baku

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu baku. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące baku.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • NSA: Benzyna zużyta przez pracownika tylko z paragonem

  NSA: Benzyna zużyta przez pracownika tylko z paragonem

  Jeśli pracownik pojedzie służbowym autem do sklepu lub odwiezie dziecko do przedszkola i wykorzysta w ten sposób firmowe paliwo, to pracodawca musi to zaewidencjonować w kasie fiskalnej – orzekł sąd. Ministerstwo Finansów uważa co innego.

  czytaj więcej

 • Bąk: Idealne auto dla piłkarza [FELIETON]

  Bąk: Idealne auto dla piłkarza [FELIETON]

  Jedni za najważniejsze wydarzenie mijającego tygodnia uznają głosowanie w brytyjskim parlamencie nad wotum zaufania dla Pani Teresy, inni zablokowanie autostrady A2 przez protest rolników, a jeszcze inni fakt, że polscy Beckhamowie, czyli Radzio i Małgosia Majdanowie, ubrali choinkę. Moim zdaniem absolutnym hitem była wiadomość, że NC+ i TVP zapłaciły pół miliarda złotych za prawa do transmisji meczów Ekstraklasy. 500 baniek za to, żeby ludzie mogli się gapić, jak 22 spoconych gości przez 90 minut biega za nadmuchanym świńskim żołądkiem. Nic z tego nie rozumiem…

  czytaj więcej

 • Wycofanie USA z Syrii to katastrofa czy próba gry przeciw Rosji?

  Wycofanie USA z Syrii to katastrofa czy próba gry przeciw Rosji?

  Katar opuszczający OPEC, powstanie regularnej armii Kosowa, utworzenie niezależnej cerkwi na Ukrainie, deklaracja dostaw broni do Armenii – te wszystkie wydarzenia mają ze sobą więcej wspólnego, niż może się wydawać.

  czytaj więcej

 • Premiery teatralne w 2019 roku – od monodramów po operę

  Premiery teatralne w 2019 roku – od monodramów po operę

  "Borys Godunow" w reż. P. Steina, "Panny z Wilka" w reż. Agnieszki Glińskiej, "Almodovaria" w reż. A. Wieczur-Bluszcz i "Rechnitz. Opera" w reż. K. Kalwat - m.in. takie premierowe spektakle będzie można obejrzeć w 2019 r. Na afisz powrócą także doceniane przez krytyków przedstawienia, wśród nich "Wycinka" w reż. K. Lupy.

  czytaj więcej

 • Najważniejsze wyroki w 2018 roku: Podatki w firmie

  Najważniejsze wyroki w 2018 roku: Podatki w firmie

  Liczba sporów sądowych z roku na rok nie spada, a rośnie. Potwierdzają to wstępne statystyki za 2018 r. Dla podatników liczy się jednak pewność prawa, a gwarantuje je m.in. orzecznictwo sądów. Oczywiście nie zawsze jest ono jednolite. W naszym podsumowaniu zwracamy więc uwagę na wyroki, które są wskazówką dla podatników co do tego, jak należy opodatkować różnego rodzaju zdarzenia, czynności, transakcje itd., a także te, które mogą zmienić dotychczasowe podejście sądów. Kładziemy więc nacisk na orzecznictwo Trybunału Sprawiedliwości UE, uchwały Naczelnego Sądu Administracyjnego, wyroki siedmiu sędziów, a także standardowe wyroki Naczelnego Sądu Administracyjnego i wojewódzkich sądów administracyjnych.

  czytaj więcej

 • Dera: Każdy przypadek gróźb pod adresem prezydenta Dudy jest zgłaszany

  Dera: Każdy przypadek gróźb pod adresem prezydenta Dudy jest zgłaszany

  Groźby pod adresem prezydenta Andrzeja Dudy się zdarzają; każdy taki przypadek jest zgłaszany odpowiednim służbom i jest reakcja służb - mówił w piątek minister w Kancelarii Prezydenta RP Andrzej Dera.

  czytaj więcej

 • Elektromobilność: Przyszłość będzie napędzana bateriami

  Elektromobilność: Przyszłość będzie napędzana bateriami

  Tak jak zwykłe auta nie jeździłyby bez ropy, tak samo elektryki nie ujadą daleko bez ogniw. Dlatego za kulisami premier kolejnych modeli samochodów z napędem elektrycznym odbywa się globalna rozgrywka o zasoby niezbędne do ich produkcji.

  czytaj więcej

 • Elektrowstrząs dla polskiej gospodarki

  Elektrowstrząs dla polskiej gospodarki

  Polska stała się jednym z najważniejszych dostawców części motoryzacyjnych na świecie. Samochody elektryczne są jednak prostsze od swoich kuzynów o napędzie spalinowym – średnio mają o 1/3 części mniej. Jak wpłynie to na kondycję branży w Polsce?

  czytaj więcej

 • Wenezuela. Państwo rozkradzione

  Wenezuela. Państwo rozkradzione

  W boliwariańskiej Wenezueli równie powszechna jak ropa jest korupcja. To ona stała się zrębem reżimów Hugo Chaveza i Nicolasa Maduro

  czytaj więcej

 • Trochę o nowym Mercedesie A200

  Trochę o nowym Mercedesie A200

  Eksperci donoszą, że nasze dzieci to mięczaki – ich mięśnie mają konsystencję purée ziemniaczanego, nie odróżniają piłki lekarskiej od piłki do metalu i są święcie przekonane, że „skok przez kozła” to nowa lektura szkolna. Badania przeprowadzone przez AWF dowodzą, że współczesny 10-latek utrzymuje się w zwisie na drążku najwyżej osiem sekund, podczas gdy my za młodu mogliśmy to robić na trzepaku pod blokiem przez całą dobę. I wyłącznie wrzeszcząca „Obiad!!! Do domu!!!!” z trzeciego piętra matka była w stanie sprawić, że kurczowy uścisk puszczał. Nasze potomstwo ma słabsze wyniki w bieganiu i skakaniu niż my, gdy byliśmy w ich wieku. Prawdopodobnie nawet dzisiaj będziecie w stanie zrobić więcej pompek niż wasz nastoletni syn. Zresztą niewykluczone, że jedyna pompka, jaką zna, to ta od roweru. Oczywiście pod warunkiem, że jest hipsterem. Bo w przeciwnym wypadku nie wie nawet, co to rower.

  czytaj więcej

 • Bąk: Chodź porsche, pogrzeszymy trochę [Porsche Macan S]

  Bąk: Chodź porsche, pogrzeszymy trochę [Porsche Macan S]

  Kilka dni temu jakaś tam komisja w Parlamencie Europejskim zdecydowała, że od 2020 r. wszystkie nowe samochody mają być seryjnie wyposażone w system ostrzegania przed zmianą pasa ruchu, monitorowania zmęczenia kierowcy, czarną skrzynkę, czujniki ciśnienia w oponach i ogranicznik prędkości. Wszystkich oczywiście zainteresował wyłącznie ten ostatni – ogranicznik. 

  czytaj więcej

 • Zleceniodawca nie odliczy VAT od paliwa zużytego przez agenta

  Zleceniodawca nie odliczy VAT od paliwa zużytego przez agenta

  Kto w ramach umów agencyjnych udostępnia zatankowane samochody, ten nie wykorzystuje benzyny do własnych celów i nie ma co liczyć na odjęcie podatku naliczonego od niej – wynika z wczorajszego wyroku NSA.

  czytaj więcej

 • Ropa w USA wyceniana najwyżej w tym roku. 60 dolarów za baryłkę coraz bliżej

  Ropa w USA wyceniana najwyżej w tym roku. 60 dolarów za baryłkę coraz bliżej

  Ropa naftowa w USA jest wyceniana najwyżej w tym roku. 60 dolarów za baryłkę jest coraz bliżej - podają maklerzy.

  czytaj więcej

 • Bąk: Partia Kierowców? Mam dla was koalicjanta! [Ford Focus 2.0 EcoBlue 8AT]

  Bąk: Partia Kierowców? Mam dla was koalicjanta! [Ford Focus 2.0 EcoBlue 8AT]

  Jak ognia staram się unikać pisania o polityce. Bo wychodzę z założenia, że oczekujecie ode mnie taniej i tandetnej rozrywki okraszonej wulgaryzmami i nawiązaniami do seksu, a nie tego, abym brudził się szambem, które niemal codziennie wybija na ul. Wiejskiej. Tym razem zrobię jednak wyjątek. A zrobię go specjalnie dla Partii Kierowców, która została zarejestrowana w mijającym tygodniu i poinformowała o starcie w wiosennych wyborach do Parlamentu Europejskiego oraz jesiennych – do Sejmu i Senatu. Ugrupowanie nie ma jeszcze szczegółowego programu, ale już ogłosiło, że – cytuję – „będzie walczyło o prawa kierowców”. Chce zająć się eliminacją absurdów drogowych, poskramianiem – tu znowu cytat – „ideologii antysamochodowej”, a także skończyć z systemem karania kierowców, który przynosi zyski państwu, a nie poprawia bezpieczeństwa na drogach. Fantastycznie!

  czytaj więcej

 • Broniarz: Premier nie wie, o czym mówi, szkoda czasu na taki dialog

  Broniarz: Premier nie wie, o czym mówi, szkoda czasu na taki dialog

  Premier Mateusz Morawiecki nie wie, o czym mówi, szkoda czasu na tego rodzaju dialog – powiedział PAP prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz na temat rozpoczętych w piątek obrad okrągłego stołu edukacyjnego.

  czytaj więcej

 • Szczyt Bałkanów Zachodnich będzie kolejnym tankowaniem na drodze do akcesji

  Szczyt Bałkanów Zachodnich będzie kolejnym tankowaniem na drodze do akcesji

  Po szczycie NATO w 2016 r., szczycie klimatycznym w Katowicach oraz niedawnej konferencji na temat Iranu rząd przygotowuje się do kolejnego ważnego przedsięwzięcia. 4 i 5 lipca w Poznaniu odbędzie się szczyt Bałkanów Zachodnich.

  czytaj więcej

 • Żurek o zmianach w sądownictwie: neoKRS, TK-wydmuszka i sędziowie składający hołdy lenne politykom [POLEMIKA]

  Żurek o zmianach w sądownictwie: neoKRS, TK-wydmuszka i sędziowie składający hołdy lenne politykom [POLEMIKA]

  Nawet jeżeli odziedziczyliśmy stuletni dom, który nie jest domem naszych marzeń, ale nie mamy innej możliwości zamieszkania, to sukcesywnie i planowo go remontujemy i unowocześniamy zamiast podkładać ładunki wybuchowe pod fundamenty.

  czytaj więcej

 • Eureka! DGP: Tankuj auto zwykłym gazem

  Eureka! DGP: Tankuj auto zwykłym gazem

  W walce o czystsze powietrze krakowski naukowiec chce, żebyśmy przesiedli się do aut napędzanych tym samym paliwem, na którym gotujemy obiady

  czytaj więcej

 • Dla Amerykanów są przykładem, w Polsce zostali objęci ustawą dezubekizacyjną. 1800 zł emerytury dla oficerów legendarnej operacji "Samum"

  Dla Amerykanów są przykładem, w Polsce zostali objęci ustawą dezubekizacyjną. 1800 zł emerytury dla oficerów legendarnej operacji "Samum"

  Maksymalna emerytura oficerów, którzy tworzyli polski wywiad po upadku komunizmu, na mocy ustawy dezubekizacyjnej wynosi nieco ponad 1800 zł.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników