bankowych regulaminach

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu bankowych regulaminach. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące bankowych regulaminach.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • ZUS dofinansuje projekty poprawy bhp, które wygrają w konkursie

  ZUS dofinansuje projekty poprawy bhp, które wygrają w konkursie

  Nowe przepisy uregulowały szczegółowo wydatkowanie środków na prewencję wypadkową. Pomysły płatników będą teraz oceniane przez Centralny Instytut Ochrony Pracy.

  czytaj więcej

 • Polityka płacowa TFI jak regulamin wynagradzania

  Polityka płacowa TFI jak regulamin wynagradzania

  Do jej wdrożenia nie wystarczy stosowanie samych przepisów o funduszach inwestycyjnych. Spełnić trzeba także wymogi prawa pracy, np. odpowiednio skonstruować zapisy o reduktorach premii.

  czytaj więcej

 • Państwo nie odpuści kryptowalutowym giełdom: KNF zakopuje bitcoiny

  Państwo nie odpuści kryptowalutowym giełdom: KNF zakopuje bitcoiny

  Nadzór finansowy analizuje, czy skierować do prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez jedną z giełd kryptowalut w Polsce – dowiedział się DGP.

  czytaj więcej

 • Jak rozliczyć dofinansowanie do ferii na dzieci?

  Jak rozliczyć dofinansowanie do ferii na dzieci?

  X spółka z o.o. zgodnie z zapisami regulaminu wynagradzania dofinansowała wypoczynek zimowy dla dzieci pracowników. Dofinansowaniem objęto wypoczynek w formach zorganizowanych (ferie), organizowany przez podmioty prowadzące działalność w zakresie organizowania wypoczynku dzieci na zasadach określonych w rozporządzeniu ministra edukacji narodowej z 30 marca 2016 r. w sprawie wypoczynku dzieci i młodzieży. Kwota dofinansowania wynosi 1500 zł (bez względu na liczbę dzieci danego pracownika korzystających z wypoczynku). Wypoczynek był dofinansowany ze środków obrotowych pracodawcy, a nie ze środków funkcjonującego w spółce zakładowego funduszu świadczeń socjalnych. Przyznanie świadczeń nie było też uzależnione od statusu materialnego. Wypłaty dofinansowań spółka dokonała 25 lutego 2018 r. (dotyczyło dzieci, których wypoczynek zakończył się najpóźniej 11 lutego 2018 r.). Łączna kwota tych dofinansowań wyniosła 15 000 zł (otrzymało je 10 uprawnionych pracowników). Dofinansowania zostały przelane na ich rachunki bankowe. Zgodnie z regulaminem wynagrodzenia pracownik powinien złożyć wniosek o dofinansowanie wraz z dokumentami potwierdzającymi wydatek na wypoczynek (np. fakturę) i jego charakter w terminie siedmiu dni od zakończenia wypoczynku, a pracodawca ma siedem dni na przelanie dofinansowania na rachunek bankowy pracownika. Jak spółka powinna rozliczyć przedmiotowe dofinansowanie w zakresie CIT, VAT i PIT (obowiązki płatnika)? VAT i zaliczki na CIT spółka rozlicza miesięcznie, a jej rokiem podatkowym jest rok kalendarzowy.

  czytaj więcej

 • W autobusie za bilet zapłacimy tylko kartą zbliżeniową. I to zgodnie z prawem

  W autobusie za bilet zapłacimy tylko kartą zbliżeniową. I to zgodnie z prawem

  Takie biletomaty od marca trafią do wrocławskich autobusów miejskich. Czy nowy system dyskryminuje część pasażerów?

  czytaj więcej

 • Wsparcie pieniężne to sposób na związanie pracownika z pracodawcą

  Wsparcie pieniężne to sposób na związanie pracownika z pracodawcą

  Pożyczanie pieniędzy pracownikom przez pracodawców jest jak najbardziej dopuszczalne. Jednak w zależności od stosowanych w zakładzie pracy rozwiązań może być bardziej lub mniej kłopotliwe. Nie ulega wątpliwości, że może to być sposób na związanie pracownika z pracodawcą.

  czytaj więcej

 • Czy wynagrodzenie za pracę można ustalić w obcej walucie

  Czy wynagrodzenie za pracę można ustalić w obcej walucie

  Współpracujemy z zagranicznymi firmami i większość transakcji przeprowadzamy w obcej walucie, w szczególności w euro. Nasi pracownicy często też podróżują za granicę w celu wykonywania zleconych zadań (delegacje zagraniczne). Czy można im zmienić umowy o pracę, wpisując inną walutę wynagrodzenia niż złote? Czy w ogóle można ustalić pensje w walucie obcej, np. w euro? Załóżmy, że planowane wynagrodzenie wyniosłoby 2500 euro i będzie wypłacane pierwszego dnia następnego miesiąca na rachunek bankowy pracownika. Jak rozliczać to wynagrodzenie w zakresie podatku i składek ZUS?

  czytaj więcej

 • O formie wypłaty pensji zdecyduje pracownik. O ile nie będzie zbyt często zmieniał zdania

  O formie wypłaty pensji zdecyduje pracownik. O ile nie będzie zbyt często zmieniał zdania

  W połowie lutego w Dzienniku Ustaw opublikowano ustawę o zmianie niektórych ustaw w związku ze skróceniem okresu przechowywania akt pracowniczych oraz ich elektronizacją. Za jej sprawą 1 stycznia 2019 r. z kodeksu pracy wypadnie kilka archaizmów.

  czytaj więcej

 • Dobra wiadomość dla frankowiczów. Sądy powinny samodzielnie oceniać klauzule niedozwolone

  Dobra wiadomość dla frankowiczów. Sądy powinny samodzielnie oceniać klauzule niedozwolone

  Zdaniem wrocławskiego sądu apelacyjnego to nie oni muszą się trudzić i udowadniać, że postanowienia w umowie kredytu naruszają ich interesy.

  czytaj więcej

 • Każdą umowę trzeba przeczytać. Podpowiadamy, jak uniknąć błędów

  Każdą umowę trzeba przeczytać. Podpowiadamy, jak uniknąć błędów

  Pamiętaj, że masz 14 dni na odstąpienie od umowy – mówi Bartłomiej Wodzicki, dyrektor Departamentu Prawnego w Provident Polska.

  czytaj więcej

 • Fintechy kontra banki. Wdrożenie dyrektywy PSD2 na ostatniej prostej

  Fintechy kontra banki. Wdrożenie dyrektywy PSD2 na ostatniej prostej

  W parlamencie kończą się prace nad przepisami, które mają usunąć bariery rozwoju branży fintechów. Dzięki nim dostawcy nowatorskich usług zyskają m.in. dostęp do rachunku klientów banków.

  czytaj więcej

 • Podzielona płatność to jedna wielka niewiadoma, ale i tak trzeba się do niej przygotować

  Podzielona płatność to jedna wielka niewiadoma, ale i tak trzeba się do niej przygotować

  Grupę kapitałową Tech Met tworzą cztery spółki, których głównym przedmiotem działalności jest produkcja urządzeń przemysłowych. Zgodnie z ustalonymi grupowymi zasadami dystrybucji tylko jedna spółka zajmuje się sprzedażą produktów do zagranicznych kontrahentów – jest to Tech Met International Sp. z o.o. (TMI Sp. z o.o.).

  czytaj więcej

 • Granicki: Pobawimy się w piaskownicy regulacyjnej [WYWIAD]

  Granicki: Pobawimy się w piaskownicy regulacyjnej [WYWIAD]

  - Nie chodzi o to, żeby mieć tysiąc start-upów fintechowych. Wystarczy kilka, kilkanaście, ale takich, które mają szansę stać się „jednorożcami” - mówi Artur Granicki, dyrektor nowego departamentu innowacji finansowych fintech UKNF.

  czytaj więcej

 • Banki niewłaściwie zmieniały warunki umów. UOKiK przeprowadzi kontrole w 7 instytucjach

  Banki niewłaściwie zmieniały warunki umów. UOKiK przeprowadzi kontrole w 7 instytucjach

  Alior Bank, Bank Millennium, BZ WBK, Deutsche Bank, Idea Bank, Pekao SA, i Plus Bank nieprawidłowo informowały o zmianach opłat - poinformował w czwartek UOKiK. Dodano, że po decyzjach urzędu, banki rozliczą się z konsumentami z podwyżek lub udostępnią czasowo niektóre usługi za darmo.

  czytaj więcej

 • Wrócił spór o kserowanie dowodów osobistych? Prezes UODO podejmie przełomową decyzję

  Wrócił spór o kserowanie dowodów osobistych? Prezes UODO podejmie przełomową decyzję

  Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych będzie musiał w wiążący sposób rozstrzygnąć trwający od kilku lat spór. Bank nie potrzebuje kopii dowodu osobistego klienta, aby świadczyć usługi – uważa autor skargi skierowanej na podstawie przepisów RODO.

  czytaj więcej

 • Wszystko, co musisz wiedzieć planując inwestycję w farmę fotowoltaiczną

  Wszystko, co musisz wiedzieć planując inwestycję w farmę fotowoltaiczną

  Liczba instalacji fotowoltaicznych w Polsce rośnie. Ich moc, jak wynika z danych Urzędu Regulacji Energetyki, w końcu czerwca 2018 r. wynosiła 126 MW, co oznacza, że w porównaniu do grudnia ub.r. wzrosła o 16 proc. Tymczasem przedstawiciele branży i rządu zgodnie twierdzą, że tego typu instalacji będzie coraz więcej. Podmiotom decydującym się na inwestowanie w tego typu źródła energii sprzyjają bowiem obecne regulacje, przede wszystkim ustawa z 7 czerwca 2018 r. o zmianie ustawy o odnawialnych źródłach energii oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. poz. 1976), która stworzyła ramy wsparcia w systemie aukcyjnym dla instalacji fotowoltaicznych, w tym dla nowych inwestycji. Takie aukcje mają odbyć się już w listopadzie. Co więcej, Ministerstwo Energii już zapowiada, że przyszłoroczne aukcje OZE w większym stopniu adresowane będą do branży fotowoltaicznej. Resort niedawno zadeklarował, że chciałby, aby w 2020 r. zainstalowane moce w tym sektorze przekroczyły moc 2 GW. Dzisiaj odpowiadamy na pytania, które najczęściej zadają przedsiębiorcy planujący inwestycje w elektrownie słoneczne.

  czytaj więcej

 • Sędzia Sądu Rejonowego z Siemianowic uderza w system bankowy, a TSUE staje po stronie polskich konsumentów

  Sędzia Sądu Rejonowego z Siemianowic uderza w system bankowy, a TSUE staje po stronie polskich konsumentów

  Tryb nakazowy w stosunku do konsumentów jest niezgodny z prawem. Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej wydał postanowienie, które zrewolucjonizuje system orzekania w tych sprawach przed polskimi sądami. Banki, które do tej pory w prosty sposób uzyskiwały nakaz zapłaty w postępowaniu nakazowym tylko na podstawie przedstawionych przez siebie dokumentów bankowych, nie załączając umowy, już nie będą mogły tego robić. A wszystko za sprawą pytań prejudycjalnych, jakie wystosował do TSUE SSR w Siemianowicach Rafał Cebula.

  czytaj więcej

 • Wpłaty i dopłaty do PPK, czyli co się składa na nasze oszczędności

  Wpłaty i dopłaty do PPK, czyli co się składa na nasze oszczędności

  Na konta uczestników programu trafią środki z kilku źródeł. Od niektórych trzeba będzie zapłacić podatek dochodowy. Wszystkie natomiast zostały zwolnione ze składek ZUS

  czytaj więcej

 • Dropshipper to pośrednik. VAT tylko od prowizji

  Dropshipper to pośrednik. VAT tylko od prowizji

  Podatnik, który pośredniczy w sprzedaży towarów zamawianych na zagranicznych portalach i wystawianych na aukcjach w Polsce, rozlicza VAT jedynie od prowizji – wynika z wyroku NSA.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników