banku ukraina

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu banku ukraina. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące banku ukraina.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Polska na Jedwabnym Szlaku

  Polska na Jedwabnym Szlaku

  Wizyta przewodniczącego Xi Jinpinga to wydarzenie bez precedensu. Po raz pierwszy w  historii zdarza się, by po wizycie prezydenta RP w Chinach (listopad 2015 r.) chiński przywódca w tak krótkim czasie złożył rewizytę. To potwierdza tezę, że relacje polityczne między Polską a Chinami są najlepsze w historii. Ale rację też mają ci, którzy twierdzą, że polityka wyprzedziła gospodarkę i dobre relacje nie przełożyły się jak dotąd na sukcesy ekonomiczne. Pobyt Xi Jinpinga może być zatem długo oczekiwanym przełomem.

  czytaj więcej

 • UE podjęła wstępną decyzję o przedłużeniu sankcji wobec Rosji

  UE podjęła wstępną decyzję o przedłużeniu sankcji wobec Rosji

  Ambasadorowie państw UE zadecydowali we wtorek wstępnie o przedłużeniu unijnych sankcji gospodarczych wobec Rosji o pół roku - podały unijne źródła. Decyzję mają zatwierdzić jeszcze ministrowie państw Unii.

  czytaj więcej

 • Co jeśli dojdzie do Brexitu? Europa zachoruje, ale przeżyje

  Co jeśli dojdzie do Brexitu? Europa zachoruje, ale przeżyje

  Berlin i Paryż zechcą pewnie zminimalizować skutki Brexitu poprzez dokończenie budowy unii wewnątrz Wspólnoty – bez oglądania się na resztę. Armagedonu jednak nie będzie

  czytaj więcej

 • Jeśli Londyn zostanie w Unii, będzie o jeden kryzys mniej

  Jeśli Londyn zostanie w Unii, będzie o jeden kryzys mniej

  Konsekwencje Brexitu, zwłaszcza te negatywne, byłyby odczuwalne daleko poza Wielką Brytanią. I nie chodzi tylko o straty finansowe.

  czytaj więcej

 • Długi w transporcie nie topnieją

  Długi w transporcie nie topnieją

  Silny wzrost gospodarczy nie przekłada się na poprawę sytuacji w branży transportowej. Podwyżka cen paliw, wciąż duża konkurencja odbijają się na marżach przewoźników, którzy są coraz gorszymi płatnikami.

  czytaj więcej

 • Zachodnie giełdy odrabiają straty

  Zachodnie giełdy odrabiają straty

  Zachodnioeuropejskie giełdy pędzą - po porannych wzrostach o ponad 1 procent, teraz indeksy są już po ponad 2 procent powyżej kreski. Większość strat z poprzednich kilku sesji została odrobiona - informują maklerzy.

  czytaj więcej

 • Polskie firmy już nie upadają tak często

  Polskie firmy już nie upadają tak często

  W I połowie roku sądy ogłosiły 328 bankructw firmowych – wynika z danych Coface. To zasługa dobrej koniunktury, która jeszcze potrwa. Od stycznia do czerwca liczba bankructw w Polsce zmniejszyła się o 14 proc. r./r. Tym samym potwierdzają się prognozy ekspertów – że ich skala będzie sukcesywnie maleć.

  czytaj więcej

 • Skutki Brexitu mniej poważne niż się wydawało?

  Skutki Brexitu mniej poważne niż się wydawało?

  Ekonomiści przewidują negatywne skutki Brexitu dla PKB Wlk. Brytanii, ale niektóre firmy nie chcą opuszczać Londynu. Brytyjscy producenci owoców i rybacy obawiają się skutków Brexitu. Wynik referendum w UK korzystny dla Rosji.

  czytaj więcej

 • Szczyt NATO i ŚDM w Polsce: Rosja zawiesza stosowanie umowy o małym ruchu granicznym

  Szczyt NATO i ŚDM w Polsce: Rosja zawiesza stosowanie umowy o małym ruchu granicznym

  Od poniedziałku Rosja zawiesza stosowanie umowy o małym ruchu granicznym w obwodzie kaliningradzkim. Jest to odpowiedź na analogiczną decyzję Polski, podjętą w związku ze zbliżającym się szczytem NATO i Światowymi Dniami Młodzieży. W ten weekend na polsko-rosyjskiej granicy zwiększył się ruch.

  czytaj więcej

 • Przybysze ze Wschodu zostawiają u nas miliardy

  Przybysze ze Wschodu zostawiają u nas miliardy

  Ukraińcy płacą najwięcej i wciąż ich przybywa. Białorusini oszczędzają, bo ich kraj jest w kryzysie. Rosjanie także tną wydatki. W I kwartale tego roku przez zewnętrzną, lądową granicę Unii Europejskiej przybyło do nas 6,9 mln cudzoziemców, przy czym część odwiedzała nas wielokrotnie. To o 19,4 proc. więcej niż przed rokiem – wynika z najnowszych badań Urzędu Statystycznego w Rzeszowie, specjalizującego się w zbieraniu takich danych.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników