akcje poczty polskiej sa

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu akcje poczty polskiej sa. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące akcje poczty polskiej sa.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Kseń: Banki zawiodły klientów. Teraz niby wychodzą im naprzeciw, ale łaski nie robią

  Kseń: Banki zawiodły klientów. Teraz niby wychodzą im naprzeciw, ale łaski nie robią

  Banki zawiodły, bo choć mają w swój status wpisaną pogoń za zyskiem, jak każda firma, to nie powinny działać na niekorzyść klientów. Teraz niby wychodzą im naprzeciw, ale łaski nie robią - mówi w wywiadzie dla DGP Jacek Kseń, wieloletni prezes WBK, jeden z twórców nowoczesnej bankowości w Polsce.

  czytaj więcej

 • InPost zostanie wysłany na giełdę

  InPost zostanie wysłany na giełdę

  Inwestorzy będą mogli kupić niemal połowę akcji największego konkurenta Poczty Polskiej. Pozyskane w ten sposób pieniądze zostaną przeznaczone na budowę sieci paczkomatów

  czytaj więcej

 • Kurier InPostu przyjedzie od Allegro

  Kurier InPostu przyjedzie od Allegro

  Nasz największy serwis e-handlu ma posłużyć jako trampolina wzrostu firmy InPost. InPost jest debiutantem na rynku kurierskim – taką działalność rozpoczął dopiero w maju. Firma rozszerzyła współpracę z Allegro – uruchomiła usługę „Allegro Kurier InPost”. To oznacza, że kupującym do istniejących już dwóch sposobów dostawy (paczkomaty i listy polecone) InPost dorzucił trzeci kanał.

  czytaj więcej

 • Ustawa z 15 maja 2015 r. Prawo restrukturyzacyjne (cz. 1)

  Ustawa z 15 maja 2015 r. Prawo restrukturyzacyjne (cz. 1)

  Sejm 15 maja 2015 r. uchwalił nową ustawę – Prawo restrukturyzacyjne. Została opublikowana 14 lipca 2015 r. w Dzienniku Ustaw Rzeczypospolitej Polskiej pod poz. 978, wejdzie w życie 1 stycznia 2016 r.

  czytaj więcej

 • Rafał Olbiński: Nie jestem aż tak wielki, żeby być skromnym

  Rafał Olbiński: Nie jestem aż tak wielki, żeby być skromnym

  - Moje obrazy pokazują świat alternatywny, który pozwala odpocząć po brudach rzeczywistości. Mieszkając 33 lata w Nowym Jorku, nie malowałem problemów tego miasta, ale tworzyłem idealistyczne obrazy, z motywami zaczerpniętymi z czasów mojej młodości. Teraz też chcę odreagować agresję, która przetacza się przez Polskę, odpocząć od ohydnej twarzy, którą pokazali niektórzy Polacy. Wyszedł z nas egoistyczny, prymitywny cham. Oczywiście widzę też fantastycznych ludzi, którzy chcą zmieniać świat na lepsze. I do tej grupy chcę należeć - mówi w wywiadzie dla gazetaprawna.pl Rafał Olbiński, grafik i malarz, laureat prestiżowych nagród, którego prace znajdują się m.in. w Bibliotece Kongresu w Waszyngtonie i The National Arts CIub w Nowym Jorku.

  czytaj więcej

 • Słowik: Akcja znicz na początek

  Słowik: Akcja znicz na początek

  czytaj więcej

 • Górniczy balon musiał wreszcie pęknąć

  Górniczy balon musiał wreszcie pęknąć

  Dziewięć miesięcy, dwa tygodnie i cztery dni – tyle w dniu wyborów parlamentarnych mija od chwili, gdy premier Ewa Kopacz ogłosiła program naprawczy dla Kompanii Węglowej. Co z niego zostało? Niewiele...

  czytaj więcej

 • Wyłudzenia „na wnuczka”: Naiwni seniorzy stracili 23 mln zł

  Wyłudzenia „na wnuczka”: Naiwni seniorzy stracili 23 mln zł

  Od stycznia do września policjanci odnotowali 2046 wyłudzeń „na wnuczka”. To o niemal 100 więcej niż w całym 2014 r.

  czytaj więcej

 • Poczta Polska chce o 182 mln zł mniej za obslugę przesyłek sądowych niż Polska Grupa Pocztowa

  Poczta Polska chce o 182 mln zł mniej za obslugę przesyłek sądowych niż Polska Grupa Pocztowa

  Niespodziewany zwrot akcji w przetargu na przesyłki sądowe. Poczta Polska zaoferowała cenę znacząco niższą niż prywatna Polska Grupa Pocztowa. Ta zarzuca jej działanie poniżej kosztów – w celu eliminacji konkurencji.

  czytaj więcej

 • Statkiewicz: Nie dałem się samozwańcowi

  Statkiewicz: Nie dałem się samozwańcowi

  Zamykali mnie w celi z donosicielami. A skoro reżim Łukaszenki złamał takiego człowieka i zmusił do współpracy, to on nie jest w stanie pojąć moralnych aspektów mojego postępowania - mówi Mikałaj Statkiewicz. Ma 59 lat i jest liderem niezarejestrowanej Białoruskiej Socjaldemokratycznej Partii „Zgromadzenie Ludowe”. Inżynier radioelektronik, emerytowany oficer zawodowy, służbę zakończył w stopniu podpułkownika. W 1991 r. założył Białoruskie Zjednoczenie Wojskowych, które miało pomóc w budowie armii nowego państwa. W 1993 r. został usunięty z wojska. Działalnością polityczną zajął się tuż po dojściu do władzy Alaksandra Łukaszenki w 1994 r. W 2005 r. skazany na trzy lata ograniczenia wolności za organizację powyborczych protestów, czyli próbę tzw. Płoszczy. W 2010 r. startował w wyborach prezydenckich. Według oficjalnych danych dostał 1 proc. głosów. Aresztowany w powyborczą noc za organizację następnej Płoszczy, wkrótce usłyszał kolejny wyrok, tym razem sześciu lat kolonii karnej. Za kratami sformalizował związek z długoletnią partnerką Maryną Adamowicz. 22 sierpnia 2015 r. został ułaskawiony przez Łukaszenkę. Jego uwolnienie miało być gestem dobrej woli w odwilży rozpoczynającej się w relacjach z Zachodem. Statkiewicz wzywał do zignorowania październikowych wyborów prezydenckich

  czytaj więcej

 • Polski system: Nie zamarzną, nie zginą z głodu, ale nadal będą bezdomni

  Polski system: Nie zamarzną, nie zginą z głodu, ale nadal będą bezdomni

  Pomoc skupia się na działaniach interwencyjnych. A to bez sensu. System pomaga utrzymać status quo. Nie zamarzną, nie zginą z głodu, ale nadal będą bezdomni.

  czytaj więcej

 • Kredyty frankowe: Rozwiązanie bez emocji

  Kredyty frankowe: Rozwiązanie bez emocji

  Wypracowaniu rozwiązania problemu kredytów we franku szwajcarskim (CHF) nie sprzyja brak rzetelnej odpowiedzi na pytanie, kim jest i czym tak naprawdę dysponuje przeciętny polski frankowicz.

  czytaj więcej

 • Piechociński: PiS kupił ludzi za 500 zł, a to jest 266 puszek piwa [WYWIAD]

  Piechociński: PiS kupił ludzi za 500 zł, a to jest 266 puszek piwa [WYWIAD]

  Na miejscu Mateusza Morawieckiego byłbym bardziej ostrożny w tym, co mówi. Mówi się o frankach, o ludziach, którzy wzięli kredyty, o bankach transferujących polskie pieniądze. Pytam się, czy jego bank nie transferował pieniędzy? Czy robił to zgodnie z prawem, czy nie?

  czytaj więcej

 • Na co zwrócić uwagę, przygotowując bilans jednostek mikro

  Na co zwrócić uwagę, przygotowując bilans jednostek mikro

  Bilans jest elementem sprawozdania pokazującym stan majątku jednostki i źródła jego finansowania. Jako uproszczony dla mikro, jest prezentowany w bardzo okrojonej postaci, ale pewnych danych nie można w nim pominąć.

  czytaj więcej

 • The Big Short: Machina zagłady pracuje pełną parą

  The Big Short: Machina zagłady pracuje pełną parą

  „Każdy z nas w głębi serca czeka na koniec świata”. Ten cytat z Murakamiego pojawia się w filmie „The Big Short”, który od niedawna gości na ekranach kin i nie opowiada, bynajmniej, o nadlatującej komecie, inwazji obcych, ataku nuklearnym Korei Północnej czy gwałtownej zmianie klimatu i katastrofie ekologicznej. Opowiada o rynkach i instrumentach finansowych. Oraz o potencjalnym ich unicestwieniu. Nuda?

  czytaj więcej

 • Klient otrzymuje spam? To operator odpowie za brak zgody

  Klient otrzymuje spam? To operator odpowie za brak zgody

  Sąd Najwyższy wyjaśnił, że zlecanie niezgodnego z prawem telekomunikacyjnym działania podmiotowi trzeciemu nie zwalnia przedsiębiorcy z odpowiedzialności. Nadal odpowiada on za to, że jego klienci otrzymują spam.

  czytaj więcej

 • Uproszczone sprawozdania finansowe za 2015: Dwie możliwości do wyboru

  Uproszczone sprawozdania finansowe za 2015: Dwie możliwości do wyboru

  Jednostki mniejsze niebędące podmiotami mikro mogą mieć do czynienia z dwoma rodzajami uproszczonych sprawozdań finansowych za 2015 rok. Starymi wynikającymi z art. 50 ustawy o rachunkowości i nowymi zgodnymi z jej załącznikiem nr 5.

  czytaj więcej

 • Grunty drożeją szybciej niż mieszkania

  Grunty drożeją szybciej niż mieszkania

  1,8 mld zł mogli wydać deweloperzy na ziemię pod nowe inwestycje w 2015 r.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników