administracji państwowej

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu administracji państwowej. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące administracji państwowej.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Cyfrowa Polska. Podejście numer 2016

  Cyfrowa Polska. Podejście numer 2016

  Plan zakłada, że za trzy lata połowa Polaków załatwi większość spraw urzędowych przez internet. Pytanie, czy plan nie jest wirtualny.

  czytaj więcej

 • Wiceszef MSWiA: Jestem przekonany, że na ŚDM będzie bezpiecznie

  Wiceszef MSWiA: Jestem przekonany, że na ŚDM będzie bezpiecznie

  Jestem przekonany, że w trakcie Światowych Dni Młodzieży będzie bezpiecznie - powiedział we wtorek w Krakowie wiceszef MSWiA Jarosław Zieliński, który był tam obecny na ćwiczeniach Państwowej Straży Pożarnej.

  czytaj więcej

 • Radwan: Nie konserwujmy urzędniczego PRL-u

  Radwan: Nie konserwujmy urzędniczego PRL-u

  Ustawa z 1982 r. o pracownikach urzędów państwowych jest takim samym reliktem poprzedniego systemu jak Karta nauczyciela. Obecna władza wyłącznie źle wspomina czas PRL-u, ale jakoś dziwnym trafem nie chce zmierzyć się z przepisami z tamtej epoki. O ile jeszcze jestem w stanie zrozumieć, że likwidowanie karty może rozzłościć nauczycieli, o tyle nie mogę pojąć, dlaczego posłowie PiS nie chcą zlikwidować ustawy o pracownikach urzędów państwowych, tylko chcą ją znowelizować – zmiana ma polegać na wprowadzeniu mechanizmu powołania dla dyrektorów departamentów i biur, do których stosuje się ustawę z 1982 r. 

  czytaj więcej

 • PO żąda od MSWiA wyjaśnień ws. lotu Kaczyńskiego policyjnym śmigłowcem

  PO żąda od MSWiA wyjaśnień ws. lotu Kaczyńskiego policyjnym śmigłowcem

  Politycy PO zażądali w środę od szefa MSWiA Mariusza Błaszczaka, wyjaśnień dlaczego kilka dni temu prezes PiS Jarosław Kaczyński korzystał z policyjnego śmigłowca; chcą poznać koszt tej podróży. PO oczekuje ponadto, że Kaczyński zwróci policji pieniądze za przelot.

  czytaj więcej

 • Powstanie Rada Mediów Narodowych. Sejm przyjął ustawę

  Powstanie Rada Mediów Narodowych. Sejm przyjął ustawę

  Utworzenie Rady Mediów Narodowych, która ma powoływać zarządy i rady nadzorcze TVP, Polskiego Radia i PAP, zakłada "pomostowa" ustawa medialna, którą Sejm uchwalił w środę wieczorem. W czwartek ustawą zajmie się Senat.

  czytaj więcej

 • Na szczycie najlepszych wydziałów prawa bez zmian: Kraków i Warszawa

  Na szczycie najlepszych wydziałów prawa bez zmian: Kraków i Warszawa

  Bezkonkurencyjni – tak można nazwać tegorocznych laureatów X Rankingu Wydziałów Prawa. W obu kategoriach – uczelni publicznych i niepublicznych – pierwsza trójka pozostała ta sama.

  czytaj więcej

 • Jak najlepsze wydziały uczą prawników

  Jak najlepsze wydziały uczą prawników

  10 pytań z okazji 10. edycji rankingu wydziałów prawa: jak najlepsze wydziały uczą prawników. Odpowiedzi udzielają: Jerzy Pisuliński i Mieczysław Błoński.

  czytaj więcej

 • Młodzi wybierają prawo

  Młodzi wybierają prawo

  Studia prawnicze dają wszechstronną wiedzę. Pozwalają z powodzeniem kształtować ścieżkę kariery w różnych obszarach rynku pracy. Absolwenci prawa mogą bowiem znaleźć zatrudnienie nie tylko w kancelariach, ale również instytucjach państwowych, biznesie czy bankach. Jest to więc perspektywa ciekawych i rozwijających wyzwań, ponadprzeciętnych zarobków, a także możliwość zbierania wartościowych doświadczeń.

  czytaj więcej

 • Konszachty ze smokiem: Pekin uzna Warszawę za partnera w politycznej grze o wpływy w Europie?

  Konszachty ze smokiem: Pekin uzna Warszawę za partnera w politycznej grze o wpływy w Europie?

  Już od ponad 70 lat Chiny planują wciągnięcie Polski do swojej strefy wpływów. Czy Pekin ponownie uzna Warszawę za partnera w politycznej grze o wpływy w Europie?

  czytaj więcej

 • Wróbel: Moje dzieci, moje wybory

  Wróbel: Moje dzieci, moje wybory

  Koniec rok szkolnego przyniósł, niejako mimochodem, najciekawszą od dekady propozycję demokratyzującą Polskę. Ma ta propozycja i ten walor, że przypomina nam wszystkim, co to znaczy demokracja (odpowiedzialność). Chodzi o propozycję ruchu Obywatele dla Edukacji, aby dyrektorów szkół wybierali rodzice i nauczyciele danej szkoły. Już widzę to przerażenie.

  czytaj więcej

 • Kodeks urzędniczy lub trzy odrębne ustawy – czas na zmiany

  Kodeks urzędniczy lub trzy odrębne ustawy – czas na zmiany

  Jeden kodeks czy trzy odrębne pragmatyki urzędnicze? Zdecydowanie opowiadam się za jedną regulacją. Bo urzędnik na każdym szczeblu, czy to rządowym, czy wojewódzkim, czy w organach kontroli, czy tylko w kilkutysięcznej gminie, powinien być przede wszystkim profesjonalistą, dbać o obywateli, o interesy kraju, a w samorządach także o swoje małe ojczyzny. I wydaje mi się, że podstawowe prawa i obowiązki tych pracowników da się skodyfikować jednolicie.

  czytaj więcej

 • Senackie komisje za przyjęciem noweli likwidującej sprawdzian szóstoklasisty

  Senackie komisje za przyjęciem noweli likwidującej sprawdzian szóstoklasisty

  Senackie komisje: nauki, edukacji i sportu oraz samorządu terytorialnego i administracji państwowej opowiedziały się w piątek za przyjęciem bez poprawek nowelizacji ustawy o systemie oświaty m.in. likwidującej sprawdzian dla szóstoklasistów.

  czytaj więcej

 • Była prokurator apelacyjna z Rzeszowa aresztowana na trzy miesiące

  Była prokurator apelacyjna z Rzeszowa aresztowana na trzy miesiące

  O aresztowaniu na 3 miesiące w warunkach szpitalnych b. szefowej prokuratury apelacyjnej w Rzeszowie Anny H. zdecydował w sobotę nad ranem katowicki sąd. Na podejrzanej ciążą zarzuty dotyczące m.in. przyjmowania korzyści majątkowych i przekroczenia uprawnień.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników