akcje poczty polskiej sa

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu akcje poczty polskiej sa. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące akcje poczty polskiej sa.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Nowy poczet władców Polski. Świerzy kontra Matejko już w sierpniu

  Nowy poczet władców Polski. Świerzy kontra Matejko już w sierpniu

  WYSTAWA | Projekt Nowy poczet władców Polski został zainicjowany w 2004 roku przez Andrzeja Pągowskiego, a tworzy go aż 49 portretów władców Polski, namalowanych przez najwybitniejszego przedstawiciela polskiej szkoły plakatu, profesora Waldemara Świerzego. Trzecią jego odsłonę będzie można zobaczyć w Pałacu Królewskim Muzeum Miejskiego Wrocławia już od 8 sierpnia 2017.

  czytaj więcej

 • Polak na polecenie rządu ratował Żydów od Holokaustu. Świat się o tym nie dowiedział [TYLKO U NAS]

  Polak na polecenie rządu ratował Żydów od Holokaustu. Świat się o tym nie dowiedział [TYLKO U NAS]

  Aleksander Ładoś – o to nazwisko trzeba uzupełnić podręczniki historii. To polski dyplomata, który stworzył precyzyjny mechanizm ratowania Żydów z Holokaustu. Choć Ładosiowi udało się ocalić około 400 żyć, świat o nim nie usłyszał. DGP jako pierwszy krok po kroku opisuje sposób jego działania.

  czytaj więcej

 • Nikt nikogo nie pyta o metrykę

  Nikt nikogo nie pyta o metrykę

  Po tym, gdy państwa południowoamerykańskie zakwestionowały legalność paszportów, które docierały do okupowanej Polski, placówka RP w Bernie i polski rząd w Londynie walczyły o ich ponowne uznanie.

  czytaj więcej

 • Zaremba: Deptanie obyczaju

  Zaremba: Deptanie obyczaju

   Zawsze trwałem przy jednym spostrzeżeniu dotyczącym obecnej władzy: kontynuuje ona i udoskonala metody upartyjniania państwa stosowane przez ekipy poprzednie. Co więcej, łączy to z nadzieją na jakąś naprawę, inną politykę, a nie samo trwanie u władzy.

  czytaj więcej

 • Kryzys przyjdzie nagle. Wiemy o tym, ale się na to nie szykujemy

  Kryzys przyjdzie nagle. Wiemy o tym, ale się na to nie szykujemy

  W okresie prosperity powinniśmy robić budżetowe zapasy na czas kryzysu. Ale nikt u nas tego nigdy nie czynił.

  czytaj więcej

 • Rozbito gang Suchego. 43 osoby zatrzymane w Polsce, Niemczech i Francji

  Rozbito gang Suchego. 43 osoby zatrzymane w Polsce, Niemczech i Francji

  43 osoby związane z multi-przestępczym "gangiem Suchego", specjalizującym się m.in. w produkcji i obrocie narkotykami, wyrobami tytoniowymi i handlu bronią zatrzymano w Polsce, Niemczech i Francji – poinformowały w poniedziałek PAP warszawska prokuratura okręgowa i CBŚP.

  czytaj więcej

 • Prokuratura: Jest akt oskarżenia przeciwko „Czekolindzie”, kierującej gangiem sutenerów

  Prokuratura: Jest akt oskarżenia przeciwko „Czekolindzie”, kierującej gangiem sutenerów

  Jest akt oskarżenia przeciwko Karolinie P. ps. Czekolinda, która – według śledczych - kierowała grupą specjalizującą się w werbowaniu i czerpaniu zysków z prostytucji kobiet m.in. z Ukrainy, Białorusi i Polski. Gang prowadził w Warszawie ekskluzywną agencję towarzyską.

  czytaj więcej

 • Paweł Kasprzak z Obywatele RP: Nie stoję na Krakowskim Przedmieściu za kasę, nie jestem płatnym pachołkiem zabójców prezydenta

  Paweł Kasprzak z Obywatele RP: Nie stoję na Krakowskim Przedmieściu za kasę, nie jestem płatnym pachołkiem zabójców prezydenta

  Demonstrowanie dla demonstrowania działa demobilizująco. To jest dowodzenie samemu przed sobą, jak bardzo jesteśmy bezsilni. Utwierdzanie się w przekonaniu, że nic się nie da zrobić, bo oni, władza, i tak wszystko olewają – mówi lider Obywateli RP.

  czytaj więcej

 • Zaliczka na poczet przewidywanej dywidendy zwiększa przychody finansowe

  Zaliczka na poczet przewidywanej dywidendy zwiększa przychody finansowe

  Jesteśmy spółką kapitałową. Wypłacamy właścicielom naszej spółki zaliczki na poczet przewidywanej dywidendy. W jaki sposób wykazać taką operację gospodarczą w ewidencji księgowej spółki? Jak otrzymanie zaliczki dywidendowej powinien z kolei wykazać w swoich księgach rachunkowych właściciel naszej spółki? Jak należy rozliczyć otrzymanie tego typu zaliczki w podatku dochodowym?

  czytaj więcej

 • Prokuratorzy coraz częściej zajmują majątek firmowy

  Prokuratorzy coraz częściej zajmują majątek firmowy

  PROBLEM: Organy ścigania chwalą sobie nowe narzędzie, jakim jest konfiskata rozszerzona, i wprost przyznają, że nie obawiają się po nie sięgać. Jak poinformował resort sprawiedliwości, w ciągu pierwszych siedmiu miesięcy od wejścia w życie nowych przepisów prokuratury w całym kraju wydały ok. 400 postanowień o zastosowaniu tego nowego narzędzia walki z przestępczością gospodarczą. W ocenie ekspertów – niewykluczone jednak, że w praktyce mogą się zdarzać sytuacje, że przed widmem zastosowania takiego instrumentu stanie przedsiębiorca, którego mienie mogło zostać wykorzystane przez sprawcę, np. przez nielegalnie działającego wspólnika. Jak w takiej sytuacji się bronić? Jak wygląda procedura odwoławcza?

  czytaj więcej

 • Pacyfikacja kopalni Wujek. Czołgi sforsowały mur i wkroczyło ZOMO

  Pacyfikacja kopalni Wujek. Czołgi sforsowały mur i wkroczyło ZOMO

  16 grudnia mija 36. rocznica pacyfikacji katowickiej kopalni Wujek. Od milicyjnych kul zginęło wtedy dziewięciu protestujących górników, a kilkudziesięciu zostało rannych. Była to największa tragedia stanu wojennego.

  czytaj więcej

 • 2018 - rok Jubileuszu Stulecia Odzyskania Niepodległości

  2018 - rok Jubileuszu Stulecia Odzyskania Niepodległości

  Rok 2018 to przede wszystkim rok stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. W roku tym przypadają również okrągłe rocznice wielu innych wydarzeń związanych z historią Polski..

  czytaj więcej

 • Dmowski zabiegał w USA o poparcie Polonii amerykańskiej

  Dmowski zabiegał w USA o poparcie Polonii amerykańskiej

  79 lat temu, 2 stycznia 1939 r. w Drozdowie koło Łomży zmarł po długiej chorobie Roman Dmowski - przywódca obozu narodowego, główny ideolog polskiego nacjonalizmu i współtwórca niepodległej Polski.

  czytaj więcej

 • VAT: Najważniejsze rozstrzygnięcia sądów w 2017 roku

  VAT: Najważniejsze rozstrzygnięcia sądów w 2017 roku

  W zeszłym roku liczba sporów sądowych nie spadła, a wręcz przeciwnie. Każdy sąd, także administracyjny, rozpoznając indywidualną sprawę, jest w swoich orzeczeniach niezawisły i podlega tylko konstytucji i ustawom. Dla podatników liczy się jednak pewność prawa i jednolitość orzecznictwa. Dlatego w naszym podsumowaniu położyliśmy główny nacisk na wyroki Trybunału Sprawiedliwości UE, Trybunału Konstytucyjnego oraz uchwały Naczelnego Sądu Administracyjnego, które to orzecznictwo ujednolicają. Zwróciliśmy też uwagę na wyroki kontrowersyjne oraz takie, które przełamały dotychczasową linię orzeczniczą. Staraliśmy się wskazać orzeczenia nowe, precedensowe, wyjaśniające wcześniejsze wątpliwości podatników, fiskusa i sądów, a także takie, które są szansą na ostateczne zakończenie sporów albo właśnie je otwierają. Dziś prezentujemy te, które dotyczyły podatku VAT.

  czytaj więcej

 • Brexit może być początkiem końca tanich towarów z Chin

  Brexit może być początkiem końca tanich towarów z Chin

  Brytyjscy celnicy przepuszczają chińskie wyroby, od których nie są pobierane cło ani VAT. Cierpią na tym zwłaszcza polscy i słowaccy podatnicy – alarmuje Europejski Trybunał Obrachunkowy w grudniowym raporcie.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników