akcje poczty polskiej sa

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu akcje poczty polskiej sa. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące akcje poczty polskiej sa.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Kseń: Banki zawiodły klientów. Teraz niby wychodzą im naprzeciw, ale łaski nie robią

  Kseń: Banki zawiodły klientów. Teraz niby wychodzą im naprzeciw, ale łaski nie robią

  Banki zawiodły, bo choć mają w swój status wpisaną pogoń za zyskiem, jak każda firma, to nie powinny działać na niekorzyść klientów. Teraz niby wychodzą im naprzeciw, ale łaski nie robią - mówi w wywiadzie dla DGP Jacek Kseń, wieloletni prezes WBK, jeden z twórców nowoczesnej bankowości w Polsce.

  czytaj więcej

 • Poczta Polska chce o 182 mln zł mniej za obslugę przesyłek sądowych niż Polska Grupa Pocztowa

  Poczta Polska chce o 182 mln zł mniej za obslugę przesyłek sądowych niż Polska Grupa Pocztowa

  Niespodziewany zwrot akcji w przetargu na przesyłki sądowe. Poczta Polska zaoferowała cenę znacząco niższą niż prywatna Polska Grupa Pocztowa. Ta zarzuca jej działanie poniżej kosztów – w celu eliminacji konkurencji.

  czytaj więcej

 • Statkiewicz: Nie dałem się samozwańcowi

  Statkiewicz: Nie dałem się samozwańcowi

  Zamykali mnie w celi z donosicielami. A skoro reżim Łukaszenki złamał takiego człowieka i zmusił do współpracy, to on nie jest w stanie pojąć moralnych aspektów mojego postępowania - mówi Mikałaj Statkiewicz. Ma 59 lat i jest liderem niezarejestrowanej Białoruskiej Socjaldemokratycznej Partii „Zgromadzenie Ludowe”. Inżynier radioelektronik, emerytowany oficer zawodowy, służbę zakończył w stopniu podpułkownika. W 1991 r. założył Białoruskie Zjednoczenie Wojskowych, które miało pomóc w budowie armii nowego państwa. W 1993 r. został usunięty z wojska. Działalnością polityczną zajął się tuż po dojściu do władzy Alaksandra Łukaszenki w 1994 r. W 2005 r. skazany na trzy lata ograniczenia wolności za organizację powyborczych protestów, czyli próbę tzw. Płoszczy. W 2010 r. startował w wyborach prezydenckich. Według oficjalnych danych dostał 1 proc. głosów. Aresztowany w powyborczą noc za organizację następnej Płoszczy, wkrótce usłyszał kolejny wyrok, tym razem sześciu lat kolonii karnej. Za kratami sformalizował związek z długoletnią partnerką Maryną Adamowicz. 22 sierpnia 2015 r. został ułaskawiony przez Łukaszenkę. Jego uwolnienie miało być gestem dobrej woli w odwilży rozpoczynającej się w relacjach z Zachodem. Statkiewicz wzywał do zignorowania październikowych wyborów prezydenckich

  czytaj więcej

 • Polski system: Nie zamarzną, nie zginą z głodu, ale nadal będą bezdomni

  Polski system: Nie zamarzną, nie zginą z głodu, ale nadal będą bezdomni

  Pomoc skupia się na działaniach interwencyjnych. A to bez sensu. System pomaga utrzymać status quo. Nie zamarzną, nie zginą z głodu, ale nadal będą bezdomni.

  czytaj więcej

 • Kredyty frankowe: Rozwiązanie bez emocji

  Kredyty frankowe: Rozwiązanie bez emocji

  Wypracowaniu rozwiązania problemu kredytów we franku szwajcarskim (CHF) nie sprzyja brak rzetelnej odpowiedzi na pytanie, kim jest i czym tak naprawdę dysponuje przeciętny polski frankowicz.

  czytaj więcej

 • Piechociński: PiS kupił ludzi za 500 zł, a to jest 266 puszek piwa [WYWIAD]

  Piechociński: PiS kupił ludzi za 500 zł, a to jest 266 puszek piwa [WYWIAD]

  Na miejscu Mateusza Morawieckiego byłbym bardziej ostrożny w tym, co mówi. Mówi się o frankach, o ludziach, którzy wzięli kredyty, o bankach transferujących polskie pieniądze. Pytam się, czy jego bank nie transferował pieniędzy? Czy robił to zgodnie z prawem, czy nie?

  czytaj więcej

 • Na co zwrócić uwagę, przygotowując bilans jednostek mikro

  Na co zwrócić uwagę, przygotowując bilans jednostek mikro

  Bilans jest elementem sprawozdania pokazującym stan majątku jednostki i źródła jego finansowania. Jako uproszczony dla mikro, jest prezentowany w bardzo okrojonej postaci, ale pewnych danych nie można w nim pominąć.

  czytaj więcej

 • The Big Short: Machina zagłady pracuje pełną parą

  The Big Short: Machina zagłady pracuje pełną parą

  „Każdy z nas w głębi serca czeka na koniec świata”. Ten cytat z Murakamiego pojawia się w filmie „The Big Short”, który od niedawna gości na ekranach kin i nie opowiada, bynajmniej, o nadlatującej komecie, inwazji obcych, ataku nuklearnym Korei Północnej czy gwałtownej zmianie klimatu i katastrofie ekologicznej. Opowiada o rynkach i instrumentach finansowych. Oraz o potencjalnym ich unicestwieniu. Nuda?

  czytaj więcej

 • Klient otrzymuje spam? To operator odpowie za brak zgody

  Klient otrzymuje spam? To operator odpowie za brak zgody

  Sąd Najwyższy wyjaśnił, że zlecanie niezgodnego z prawem telekomunikacyjnym działania podmiotowi trzeciemu nie zwalnia przedsiębiorcy z odpowiedzialności. Nadal odpowiada on za to, że jego klienci otrzymują spam.

  czytaj więcej

 • Uproszczone sprawozdania finansowe za 2015: Dwie możliwości do wyboru

  Uproszczone sprawozdania finansowe za 2015: Dwie możliwości do wyboru

  Jednostki mniejsze niebędące podmiotami mikro mogą mieć do czynienia z dwoma rodzajami uproszczonych sprawozdań finansowych za 2015 rok. Starymi wynikającymi z art. 50 ustawy o rachunkowości i nowymi zgodnymi z jej załącznikiem nr 5.

  czytaj więcej

 • Grunty drożeją szybciej niż mieszkania

  Grunty drożeją szybciej niż mieszkania

  1,8 mld zł mogli wydać deweloperzy na ziemię pod nowe inwestycje w 2015 r.

  czytaj więcej

 • Giełda: Znaczenie dywidend stale rośnie

  Giełda: Znaczenie dywidend stale rośnie

  Zarządy spółek starają się przyciągać inwestorów zapewnieniami o dzieleniu się z nimi zyskiem. Ostateczna decyzja należy do akcjonariuszy. Zdarza się, że żądają oni więcej, niż proponują władze przedsiębiorstwa.

  czytaj więcej

 • Tomasz Zimoch: Za kilkanaście lat Andrzej Rzepliński będzie bohaterem narodowym

  Tomasz Zimoch: Za kilkanaście lat Andrzej Rzepliński będzie bohaterem narodowym

  Dlaczego od jednych słyszymy, że opozycja nie pozwala rządzić, a od drugich, że „sekta smoleńska” nie rządzi, tylko obarcza poprzednią ekipę? Otóż, drodzy państwo, gdyby Adam Nawałka ciągle pieprzył, że Waldemar Fornalik, poprzedni trener reprezentacji narodowej, zepsuł tyle rzeczy, że już nic nie da się naprawić, to nie gralibyśmy za chwilę w Euro 2016

  czytaj więcej

 • Finansiści ostro walczą o każde 500 złotych

  Finansiści ostro walczą o każde 500 złotych

  Ruszyła machina produktowa związana z programem „Rodzina 500 plus”. Najbardziej rozbudowana jest oferta kont i rachunków rozliczeniowo-oszczędnościowych. Rząd zakłada, że programem „Rodzina 500 plus” objętych zostanie 2,7 mln rodzin wychowujących 3,7 mln dzieci. Z najnowszych danych Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej wynika, że do 10 maja wnioski o wsparcie złożyło już prawie 2,3 mln osób, a wypłacono niemal 1,2 mln świadczeń.

  czytaj więcej

 • Poczta Polska nadal chce pobierać abonament RTV. Straszy zwolnieniami i podwyżkami cen

  Poczta Polska nadal chce pobierać abonament RTV. Straszy zwolnieniami i podwyżkami cen

  Poczta Polska walczy o utrzymanie pozycji inkasenta opłaty audiowizualnej. Straszy zwolnieniami i podwyżkami cennika, jeśli straci ten łakomy kąsek. Ale jej szanse na sukces w tym zakresie są znikome

  czytaj więcej

 • Wszyscy obrońcy demokracji, czyli jak Piłsudski grillował opozycję

  Wszyscy obrońcy demokracji, czyli jak Piłsudski grillował opozycję

  Komendant chciał unikać łamania demokratycznych reguł, dlatego nieustannie grillował opozycję, by pozostawała słaba i rozbita. Doprowadził tym do jej zjednoczeni i musiał wybierać między oddaniem władzy a użyciem siły.

  czytaj więcej

 • Hakerzy chętnie atakują użytkowników w Polsce

  Hakerzy chętnie atakują użytkowników w Polsce

  - Przypadki przechwytywania białoruskich wniosków o wydanie wizy do naszego kraju nadal są bardzo częste – ostrzegają eksperci.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników