agencja prasowa

Agencja prasowa – instytucja prasowa, zajmująca się dostarczaniem materiału innym mediom – gazetom, radiu, telewizji, a także serwisom internetowym.


 • Belgia: Mężczyzna oddał strzały w Brukseli i uciekł. Nikt nie ucierpiał

  Belgia: Mężczyzna oddał strzały w Brukseli i uciekł. Nikt nie ucierpiał

  Mężczyzna oddał trzy strzały w poniedziałek rano w okno restauracji w centrum Brukseli i uciekł z miejsca zdarzenia - poinformowała miejscowa policja. Nikomu nic się nie stało. Według prokuratury nie był to atak terrorystyczny.

  czytaj więcej

 • Libia: Państwo Islamskie przyznało się do ataku na siedzibę MSZ

  Libia: Państwo Islamskie przyznało się do ataku na siedzibę MSZ

  Państwo Islamskie (IS) przyznało się do wtorkowego zamachu na libijskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych w Trypolisie - poinformowała agencja Amak, organ propagandowy IS. Siedziba MSZ została zaatakowana przez trzech mężczyzn, zginęły co najmniej dwie osoby oprócz napastników.

  czytaj więcej

 • Syria: Obrona przeciwlotnicza przeprowadziła akcję przeciwko "wrogim celom"

  Syria: Obrona przeciwlotnicza przeprowadziła akcję przeciwko "wrogim celom"

  Syryjska armia przeprowadziła we wtorek w pobliżu Damaszku przeciwlotniczą akcję przeciwko "wrogim celom". Agencje nie piszą, o jakie cele chodzi, jednak dyrektor Syryjskiego Obserwatorium Praw Człowieka (OSDH), Rami Abdel Rahman poinformował, że "jest to nalot izraelski".

  czytaj więcej

 • Niemcy. Rynek pracy otwarty, ale bez przesady

  Niemcy. Rynek pracy otwarty, ale bez przesady

  Nowe przepisy wejdą w życie najwcześniej za rok. Wyjazd do Niemiec wciąż będą utrudniać biurokratyczne wymogi.

  czytaj więcej

 • Aga Zaryan: Śpiewam od 20 lat, ale dopiero teraz staję się jazzową kocicą [WYWIAD]

  Aga Zaryan: Śpiewam od 20 lat, ale dopiero teraz staję się jazzową kocicą [WYWIAD]

  Śpiewam od 20 lat, trochę przeszłam, ale dopiero teraz staję się jazz cat – jazzową kocicą. Jazz jest bowiem muzyką, która opowiada o doświadczeniu życiowym . – powiedziała PAP Aga Zaryan, jedna z najpopularniejszych polskich wokalistek jazzowych.

  czytaj więcej

 • Rosja wprowadziła nowe embargo na towary z Ukrainy

  Rosja wprowadziła nowe embargo na towary z Ukrainy

  Rosja wprowadza nowy zakaz importu towarów z Ukrainy w odpowiedzi na sankcje Kijowa – ogłosił w sobotę premier Dmitrij Miedwiediew. Chodzi o niektóre towary przemysłowe, a także rolnicze i żywność – podała agencja TASS, powołując się na biuro prasowe premiera.

  czytaj więcej

 • Polskie niebo bez nadzoru. Brak kadr uniemożliwia wykonywanie kontroli

  Polskie niebo bez nadzoru. Brak kadr uniemożliwia wykonywanie kontroli

  Sprawdzający samoloty i operacje w powietrzu Urząd Lotnictwa Cywilnego ma ogromne problemy kadrowe i nie może wykonywać wszystkich kontroli. Pilnie potrzebne są zmiany finansowania instytucji.

  czytaj więcej

 • Premier Iraku: Możliwa większa rola Iraku w walce z IS w Syrii

  Premier Iraku: Możliwa większa rola Iraku w walce z IS w Syrii

  Premier Iraku Adel Abd al-Mahdi przekazał w niedzielę, że przedstawiciele irackich sił bezpieczeństwa spotkali się w Damaszku z prezydentem Syrii. Dał do zrozumienia, że jego kraj może w przyszłości odgrywać większą rolę w walce z Państwem Islamskim (IS) w Syrii.

  czytaj więcej

 • Karczewski: Ocenimy wiceministra Andruszkiewicza za jakiś czas

  Karczewski: Ocenimy wiceministra Andruszkiewicza za jakiś czas

  Ocenimy wiceministra cyfryzacji Adama Andruszkiewicza za jakiś czas, niech pokaże co potrafi - powiedział w czwartek marszałek Senatu Stanisław Karczewski. Odnosząc się do pytań PO, czy ABW sprawdziła ewentualne powiązania wiceministra z Rosją, marszałek odparł, że wszystkie nominacje są sprawdzane przez służby.

  czytaj więcej

 • Andruszkiewicz prosi wyborców o wsparcie: Trwa na mnie oszczercza nagonka

  Andruszkiewicz prosi wyborców o wsparcie: Trwa na mnie oszczercza nagonka

  Trwa na mnie oszczercza nagonka, więc dziś bardzo Was proszę o wsparcie! - napisał na Facebooku wiceminister cyfryzacji Adam Andruszkiewicz.

  czytaj więcej

 • Rzecznik Erdogana: Kurdowie nie są naszym celem. Chodzi nam o YPG, PYD i PKK

  Rzecznik Erdogana: Kurdowie nie są naszym celem. Chodzi nam o YPG, PYD i PKK

  Twierdzenie, że celem tureckich działań na terytorium Syrii są Kurdowie jest irracjonalne, gdyż celem Ankary są bojownicy Państwa Islamskiego i kurdyjskie ugrupowania YPG, PYD i PKK - oświadczył w niedzielę rzecznik prezydenta Turcji Recepa Tayyipa Erdogana.

  czytaj więcej

 • O polityku, który albo jest mitomanem, albo zdradza sekrety państwa

  O polityku, który albo jest mitomanem, albo zdradza sekrety państwa

  Zapytaliśmy osoby związane z dyplomacją i służbami specjalnymi o ocenę książki Radosława Sikorskiego. Wiceszef MSZ odpowiedzialny m.in. za politykę bezpieczeństwa i wschodnią Bartosz Cichocki uznał, że podawanie takich rewelacji jest nieodpowiedzialne. – Tak robi osoba, która żegna się z polityką. Trudno oceniać, gdy ktoś najpierw pisze, a potem myśli o tym, co napisał – powiedział w rozmowie z DGP Cichocki. Proszący o zachowanie anonimowości były pracownik polskich służb specjalnych zapewnia, że konwencja, w której jest utrzymana publikacja, jest co najmniej dziwna. – Miesza się wiele wątków. Bezwartościowe informacje przeplatane są bardzo wrażliwymi danymi – komentuje. – Wiele podawanych faktów jest bardzo prawdopodobnych. Nie oznacza to jednak, że po zaledwie kilku latach od tych wydarzeń należy je ujawniać. To co jest wartościowe dla dziennikarzy, nie musi służyć państwu – dodaje. Były wysokiej rangi polski dyplomata mówi wprost, że Sikorski poszedł za daleko. – Nie wierzyłem, że to się ukazało – komentuje. Z kolei zwolennicy Sikorskiego przekonują, że „taki jest Radek”, a styl odzwierciedla okres, gdy był ministrem. - Był problem z jego nadmierną szczerością – przyznaje jeden z nich.

  czytaj więcej

 • Kim Dzong Un przybył do Pekinu

  Kim Dzong Un przybył do Pekinu

  Przywódca Korei Płn. Kim Dzong Un przybył we wtorek do Chin na zaproszenie prezydenta tego kraju Xi Jinpinga - poinformowały we wtorek północnokoreańska agencja prasowa KCNA i chińska agencja Xinhua. Będzie to już czwarte spotkanie obu przywódców.

  czytaj więcej

 • O czym nie pamięta minister Sikorski?

  O czym nie pamięta minister Sikorski?

  Po poniedziałkowej publikacji DGP Radosław Sikorski napisał na Twitterze: „prezydent Putin sugerował, że »Lwów to polskie« miasto podczas oficjalnych rozmów w Sopocie”. O „polskim Lwowie” pisze też w swojej książce, której fragmenty przytaczaliśmy. Nawiązywał także do tego sformułowania jesienią 2014 roku w rozmowie z Politico.

  czytaj więcej

 • Bułgaria oskarżona o piractwo

  Bułgaria oskarżona o piractwo

  Sąd uznał, że przejęcie libijskiego statku w asyście policji i portowych urzędników było złamaniem prawa międzynarodowego. Na początku stycznia jednostka wypłynęła w stronę Turcji i ślad po niej zaginął

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników