, Amerykanie i papież Franciszek. Ci pierwsi powołali niedawno w Niemczech kolejną instytucję promującą ich punkt widzenia i rosyjskie interesy.

  czytaj więcej

 • Eksperci o dymisji szefa administracji Kremla: Putin konsoliduje władzę

  Eksperci o dymisji szefa administracji Kremla: Putin konsoliduje władzę

  Odsunięcie od władzy szefa prezydenckiej administracji Siergieja Iwanowa przez prezydenta Władimira Putina to upadek jednego z najpotężniejszych ludzi w Rosji. Zdaniem ekspertów Putin konsoliduje władzę przed wyborami i odsuwa ludzi zbyt wpływowych.

  czytaj więcej

 • Brexit jeszcze postraszy firmy

  Brexit jeszcze postraszy firmy

  Eksporterzy przygotowali się na obecne osłabienie funta. Ale przyszły rok jest dużą niewiadomą. Od dnia, w którym Brytyjczycy zdecydowali o wyjściu z Unii Europejskiej, kurs funta w złotych spadł o ponad 13 proc. Od kilku dni za funta płaci się mniej niż 5 zł. Wczoraj kosztował on 4,96 zł.

  czytaj więcej

 • Wybory w Rosji: W oczekiwaniu na prowokacje

  Wybory w Rosji: W oczekiwaniu na prowokacje

  Ukraińscy i białoruscy analitycy obawiają się, że w warunkach kampanii wyborczej Moskwa może wzmóc naciski na sąsiadów.

  czytaj więcej

 • Co konkretnie znaczy Brexit? [OPINIA]

  Co konkretnie znaczy Brexit? [OPINIA]

  Brytyjczycy podjęli brzemienną w skutki decyzję. Brexit znaczy Brexit – potwierdziła Theresa May, nowa brytyjska premier, która podczas kampanii opowiadała się za pozostaniem Wielkiej Brytanii w UE. Jednak nikt ani w Londynie, ani w Brukseli nie wie, co ten Brexit dokładnie oznacza.

  czytaj więcej

 • Wiela Brytania: May za utrzymaniem sankcji wobec Rosji w związku z Ukrainą

  Wiela Brytania: May za utrzymaniem sankcji wobec Rosji w związku z Ukrainą

  Podczas spotkania z przewodniczącym Rady Europejskiej Donaldem Tuskiem brytyjska premier Theresa May opowiedziała się w czwartek za utrzymaniem sankcji wobec Rosji w związku z aneksją Krymu oraz jej działaniami na wschodniej Ukrainie - podała rzeczniczka.

  czytaj więcej

 • Wicepremier Ukrainy: Mamy nadzieję, że w przyszłym roku PKB Ukrainy wzrośnie o 2 procent [WIDEO]

  Wicepremier Ukrainy: Mamy nadzieję, że w przyszłym roku PKB Ukrainy wzrośnie o 2 procent [WIDEO]

  Mamy nadzieję, że w przyszłym roku gospodarka Ukrainy wzrośnie o 2 proc., a w tym roku powinno to być 1 proc. To pokazuje, że ukraińska gospodarka stabilizuje się - przekonuje w rozmowie z PAP wicepremier Ukrainy Iwanna Kłympusz-Cincadze.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników