administracji państwowej

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu administracji państwowej. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące administracji państwowej.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Sześć zaskoczeń po sześciu miesiącach rządu

  Sześć zaskoczeń po sześciu miesiącach rządu

  W pierwszym półroczu rządu Beaty Szydło całkiem nieźle radziły sobie ministerstwa rodziny i pracy, finansów, sprawiedliwości, skarbu oraz edukacji, średnio msw, resort rozwoju i cyfryzacji i raczej źle cała reszta.

  czytaj więcej

 • Stanisław Szwed: Zrównanie płac w Unii konieczne. Chociaż jeszcze nie teraz [WYWIAD]

  Stanisław Szwed: Zrównanie płac w Unii konieczne. Chociaż jeszcze nie teraz [WYWIAD]

  - Uruchomiona procedura żółtej kartki wobec projektu dyrektywy o delegowaniu nie zwalnia nas z aktywności. Będziemy szukać kolejnych państw, które nas wesprą - uważa Stanisław Szwed, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej.

  czytaj więcej

 • Nowoczesna przedstawiła "Czarną Księgę" półrocza rządów PiS

  Nowoczesna przedstawiła "Czarną Księgę" półrocza rządów PiS

  Zagrożenie praworządności w Polsce, błędnie prowadzona polityka gospodarcza oraz doprowadzenie do spadku znaczenia Polski na arenie międzynarodowej - to główne zarzuty pod adresem rządu Beaty Szydło przedstawione przez Nowoczesną w "Czarnej Księdze".

  czytaj więcej

 • NIK ostrzega: Systemy państwowe są zagrożone. Ministerstwo Cyfryzacji szykuje rewolucję

  NIK ostrzega: Systemy państwowe są zagrożone. Ministerstwo Cyfryzacji szykuje rewolucję

  „Istnieje ryzyko, że działanie istotnych dla funkcjonowania państwa systemów teleinformatycznych zostanie zakłócone, a znajdujące się w nich dane trafią w niepowołane ręce” – alarmowała w poniedziałek Najwyższa Izba Kontroli w najnowszym raporcie dotyczącym bezpieczeństwa systemów państwowych.

  czytaj więcej

 • Administracja przygotowana na cyberatak? Dziś nie, ale ma być lepiej

  Administracja przygotowana na cyberatak? Dziś nie, ale ma być lepiej

  Jest źle albo bardzo źle, mimo że od lat ochrona cyberprzestrzeni RP jest jednym z priorytetów rządu, a kompetencje związane z tego rodzaju bezpieczeństwem można przypisać wielu instytucjom. To choćby Ministerstwo Obrony Narodowej, Rządowe Centrum Bezpieczeństwa, Ministerstwo Cyfryzacji, Rada Ministrów, Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Komenda Główna Policji czy Ministerstwo Sprawiedliwości. Jest także Urząd Komunikacji Elektronicznej czy CERT Polska, znajdujący się w strukturze Naukowej i Akademickiej Sieci Komputerowej (NASK). Mamy też publiczne i prywatne zespoły ds. reagowania na incydenty komputerowe (CERT).

  czytaj więcej

 • MON: Zakaz spontanicznych zgromadzeń na czas szczytu NATO

  MON: Zakaz spontanicznych zgromadzeń na czas szczytu NATO

  Zakaz tzw. zgromadzeń spontanicznych, związany z lipcowym szczytem NATO, ma charakter epizodyczny – mówił w piątek w Sejmie wiceszef MON Bartłomiej Grabski. Głosowanie nowelizacji specustawy, wprowadzającej ten zakaz, zaplanowano na następne posiedzenie izby.

  czytaj więcej

 • GROM zatroszczy się o bezpieczeństwo pielgrzymów

  GROM zatroszczy się o bezpieczeństwo pielgrzymów

  – Na kilka tygodni przed rozpoczęciem tak ważnego wydarzenia, jakim są Światowe Dni Młodzieży, można co najwyżej zarezerwować bilet do Krakowa albo przygotować się duchowo do spotkania z Ojcem Świętym. Jednak w żaden sposób nie jesteśmy w stanie przygotować w sposób prawidłowy i skuteczny ustawy, która ma zagwarantować bezpieczeństwo milionów pielgrzymów, a także uczestników i polityków uczestniczących w najbliższym szczycie NATO – mówił w Sejmie poseł Tomasz Szymański (PO) przed głosowaniem nad projektem ustawy o działaniach antyterrorystycznych.

  czytaj więcej

 • Urzędnicy narażają naszą prywatność. Inspektoraty nadzoru budowlanego z oszczędności mają darmowe skrzynki mailowe

  Urzędnicy narażają naszą prywatność. Inspektoraty nadzoru budowlanego z oszczędności mają darmowe skrzynki mailowe

  Inspektoraty nadzoru budowlanego z oszczędności korzystają z darmowych skrzynek pocztowych

  czytaj więcej

 • GIODO wciąż ma na celowniku biura rachunkowe

  GIODO wciąż ma na celowniku biura rachunkowe

  Firmy notorycznie nie podpisują z klientami umów o powierzenie przetwarzania danych osobowych i stają się przez to ich administratorami. Działają więc ze szkodą dla siebie. Wiele firm uważa, że ustawa z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (dalej: u.o.o.d.o.) nie dotyczy biur rachunkowych, ponieważ nie istnieją przepisy wprost nakładające na nie zadania z zakresu ochrony informacji. Rzecz w tym, że specyfika branży biur rachunkowych sprawia, iż dane osobowe przez nie przetwarzane mogą być uważane za informacje poufne.

  czytaj więcej

 • Gminna wojna o lampy. Branżę energetyczną czeka rewolucja

  Gminna wojna o lampy. Branżę energetyczną czeka rewolucja

  W ciągu kilkunastu dni do posłów wpłynie samorządowy projekt nowelizacji prawa energetycznego, który odbierze zakładom energetycznym część władztwa nad oświetleniem ulicznym na rzecz gmin. W odpowiedzi branża przedstawia własne propozycje zakończenia trwającej od lat wojny. Gminy przejmują inicjatywę w trwającej od lat wojnie z zakładami energetycznymi o uliczne lampy i związane z tym rachunki za prąd. Jak wynika z naszych ustaleń, na przełomie maja i czerwca do sejmowej podkomisji, która wypracuje zmiany, trafi samorządowy projekt nowelizacji ustawy Prawo energetyczne. Jak słyszymy w Sejmie, cieszy się on sporym poparciem parlamentarzystów z różnych opcji politycznych. Materiał będzie stanowić podstawę do dalszych prac nad zmianami przepisów.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników